Rehber Xiaomi Cihazlarına Twrp Recovery Kurma Rehberi [Evrensel Yöntem]

Karibov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Agil
Cihazım
Mi Pad 4
Konular
1
Cihazınızda Twrp olması Root erişimi sağlamak, Özel ROM'lar, Çekirdekler, Modlar, Flaşlanabilir Zip dosyaları, Xposed Yükleyici, Magisk veya SuperSU gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Gereksinimler :
  • Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri Pc'de kurulu olması lazım (Buradan USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver
  • Cihazınızda uygun TWRP Recovery indirin, (Buradan indirebilirsiniz.)
Xiaomi Telefona TWRP Recovery Kurma
Cihazın Bootloader kilidini açmak, Xiaomi cihazlarında TWRP Kurtarma'yı yüklemek için atılan temel adımdır. Öyleyse, Bootloader kilidini zaten açtıysanız, devam edebilirsiniz.

01. Öncelikle, cihazda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bootloader kilidini açarken zaten etkinleştirmişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirmek İçin.

• Ayarlar > Telefon Hakkında “> MIUI Version ” 7-8 kere dokunun . Bu işlem , cihazda “ Geliştirici Seçenekleri ” ni etkinleştirir .
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

02. USB Sürücüsünü ve ADB sürücülerini kurduğunuzdan emin olun . Ayrıca, cihazınızın doğru TWRP Recovery imaj dosyasını indirin ve indirilen recoveryi Bilgisayar'da ADB Driverının olduğu klasöre kopyalayın. Bu klasör Yerel Disk C'dir.

03. İndirilen Twrp Recoveryi yerleştirdiğiniz klasöre gidin. İndirilen Recovery dosyasını recovery.img adıyla yeniden adlandırın.

Bu klasörde, klavyeden shift tuşunu basılı tutarken Mouse'dan Sağ tıklayın. Seçeneklerden, “ Burada PowerShell Penceresini Aç ” ı seçin, veya “ Burada Komut İstemini Aç ” seceneğini seçin, siyah bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Veya CMD Komut ekranına bu yöntemle de ulaşabilirsiniz. Adb Driverının kurulu olduğu klasöre gidip Yerel Disk C de bulunur. Klasörün üst yerine CMD yazarak. Alttaki resimdeki gibi;

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız.

05. USB Kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın.

06. Şimdi, yüklemeyi yapmak için bazı komutlar girmeniz gerekiyor.

Komut ekranında bağlı cihazların listesini kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin. Yani cihazın bağlanıp driverının doğru yüklenmiş olduğunu da anlayabiliriz bu sayede.

Kod:
fastboot devices

07. Şimdi ise TWRP Recovery'i doğrudan akıllı telefonunuza yükleme kodunu giriyoruz ve Entera basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

Dikkat etmeniz gereken Komutun sonunda indirilen TWRP Recovery dosyasının adını girmeniz gerekir. Dosya adını zaten “recovery.img” olarak değiştirdiyseniz, komutu değiştirmenize gerek yoktur.

08. Ardından cihazı, yüklemiş olduğunuzTwrp Recovery modunda başlatmak için bu kodu yazın.

Kod:
fastboot boot recovery.img

Bu kadar! Başarılı bir şekilde TWRP Recovery'yi Xiaomi Telefonuna yüklediniz . Bu recoveryi yukarıda bahsettiğimiz, Rom yüklemek, Root yapmak vs. gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

• TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..
Merhaba arkadaşlar Mi pad 4 e Twrp yükleyemedim.. 2. Komuttan sonra hep error veriyor ve cihaz fastbootdan çıkıp ekranı kararıyor.. bilen varsa yardımcı olsun lütfen

Wihdus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
0
İmei işlemi yasal bir konu olmadığı için forumda yazılı-görsel vs hiç bir şekilde anlatımı olmaz.

Twrp nasıl yüklenir diyorsanız onun anlatımı videolu olarak mevcut

ya açıkcası ben twrp vesaire bu tür şeyleri henüz bilmiyorum ama merak sardım canım da sıkılıyor bunları baştan aşşağıya anlatan bir forum varmıdır acaba?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
ya açıkcası ben twrp vesaire bu tür şeyleri henüz bilmiyorum ama merak sardım canım da sıkılıyor bunları baştan aşşağıya anlatan bir forum varmıdır acaba?

Forum burası zaten ama bölüm olarak bu bölümü inceleyebilirsiniz...

picied41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Mi 8
Konular
7
Migrostan almistim telefonu boatloader kikidi acik. Twrp yuklersem google expreince runu kurabilirmiyim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

TRGameAirs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TRGameAirs
Cihazım
mi9
Konular
19
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img': No such file or directory bu hatayı veriyor

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img': No such file or directory bu hatayı veriyor

Videomda anlattığım şekilde yükleme yapın, gerekli tüm driverlar video açıklamasında mevcut

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Romu cfw romu kurup wipe yapıp sonra cfw desteği olan twrpye mi geçiş yapıyoruz yoksa önce cfw desteği olan twrp kurup sonra mı romu kuruyoruz aklım bir tek burada karıştı işlemler TWRP üzerinden MIUI 11 desteği olup MIUI 12 desteği olmayan twrp gibi basit Gibi takıldığım romu cfw twrp romdan önce mı sonra mı flashlicaz

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Arkadaşlar ben Redmi Note 8 Pro kullanıyorum, TWRP ile Pixel ROM yüklemeye karar verdim fakat cihaz TWRP modunda başlamıyor.

FAILED (status read failed (Too many links))
diyerek komut ekranında hata veriyor ve cihaz varsayılan olarak yeniden başlıyor.

Manüel olarak Tuşlarla da girmiyor gerçekten çok sıkıldım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Üst Alt