Rehber Xiaomi Cihazlarına Twrp Recovery Kurma Rehberi [Evrensel Yöntem]

KaanStinson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Tüm adımları eksiksiz yaptım ve hata falan almadım. Fakat twrp giremiyorum. twrp yazısı bile gelmiyor. Redmi-Recovery 3.0 diye bir yere atıyor neden olduğunu anlamadım.

~Kadir34~

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Sony Xperia
Konular
3
Cihazınızda Twrp olması Root erişimi sağlamak, Özel ROM'lar, Çekirdekler, Modlar, Flaşlanabilir Zip dosyaları, Xposed Yükleyici, Magisk veya SuperSU gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Gereksinimler :
  • Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri Pc'de kurulu olması lazım (Buradan USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver
  • Cihazınızda uygun TWRP Recovery indirin, (Buradan indirebilirsiniz.)
Xiaomi Telefona TWRP Recovery Kurma
Cihazın Bootloader kilidini açmak, Xiaomi cihazlarında TWRP Kurtarma'yı yüklemek için atılan temel adımdır. Öyleyse, Bootloader kilidini zaten açtıysanız, devam edebilirsiniz.

01. Öncelikle, cihazda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bootloader kilidini açarken zaten etkinleştirmişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirmek İçin.

• Ayarlar > Telefon Hakkında “> MIUI Version ” 7-8 kere dokunun . Bu işlem , cihazda “ Geliştirici Seçenekleri ” ni etkinleştirir .
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

02. USB Sürücüsünü ve ADB sürücülerini kurduğunuzdan emin olun . Ayrıca, cihazınızın doğru TWRP Recovery imaj dosyasını indirin ve indirilen recoveryi Bilgisayar'da ADB Driverının olduğu klasöre kopyalayın. Bu klasör Yerel Disk C'dir.

03. İndirilen Twrp Recoveryi yerleştirdiğiniz klasöre gidin. İndirilen Recovery dosyasını recovery.img adıyla yeniden adlandırın.

Bu klasörde, klavyeden shift tuşunu basılı tutarken Mouse'dan Sağ tıklayın. Seçeneklerden, “ Burada PowerShell Penceresini Aç ” ı seçin, veya “ Burada Komut İstemini Aç ” seceneğini seçin, siyah bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Veya CMD Komut ekranına bu yöntemle de ulaşabilirsiniz. Adb Driverının kurulu olduğu klasöre gidip Yerel Disk C de bulunur. Klasörün üst yerine CMD yazarak. Alttaki resimdeki gibi;

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız.

05. USB Kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın.

06. Şimdi, yüklemeyi yapmak için bazı komutlar girmeniz gerekiyor.

Komut ekranında bağlı cihazların listesini kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin. Yani cihazın bağlanıp driverının doğru yüklenmiş olduğunu da anlayabiliriz bu sayede.

Kod:
fastboot devices

07. Şimdi ise TWRP Recovery'i doğrudan akıllı telefonunuza yükleme kodunu giriyoruz ve Entera basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

Dikkat etmeniz gereken Komutun sonunda indirilen TWRP Recovery dosyasının adını girmeniz gerekir. Dosya adını zaten “recovery.img” olarak değiştirdiyseniz, komutu değiştirmenize gerek yoktur.

08. Ardından cihazı, yüklemiş olduğunuzTwrp Recovery modunda başlatmak için bu kodu yazın.

Kod:
fastboot boot recovery.img

Bu kadar! Başarılı bir şekilde TWRP Recovery'yi Xiaomi Telefonuna yüklediniz . Bu recoveryi yukarıda bahsettiğimiz, Rom yüklemek, Root yapmak vs. gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

• TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..
Merhabalar ben çok anlamıyorum bu işlerden ücretli yapabilirmisiniz veya ücret karşılığında yapabilecek arkadaşlara yönlendirme şansınız varmıdır.

KaanStinson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Tüm adımları eksiksiz yaptım ve hata falan almadım. Fakat twrp giremiyorum. twrp yazısı bile gelmiyor. Redmi-Recovery 3.0 diye bir yere atıyor neden olduğunu anlamadım.
başka türlü versiyon twrp kurunca giriş yapabildim. Konu sahibi arkadaşa teşekkürlerimi sunarım.

