Ana Başlık Xiaomi FullHD DLP Android Projeksiyon Cihazı Kullananlar (Netflix desteği gelmiştir)

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Herekse merhabalar,

Geçtiğimiz hafta sipariş vermiş oldıuğum Mijia projector bu hafta başında elime ulaştı. İlk incelemeye göre gayet memnun kaldım yalnız yaşadığım bir sorun ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

Youtube ya da Turkcell Tv plus üzerinden video izlerken (internet hızı yeterli olsa bile) bazen saniyelik bir parazit sesi duyuluyor. Açıkçası biraz sinir bozucu bir durum, neden kaynaklanadığını ya da nasıl çözebilecğiğimi bilemiyorum. HDMI üzerinden çok fazla test etme şansım olmadı ama sanki orda parazitlenme olmuyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. ben hiç parazit sesiyle karşılaşmadım açıkcası. Olmadı devam ederse fabrika ayarlarına döndürün en kötü garanti kapsamı

muratcan6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat can
Cihazım
mijiaprojector
Konular
0
Hayırlı olsun güle güle kullanın. ben hiç parazit sesiyle karşılaşmadım açıkcası. Olmadı devam ederse fabrika ayarlarına döndürün en kötü garanti kapsamı

Haklısınız da işte şuanki pandemi durumundan ötürü servise bile ulaşıp soramıyorum. Biraz canım sıkıldı açıkçası. HDMI üzerinden olmuyor kendi uygulaması üzerinden youtube çalıştırırken saniyelik bir parazit sesi oluyor bazen. Geçtiğimiz perşembe aradım fakat servisin çalışmadığını ilettiler. Forum üzerinden yardım alabilirsiniz diye bant kaydı oynuyor. ürünü de MIUIMARKET üzerinden aldım. Daha bir hafta olmadı bununla karşılaşmak hem de servise bile ulaşamıyorum...

muratcan6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat can
Cihazım
mijiaprojector
Konular
0
Hocam merhabalar
Cihazi kullananlara bir sorum var. benim cihazin tam lens kisminde boyle bir sey var. ne oldugunu anlamadim. leke mi, yoksa herkeste var midir ? Bir yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• BB6167E9-5F03-4087-B87A-450B8170730C.jpeg
    BB6167E9-5F03-4087-B87A-450B8170730C.jpeg
    646,5 KB · Görüntüleme: 46
  • 786A6396-2DA7-46D9-93CA-1AAA227D4207.jpeg
    786A6396-2DA7-46D9-93CA-1AAA227D4207.jpeg
    697,5 KB · Görüntüleme: 46

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Hocam merhabalar
Cihazi kullananlara bir sorum var. benim cihazin tam lens kisminde boyle bir sey var. ne oldugunu anlamadim. leke mi, yoksa herkeste var midir ? Bir yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

Yarın bi bakayım hiç dikkatimi çekmedi. Peki görüntü de her hangi bir sorun teşkil ediyor mu?

muratcan6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat can
Cihazım
mijiaprojector
Konular
0
Yarın bi bakayım hiç dikkatimi çekmedi. Peki görüntü de her hangi bir sorun teşkil ediyor mu?
Odakla ilgili genel bir sikintim var. Oto fokus yaptigimda sag alt tarafta odakta sikinti oluyor. Bir sekilde ince ayar yapip iyilestirsem bile, 20 25 dakika bandinda odakta genel bir bozulma olabiliyor.

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Odakla ilgili genel bir sikintim var. Oto fokus yaptigimda sag alt tarafta odakta sikinti oluyor. Bir sekilde ince ayar yapip iyilestirsem bile, 20 25 dakika bandinda odakta genel bir bozulma olabiliyor.

Perde kullanıyormusun peki?

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9

muratcan6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat can
Cihazım
mijiaprojector
Konular
0
Duvara yansitmada bazen bendede netligin gittiği oluyordu. Ama perdeye geçtikten sonra sıkıntı çıkarmadı
O kadar fark olabilecegini tahmin etmezdim. Teoride fark etmezmis gibi duruyor.
Sen bakabildin mi hocam cihazin mercegine ?

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
O kadar fark olabilecegini tahmin etmezdim. Teoride fark etmezmis gibi duruyor.
Sen bakabildin mi hocam cihazin mercegine ?

Mesela duvara yansıttığımda 3. parti olarak yüklediğim netflix de netlik sorunu hep oluyordu. Fakat HDD ve USB üzerinden filim açtığımda netlik kaybı olmuyordu. Perdeye geçtiğimde netflix sorunu kalktı, Geçen gün itibarile Netfix desteği için güncelleme geldi. Markette artık direk Netflix indirip sorunsuz şekilde izleyebiliyoruz. Daha keyifli oldu açıkcası. Merceğe baktım bu arada sizdeki gibi bi leke vs birşey yok. İstersen aldığın yere garantiye yolla hem netlik içni hemde leke için

Üst Alt