Ana Başlık Xiaomi FullHD DLP Android Projeksiyon Cihazı Kullananlar (Netflix desteği gelmiştir)

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Merhaba arkadaşlar aramızda bu ürünü kullanan var mı? varsa burada toplanıp yardımlaşmamız güzel olur sanırım. Hem yeni alacaklara da faydalı bir konu olmuş olur.

Xiaomi Mi Smart Taşınabilir Projeksiyon, DLP teknolojisi ve HDR10 sayesinde daha net görüntüler, çözünürlüğü yüksek gerçek renk tonlarında filmler ve videolar izleyebilirsiniz. Bluetooth özelliği sayesinde projeksiyonun bluetooth hoparlör özelliğini de kullanabilirsiniz. Dolby ses ve DTS kod çözüm desteği ile daha kaliteli ve net bir ses deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

HDR10 yüksek dinamik aralık video kod çözme kullanarak, ışık ve gölge arasındaki kontrast daha net detaylar, daha zengin nesneler size daha gerçek ve daha zengin bir görsel deneyim seviyesi getiriyor.

Dört kanallı LED RGB + BP

Geleneksel LED projeksiyonlarla karşılaştırıldığında, parlaklık 20% 'den fazla artar ve ortalama parlaklık 500 ANSI lümene (yüksek parlaklık modu) ulaşır.

Osram LED ile NTSC a, 85% 'den fazla ve geniş bir gamı daha gerçek renkler getiriyor

1080P Full HD Görüntü

1920*1080 full HD resim çözünürlüğü, 2K-4K çözünürlük ile video oynatma daha uyumlu.

Dağınık yansıma görüntüleme

Dağınık yansıma prensibi öngörülen ışık, dağınık yansıma yoluyla insan gözüne girer ve bu özellikle gözleriniz daha az yorulur.

Bluetooth girişi ve çıkışı
Sadece bir projektör değil, aynı zamanda bir bluetooth hoparlör olarakta kullanabilirsiniz.

40”ten 200”e kadar ekran

Film izlemek, konser dinlemek ve oyun oynamak daha eğlenceli hale gelecek.

Dolby ve DTS kod çözme

Çift kanallı sanal surround stereo, Dolby ve DTS kod çözümünü desteklemek için kullanılır. Ses geliştirme ve sanal surround doku ile harika bir ses deneyimi yaşatır.

Ürün Özellikleri
Marka: Xiaomi
Model: M055MGN
Bluetooth: 4.0 ve üstü
Wifi: 2.4G / 5G
Çözünürlük: 1920*1080P
Görüntü Oranı: 1.2 : 1
Lens Odaklama: Otomatik
Projeksiyon Ölçüsü: 40” – 200”
Projeksiyon Mesafesi: 1-4 mt
CPU: Amlogic T968-H
Parlaklık: 500 Lümen
Giriş Voltajı: 19V DC
Güç: 65Watt Max.
Full HD Görüntü Desteği
Video Formatı: 4K, 1080P, 720P, AVC, MPEG-2, MPEG-4
Işık Kaynağı Teknolojisi: LED
RAM + ROM: 2GB DDR3 + 8GB eMMC
Renk: Beyaz

Paket İçeriği
1 x Xiaomi Mi Taşınabilir Projeksiyon
1 x Kumanda
1 x Güç Adaptörü
Kullanma Kılavuzu

blckwolf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Amazfit Bip
Konular
0
Bir arkadaşımın yaptığı karşılaştırma videosu.

tekprens28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Taylan
Cihazım
mi band 4
Konular
0
Ben aldım. Tüm herşey çince. Bir kısmı ingilizce oluyor sadece. Xda sitesinden yararlanarak rootladım cihazı. Çok stabil değil ama güzel bir cihaz. Alan arkadaşlara yardımcı olabilirim çoğu konuda.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Ben aldım. Tüm herşey çince. Bir kısmı ingilizce oluyor sadece. Xda sitesinden yararlanarak rootladım cihazı. Çok stabil değil ama güzel bir cihaz. Alan arkadaşlara yardımcı olabilirim çoğu konuda.

Benim aldığım global versiyonu. Üzerinde Türkçe olarak geliyor. Peki root ile ne gibi artıları var? Stabil değil demişsin ne gibi olumsuz birseyler var!?

tekprens28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Taylan
Cihazım
mi band 4
Konular
0
Benim aldığım global versiyonu. Üzerinde Türkçe olarak geliyor. Peki root ile ne gibi artıları var? Stabil değil demişsin ne gibi olumsuz birseyler var!?
Bende global aldım. Launcher çince çıktı. Google uygulamaları kullanılmıyor. Google tv reposu aktif ddğil sesli arama çalışmıyor. Ben xdadaki yöntemle rootladım. Programlarımıda kurdum launcheri değiştirdim atv launcher ile. Şu an sorun yok gibi. Sizin Global versiyonda türkçe geliyormu? Google play store varmı?

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Bende global aldım. Launcher çince çıktı. Google uygulamaları kullanılmıyor. Google tv reposu aktif ddğil sesli arama çalışmıyor. Ben xdadaki yöntemle rootladım. Programlarımıda kurdum launcheri değiştirdim atv launcher ile. Şu an sorun yok gibi. Sizin Global versiyonda türkçe geliyormu? Google play store varmı?