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Cihazınızda Twrp olması Root erişimi sağlamak, Özel ROM'lar, Çekirdekler, Modlar, Flaşlanabilir Zip dosyaları, Xposed Yükleyici, Magisk veya SuperSU gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Gereksinimler :
  • Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri Pc'de kurulu olması lazım (Buradan USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver
  • Cihazınızda uygun TWRP Recovery indirin, (Buradan indirebilirsiniz.)
Xiaomi Telefona TWRP Recovery Kurma
Cihazın Bootloader kilidini açmak, Xiaomi cihazlarında TWRP Kurtarma'yı yüklemek için atılan temel adımdır. Öyleyse, Bootloader kilidini zaten açtıysanız, devam edebilirsiniz.

01. Öncelikle, cihazda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bootloader kilidini açarken zaten etkinleştirmişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirmek İçin.

• Ayarlar > Telefon Hakkında “> MIUI Version ” 7-8 kere dokunun . Bu işlem , cihazda “ Geliştirici Seçenekleri ” ni etkinleştirir .
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.

02. USB Sürücüsünü ve ADB sürücülerini kurduğunuzdan emin olun . Ayrıca, cihazınızın doğru TWRP Recovery imaj dosyasını indirin ve indirilen recoveryi Bilgisayar'da ADB Driverının olduğu klasöre kopyalayın. Bu klasör Yerel Disk C'dir.

03. İndirilen Twrp Recoveryi yerleştirdiğiniz klasöre gidin. İndirilen Recovery dosyasını recovery.img adıyla yeniden adlandırın.

Bu klasörde, klavyeden shift tuşunu basılı tutarken Mouse'dan Sağ tıklayın. Seçeneklerden, “ Burada PowerShell Penceresini Aç ” ı seçin, veya “ Burada Komut İstemini Aç ” seceneğini seçin, siyah bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Veya CMD Komut ekranına bu yöntemle de ulaşabilirsiniz. Adb Driverının kurulu olduğu klasöre gidip Yerel Disk C de bulunur. Klasörün üst yerine CMD yazarak. Alttaki resimdeki gibi;

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız.

05. USB Kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın.

06. Şimdi, yüklemeyi yapmak için bazı komutlar girmeniz gerekiyor.

Komut ekranında bağlı cihazların listesini kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin. Yani cihazın bağlanıp driverının doğru yüklenmiş olduğunu da anlayabiliriz bu sayede.

Kod:
fastboot devices

07. Şimdi ise TWRP Recovery'i doğrudan akıllı telefonunuza yükleme kodunu giriyoruz ve Entera basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

Dikkat etmeniz gereken Komutun sonunda indirilen TWRP Recovery dosyasının adını girmeniz gerekir. Dosya adını zaten “recovery.img” olarak değiştirdiyseniz, komutu değiştirmenize gerek yoktur.

08. Ardından cihazı, yüklemiş olduğunuzTwrp Recovery modunda başlatmak için bu kodu yazın.

Kod:
fastboot boot recovery.img

Bu kadar! Başarılı bir şekilde TWRP Recovery'yi Xiaomi Telefonuna yüklediniz . Bu recoveryi yukarıda bahsettiğimiz, Rom yüklemek, Root yapmak vs. gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

• TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..
hocam 8.adımdaki kodu yazdıktan sonra statues read failed(too many link) hatası alıyorum ne yapmalıyım.

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
hocam 8.adımdaki kodu yazdıktan sonra statues read failed(too many link) hatası alıyorum ne yapmalıyım.
Aynı adımları uygulayın ama 8. Adımı uygulamayıp şunu uygulayın fastboot reboot recovery

respectier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vieers
Cihazım
OnePlus 6
Konular
0
Kalıcı olmaması normal mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

+dosyaları da göremiyorum.sorun ne acaba

Son düzenleme:

Alosa_Thunder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Note 8 PRo
Konular
0
Microsoft Windows [Version 10.0.22000.832]
(c) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
ha99bmhe69bacujv fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (65536 KB)...
OKAY [ 1.469s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.147s]
finished. total time: 1.619s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot recovery.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.410s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 12.268s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

Bende neden bu şekilde oluyor

Emredo33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi
Konular
3
Microsoft Windows [Version 10.0.22000.832]
(c) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
ha99bmhe69bacujv fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (65536 KB)...
OKAY [ 1.469s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.147s]
finished. total time: 1.619s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot recovery.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.410s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 12.268s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

Bende neden bu şekilde oluyor
Bendede aynı hata çıkıyor çözüm buldunuz mu?

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
son mesajlarda hep hatalar alındığı yazılmış konunun güncellenmesi gerekiyor sanırım.

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Arkadaşlar eu rom v13 stabil kullanıyorum. Orange fox yüklü ama twwrp'den bütün yazılar bi tuhaf gözüküyor. android 12 uyumlu adam akıllı twrp yok mu redmi note 9s için.

Üst Alt