İpucu Xiaomi.eu Kullanan Pek Çok Cihazı Etkileyen Ses, Video ve Kamera Sorunu

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
13
Dostlar redmi k60 eu rom kullanırken sosyal medya uygulamalarında başkalarının paylaştığı videolar kalitesiz gözüküyordu WhatsApp kişilerin isimleri sürekli numara olarak kalıyordu ve stok kamerası global Roma oranla daha kalitesiz çekiyordu bahsedilen yöntem ile hangi sorunlar çözülmekte tecrübesi olan varsa bilgilenmek isterim
china romunda var bu hata. Yani orijinal stock china miui romunda olan bu hata tabi ki eu. roma da yansımış. Ben china geçmiştim. Onda da bu hatalardan geri döndüm. Abi ne kadar bozuldu bu rom işi ya. Sanki sene 2012.

Konuda yaşanan olayı ELİTE rom da yaşadım. Dedim herhalde romdan kaynaklı stock global roma döndüm. Abi geliştirici ekipleri özellikle lineage arrow evuluotion gibileri neden hala bu cihaza rom çıkarmadılar anlamış değilim.

Anladığım kadarıyla miui üzerine inşa edilen bütün custom romlarda bu hata var şuan. Çözümü kalıcı bulundu mu ona göre elite geri geçeyim. Bütün fps ve benchmark değerlerim stock da çok düşüyor çünkü.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Xiaomi 13 başta olmak üzere şimdilik xiaomi.eu kullanan Mi 11, K60, Mi 11T ve Mi 9T modellerinde görülen bir problem. Telefonun sistem sesleri, kamera, videolar, ses dosyaları tamamen susuyor. Pek çok oyunda da sesler çalışmadığı için oyun hata veriyor kapanıyor. Whatsapp üzerinden gönderilen ses dosyasına dahi tıkladığınızda whatsapp çalışmayı durduruyor. Telefonu sıfırlamak, romu yeniden kurmak çözüm olmuyor.

Sorunun nedeni otomatik olarak indirilen google play sistem güncellemesi ve maalesef pek çok cihazda daha bu sorun ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Sorunu çözmek için TWRP'den veya Root yetkisi olan bir dosya yöneticisinden /data/apex/active/ yolu izlenerek bu klasör içerisinde yer alan com.android.media.swcodec(at)340818112.apex dosyasını silmeniz yeterli olacaktır.

Rom geliştiricileri veya Google soruna bir çözüm üretene kadar maalesef en pratik çözüm yolu bu gibi görünüyor.

Sorun yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun.
teşekkürler hocam.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
china romunda var bu hata. Yani orijinal stock china miui romunda olan bu hata tabi ki eu. roma da yansımış. Ben china geçmiştim. Onda da bu hatalardan geri döndüm. Abi ne kadar bozuldu bu rom işi ya. Sanki sene 2012.

Konuda yaşanan olayı ELİTE rom da yaşadım. Dedim herhalde romdan kaynaklı stock global roma döndüm. Abi geliştirici ekipleri özellikle lineage arrow evuluotion gibileri neden hala bu cihaza rom çıkarmadılar anlamış değilim.

Anladığım kadarıyla miui üzerine inşa edilen bütün custom romlarda bu hata var şuan. Çözümü kalıcı bulundu mu ona göre elite geri geçeyim. Bütün fps ve benchmark değerlerim stock da çok düşüyor çünkü.

Evet hocam Çin tabanlı tüm romlarda bu sorun oluyor. EU ekibi 13 Eylül sonrasında yayınlanan romlarda sorun olmadığını söylüyorlar.

Dobroski

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
8
Selamün aleyküm iyi akşamlar Benim bir kamera sorunu var 3 saniye beklettikten sonra kapanıyor ve açılmıyor

com.android.media.swcodec(at)340818112.apex cantara hocamın belirttigi dosya yok resimde
com.android.media.swcodec@341111002.apex bu var hangisini silmeliyim Allah rızası için yardım edin sinirlerim alt üst oldu 😔

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-12-22-23-08-708_ru.zdevs.zarchiver.pro.jpg
    Screenshot_2023-12-12-22-23-08-708_ru.zdevs.zarchiver.pro.jpg
    504,7 KB · Görüntüleme: 17

jerichowashere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Selamün aleyküm iyi akşamlar Benim bir kamera sorunu var 3 saniye beklettikten sonra kapanıyor ve açılmıyor

com.android.media.swcodec(at)340818112.apex cantara hocamın belirttigi dosya yok resimde
com.android.media.swcodec@341111002.apex bu var hangisini silmeliyim Allah rızası için yardım edin sinirlerim alt üst oldu 😔
Hocam bu iki dosyayı silip yeniden başlatın. Sonundaki sayılara aldanmayın bu problemi yaşadığınızda bu iki dosyayı silin her zaman ismini başları bu olsun yeterli

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-12-22-23-08-708_ru.zdevs.zarchiver.pro [miuiturkiye.net].jpg
    Screenshot_2023-12-12-22-23-08-708_ru.zdevs.zarchiver.pro [miuiturkiye.net].jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 16

Dobroski

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
8
Hocam bu iki dosyayı silip yeniden başlatın. Sonundaki sayılara aldanmayın bu problemi yaşadığınızda bu iki dosyayı silin her zaman ismini başları bu olsun yeterli
Hocam bunlari sildim düzeldi fakat yine ayni hatayı verdi kameraya bağlanamiyor hatasi verip kapanıyor yok mu başka bir çözümü bunun bıktırdı yemin ediyorum

Üst Alt