Rehber Xiaomi Cihazlarına Twrp Recovery Kurma Rehberi [Evrensel Yöntem]

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
Hocam Google Play'de Official TWRP uygulaması var oradan kolay oluyor ben ordan yapmıştım

Tony_Montana61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
mi9 pro
Konular
0
merhaba hocam mi9se ye eu rom yükleyeceğim bu yöntemle yükleyebilirmiyim

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
merhaba tektusla kurulum programı var forumdan bulmustum cıhazı fastboot a alıp yuklesek sorun olurmu

serbaii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serbay
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
4
Cihazınızda Twrp olması Root erişimi sağlamak, Özel ROM'lar, Çekirdekler, Modlar, Flaşlanabilir Zip dosyaları, Xposed Yükleyici, Magisk veya SuperSU gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Gereksinimler :
  • Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri Pc'de kurulu olması lazım (Buradan USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver
  • Cihazınızda uygun TWRP Recovery indirin, (Buradan indirebilirsiniz.)
Xiaomi Telefona TWRP Recovery Kurma
Cihazın Bootloader kilidini açmak, Xiaomi cihazlarında TWRP Kurtarma'yı yüklemek için atılan temel adımdır. Öyleyse, Bootloader kilidini zaten açtıysanız, devam edebilirsiniz.

01. Öncelikle, cihazda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bootloader kilidini açarken zaten etkinleştirmişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirmek İçin.

• Ayarlar > Telefon Hakkında “> MIUI Version ” 7-8 kere dokunun . Bu işlem , cihazda “ Geliştirici Seçenekleri ” ni etkinleştirir .
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

02. USB Sürücüsünü ve ADB sürücülerini kurduğunuzdan emin olun . Ayrıca, cihazınızın doğru TWRP Recovery imaj dosyasını indirin ve indirilen recoveryi Bilgisayar'da ADB Driverının olduğu klasöre kopyalayın. Bu klasör Yerel Disk C'dir.

03. İndirilen Twrp Recoveryi yerleştirdiğiniz klasöre gidin. İndirilen Recovery dosyasını recovery.img adıyla yeniden adlandırın.

Bu klasörde, klavyeden shift tuşunu basılı tutarken Mouse'dan Sağ tıklayın. Seçeneklerden, “ Burada PowerShell Penceresini Aç ” ı seçin, veya “ Burada Komut İstemini Aç ” seceneğini seçin, siyah bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Veya CMD Komut ekranına bu yöntemle de ulaşabilirsiniz. Adb Driverının kurulu olduğu klasöre gidip Yerel Disk C de bulunur. Klasörün üst yerine CMD yazarak. Alttaki resimdeki gibi;

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız.

05. USB Kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın.

06. Şimdi, yüklemeyi yapmak için bazı komutlar girmeniz gerekiyor.

Komut ekranında bağlı cihazların listesini kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin. Yani cihazın bağlanıp driverının doğru yüklenmiş olduğunu da anlayabiliriz bu sayede.

Kod:
fastboot devices

07. Şimdi ise TWRP Recovery'i doğrudan akıllı telefonunuza yükleme kodunu giriyoruz ve Entera basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

Dikkat etmeniz gereken Komutun sonunda indirilen TWRP Recovery dosyasının adını girmeniz gerekir. Dosya adını zaten “recovery.img” olarak değiştirdiyseniz, komutu değiştirmenize gerek yoktur.

08. Ardından cihazı, yüklemiş olduğunuzTwrp Recovery modunda başlatmak için bu kodu yazın.

Kod:
fastboot boot recovery.img

Bu kadar! Başarılı bir şekilde TWRP Recovery'yi Xiaomi Telefonuna yüklediniz . Bu recoveryi yukarıda bahsettiğimiz, Rom yüklemek, Root yapmak vs. gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

• TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..
bütün dediklerinizi yapıyorum ama komut onaylanmıyor malesef telefona giremiyorum şifremi unuttugum için bootlader açık mı değil mi bilmiyorum ki daha önce öyle birşey yaptıgımı hatırlamıyorum usb hata ayıklama modunu da açamıyorum haliyle ama şifre kırma işlemini gerçekleştirmek istiyorum verilerimi kaybetmeden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

yusfrdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi6
Konular
1

dedikten sonra bekliyorum. Mi9 mi10 iken çok rahat yüklemiştim. Magisk filanda yüklü idi. Ancak nasıl olmuşsa magisk telefondan silinmiş ve root gitmiş. Askerdeyken telefonun güncellendiğini filan söylemişti eşim. Şimdi miui 11 kullanıyorum. Bu adımları yapmaya çalışıyorum ancak olmuyor.
PC'de bütün driverler yüklü.

dedikten sonra bekliyorum ve hiç bir şey olmuyor. Çok uzun süre bekledim. Yine de değişmedi. Yükleme yapılmıyor yani.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

dedikten sonra bekliyorum. Mi9 mi10 iken çok rahat yüklemiştim. Magisk filanda yüklü idi. Ancak nasıl olmuşsa magisk telefondan silinmiş ve root gitmiş. Askerdeyken telefonun güncellendiğini filan söylemişti eşim. Şimdi miui 11 kullanıyorum. Bu adımları yapmaya çalışıyorum ancak olmuyor.
PC'de bütün driverler yüklü.

dedikten sonra bekliyorum ve hiç bir şey olmuyor. Çok uzun süre bekledim. Yine de değişmedi. Yükleme yapılmıyor yani.

Tek tuş ile yüklemeyi deneyin hocam. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açık değil mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Sırasıyla bu komutları veriniz,
  • fastboot devices
  • fastboot flash recovery recovery.img
  • fastboot boot recovery.img
Otomatik olarak twrp de açılacaktır. Açılmaz ise Güç Açma + Sesi Açma tuşlarına twrp açılana kadar basılı tutununuz.
Yine kurulmaması durumun da Mi 6 için, Tek tuş yükleme aracı kullanabilirsiniz.

ALİK55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi 5s plus
Konular
0
selamlar mi ms5 plus mecvut ime atmam lazım dedıklerını yapıyorum ancak img dosyasını algılamıyor yardımcı olurmusunuz ?

Üst Alt