Anladım, bende Türkçe çıktı Google play de var ama netflix apk ile kurdum fakat kumanda ile kontrol edemiyorum Bluetooth mause aldım onunla kontrol ediyorum.

tekprens28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Taylan
Cihazım
mi band 4
Konular
0
Anladım, bende Türkçe çıktı Google play de var ama netflix apk ile kurdum fakat kumanda ile kontrol edemiyorum Bluetooth mause aldım onunla kontrol ediyorum.
Firmware sürümü nedir acaba. Yazılım bilgilerini bana atarmısınız. Ben bir deneyeyim kurabiliyormuyum o sürümü diye

Muratt8

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
Merhabalar, ben cihazı mistore dan aldım, Türkçe, icinde hazır gelen android ile sadece YouTube izlenebiliyor. Netflix apk yükledim kablosuz klavye ile çalışıyor ancak görüntü çok kötü. Bein connect aynı şekilde yükledim sonuç aynı. Bunları HD izleyebilmek için illaki HDMI kablosu ile bağlanmak gerekiyor. Telefonum Xiaomi note 8 pro ve yansıtma özelliği gözükmesine rağmen projeksiyon cihazını görmedi, miracast yükledim Google Play'den ve telefon ekranını yansitabildim ancak görüntü yine kötü. Xiaomi telefonların c-type to HDMI kablosu ile görüntü almadıklarını da öğrendikten sonra cihazın herhangi bir mobilitesi kalmamış bulunuyor. Kısaca, bu cihazın içinde android bulunmasının hiçbir anlamı yok FHD diye aldığınız cihazı YouTube dışında sadece HDMI kablosu ile kullanabilirsiniz. Mistore larda ürünü satarken bunu söylemiyorlar Netflix rahatlıkla seyredebilirsiniz diye anlatıyorlar hatta içinde miboxS var diye söyleyen de oldu eğer doğrular soylenseydi cihazı almazdım. 1 aydır kullanmıyorum çünkü hevesim kaçtı , nasıl kullanıyordum? TV'den PS3 un HDMI kablosunu sokup projeksiyin cihazına takiyordum yada aynı şekilde Digitürk kutusundan tabi kablonun uzunluğu kadar bir hareket alanınız kalıyor cihazin yatay düzlemde düzeltme yapmadığını da ekleyelim çok ağır büyük projeksiyonlardan bir farkı kalmıyor. Böyle kullanıldığı takdirde görüntüsü güzel sesi de yeterli fan gürültüsü gayet az , alacak arkadaşlar bunları göz önünde bulundursunlar veya benim sıkıntılarımı sanmıyorum ama çözen biri varsa yardımlarını beklerim.

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Merhabalar, ben cihazı mistore dan aldım, Türkçe, icinde hazır gelen android ile sadece YouTube izlenebiliyor. Netflix apk yükledim kablosuz klavye ile çalışıyor ancak görüntü çok kötü. Bein connect aynı şekilde yükledim sonuç aynı. Bunları HD izleyebilmek için illaki HDMI kablosu ile bağlanmak gerekiyor. Telefonum Xiaomi note 8 pro ve yansıtma özelliği gözükmesine rağmen projeksiyon cihazını görmedi, miracast yükledim Google Play'den ve telefon ekranını yansitabildim ancak görüntü yine kötü. Xiaomi telefonların c-type to HDMI kablosu ile görüntü almadıklarını da öğrendikten sonra cihazın herhangi bir mobilitesi kalmamış bulunuyor. Kısaca, bu cihazın içinde android bulunmasının hiçbir anlamı yok FHD diye aldığınız cihazı YouTube dışında sadece HDMI kablosu ile kullanabilirsiniz. Mistore larda ürünü satarken bunu söylemiyorlar Netflix rahatlıkla seyredebilirsiniz diye anlatıyorlar hatta içinde miboxS var diye söyleyen de oldu eğer doğrular soylenseydi cihazı almazdım. 1 aydır kullanmıyorum çünkü hevesim kaçtı , nasıl kullanıyordum? TV'den PS3 un HDMI kablosunu sokup projeksiyin cihazına takiyordum yada aynı şekilde Digitürk kutusundan tabi kablonun uzunluğu kadar bir hareket alanınız kalıyor cihazin yatay düzlemde düzeltme yapmadığını da ekleyelim çok ağır büyük projeksiyonlardan bir farkı kalmıyor. Böyle kullanıldığı takdirde görüntüsü güzel sesi de yeterli fan gürültüsü gayet az , alacak arkadaşlar bunları göz önünde bulundursunlar veya benim sıkıntılarımı sanmıyorum ama çözen biri varsa yardımlarını beklerim.

Anlattıklarınızın çoğu doğru yalnız 3. parti olarak yüklediğim netflix HD alamıyorum ama internet hızına göre max alabileceği görüntüde beni hiç üzmedi netlik yeterli geldi bana açıkçası. Ha ben usb ye atıp da çok fazla dizi filim izleyen biriyim. 1080P indirip pırıl pırıl keyifle izliyorum.

Birde Kodi kurabilirseniz eğer TurkVod eklentisiyle bir sürü TV kanalları bir çok yüksek çözünürlükle filmler diziler hepsi var. araştırmanızı tavsiye ederim.

Ha şunu anlamıyorum yazılım Android TV fakat neden kısıtlı programlar vs anlamış değilim. İleride umarım Android güncellemeleri ile en azından netflix gelir.

muratcan6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat can
Cihazım
mijiaprojector
Konular
0
Herekse merhabalar,

Geçtiğimiz hafta sipariş vermiş oldıuğum Mijia projector bu hafta başında elime ulaştı. İlk incelemeye göre gayet memnun kaldım yalnız yaşadığım bir sorun ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

Youtube ya da Turkcell Tv plus üzerinden video izlerken (internet hızı yeterli olsa bile) bazen saniyelik bir parazit sesi duyuluyor. Açıkçası biraz sinir bozucu bir durum, neden kaynaklanadığını ya da nasıl çözebilecğiğimi bilemiyorum. HDMI üzerinden çok fazla test etme şansım olmadı ama sanki orda parazitlenme olmuyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt