Soru Xiaomi Kamerada Başarısız Mı?

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Arkadaşlar, size ufak bir kaç şey söyleyip yukarıdaki soruyu sormak ve görüşlerinizi almak istiyorum?
Son günlerde kafama takılan bir durum var , azımsanmayacak kadar fazla kullanıcı mi6 nın kamerasının kötü çektiğini söyleyip durmuş.

Benim denememe göre mi5s vs mi5 kamera konusunda; lg g3, iphone5,6,7, xperia z3, lg g4 gibi kamerası iyi olan telefonlar ile karşılaştırma yaptığımda mi5s özellikle düşük ışıklı ortamlarda ve gün ışığında hepsinden daha derin renkler ve iyi kontrastta fotoğraflar üretti. Mi5 ise diğer hepsi ile yarışır vaziyette ve kaliteli ois mekanizması sayesinde çok rahat fotoğraf çekmemi sağladı.

Tamam jpeg oluşturma konusunda samsung ve ya apple kadar iyi değil ancak google camera kurulu e renkleri muazzam veriyor. Stok kamerası da fena değil.

Soruma gelecek olursak özellikle dxo mark da 90 almış mi note 3 ile aynı kamera sistemini kullanan mi6 ya neden kötü fotoğraf çekiyor diyorlar veya xiaominin genel olarak kamerasına kötü diyorlar?

Fikir ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

beelink

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Faber
Cihazım
mi5x
Konular
0
Arkadaşlar, size ufak bir kaç şey söyleyip yukarıdaki soruyu sormak ve görüşlerinizi almak istiyorum?
Son günlerde kafama takılan bir durum var , azımsanmayacak kadar fazla kullanıcı mi6 nın kamerasının kötü çektiğini söyleyip durmuş.

Benim denememe göre mi5s vs mi5 kamera konusunda; lg g3, iphone5,6,7, xperia z3, lg g4 gibi kamerası iyi olan telefonlar ile karşılaştırma yaptığımda mi5s özellikle düşük ışıklı ortamlarda ve gün ışığında hepsinden daha derin renkler ve iyi kontrastta fotoğraflar üretti. Mi5 ise diğer hepsi ile yarışır vaziyette ve kaliteli ois mekanizması sayesinde çok rahat fotoğraf çekmemi sağladı.

Tamam jpeg oluşturma konusunda samsung ve ya apple kadar iyi değil ancak google camera kurulu e renkleri muazzam veriyor. Stok kamerası da fena değil.

Soruma gelecek olursak özellikle dxo mark da 90 almış mi note 3 ile aynı kamera sistemini kullanan mi6 ya neden kötü fotoğraf çekiyor diyorlar veya xiaominin genel olarak kamerasına kötü diyorlar?

Mi note 3 ün kamerası mi6 yla aynı ama yazılımsal olarak farklar var bir çok insan mi note 3 uygulamasının portlanmasını bekliyor.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Mi note 3 ün kamerası mi6 yla aynı ama yazılımsal olarak farklar var bir çok insan mi note 3 uygulamasının portlanmasını bekliyor.
Katılıyorum yazılım sorunu donanımda hiçbir fark yok eğer ayarlarını iyi yaparsanız gece de güzel çekiyor

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Aslında kastettiğim şey başka markalara göre performanslarında xiaomi'yi eleştiriyorlar.
Bu arada mi6 ile note 3'ü neden farklı yazılım yapmışlar, tesisat aynıyken?

FurkanTrkmn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
Şöyle diyeyim. Ben mi note 3 kullanmaktayım. Annemde mi5s var her türlü ortamda fotoğrafları karşılaştırıyorum. Hem ön hem arka kamera da mi5s önde bana göre. Özellikle renk konusunda. Daha bir canlı geliyor mi5s. Kamera performansının bu şekilde olduğunu bilseydim gidip mi5s alırdım. Hemde bi miktar para cebimde kalırdı.

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48

Benim düşüncem şu: Gün ışığı ve ışıklı ortamlarda mükemmele yakın fotoğraflar çekiyor hemen hemen tüm xiaomi ler ama gelgelelim düşük ışıklı ortamlarda malesef tam bir fiyasko,kimilerine göre bu durum yazılımsal ama nedeni ne olursa olsun durum bu. Daha öncede yazmıştım, iddia ediyorum xiaomi bu kamera konusunu çözsün, dünyanın en iyi satan telefonu olur. Çünkü kamera dışında harika bir cihaz ve üstelik diğer markalara göre ucuz. Not: kameranın kötü olduğu fikri sadece benim değil, inceleme videolarında ve yazılarında bu konu hep belirtiliyor.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Mesela bir tane video var, mi5s ile galaxy s7 yi karşılaştırmış, s7 ois konusunda çok kararlı bir grafik çiziyor ama mi5s ile arasındaki kamera farkı 1000 TL lik değil gibi geldi. sadece gece çekiminde mi5s in EIS i tam görev yapamıyor. ama düşük ışıkta foto performansı s7 ile nerdeyse aynı. mi6 da ise ois var, tamam s7 kadar efektif çalışmayabilir ama diğer üreticilerin çoğundan iyidir diye düşünüp bu sorunun mi note 3 de çözüldü dendikten sonra mi6 da giderilmesi gerekmez miydi.
[doublepost=1514451505,1514451287][/doublepost]yani az çok kamera konusundan ben de anlarım. bana göre sabit resim konusunda xiaominin her cihazı aynı fiyattaki pahalı markalardan üstün, ancak anladığım kadarıyla videoda bir sıkıntı var. Yazılım algoritmalarında video detaylarında kayıplar ve kare atlamalar yaşatacak eksiklikler var sanki. bu da çok garip .

son1nefes

FUAT
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FUAT
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Meslek
Elektronik Teknikeri
Konular
4
Mi5s kullanıyorum. Arkadaşımda iphone 7 var. Hem ön hemde arka kameraları aynı ortamlarda karşılaştırdık. Mi5s çok bariz daha iyi fotoğraf çekiyor.Arkadaş iphone 7 ye verdiği paraya üzüldü resmen.

mertingen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi mix 256gb
Konular
22
mi mix var bende. başarısızlığı göz dolduruyor diyebilirim. önceden huawei p9 lite vardı. inanılmaz iyi çekiyordu. her anı yakalabiliyordum hareket halinde iken. bunda ise değil hareket anında iken durmuşken titretmenden çekmek maharet istiyor. resmen foto çekmeden soğudum. işletim sisteminin sadeliği için almıştım. galiba hata etmişim diye düşünüyorum...

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
mi mix var bende. başarısızlığı göz dolduruyor diyebilirim. önceden huawei p9 lite vardı. inanılmaz iyi çekiyordu. her anı yakalabiliyordum hareket halinde iken. bunda ise değil hareket anında iken durmuşken titretmenden çekmek maharet istiyor. resmen foto çekmeden soğudum. işletim sisteminin sadeliği için almıştım. galiba hata etmişim diye düşünüyorum...
"başarısızlığı göz dolduruyor" iyiymiş bu tabir cidden

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt