Rehber Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

Musa Aras Akman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa Aras
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Merhabalar ben cmd'ye fastboot devices yazdığımda ('fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.) diye bir şey yazıyor yardımcı olursanız sevinirim.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

siyosyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 128 GB
Konular
21
xiaomi mi 8 128 gb kullanıyorum miui 10 global beta mevcut. Antirollback kontrolü yaptığımda 1 rakamını görüntülüyorum. Miui 9 a dönme şansım var mıdır?

Ekli dosyalar

• anti.PNG
    anti.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 82

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

ugur.k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur KISA
Cihazım
MI 6X (4/64)
Konular
0
Arkadaşlar MI6X kullanıyorum ve üzerinde MIUI 10 / 8.10.11 beta haftalık sürüm kurulu. Kontrol ettiğimde "anti:2" olarak gözüküyor fakat ekte paylaştığım listede MI6X 8.1 sürümü için antirollback koruması açık olarak belirtilmiş kafam karıştı açıkçası.

Bu arada görseli yukarıda yönetici arkadaşın paylaştığı görselden aldım. İzinsiz kullanım gibi bir durum olduysa affola. :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Arkadaşlar MI6X kullanıyorum ve üzerinde MIUI 10 / 8.10.11 beta haftalık sürüm kurulu. Kontrol ettiğimde "anti:2" olarak gözüküyor fakat ekte paylaştığım listede MI6X 8.1 sürümü için antirollback koruması açık olarak belirtilmiş kafam karıştı açıkçası.

Bu arada görseli yukarıda yönetici arkadaşın paylaştığı görselden aldım. İzinsiz kullanım gibi bir durum olduysa affola. :)

Evet antirollback aktif olabilecek cihazlardan sizin ki ama henüz aktif olmamış. Sıkıntı yok yani.

ugur.k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur KISA
Cihazım
MI 6X (4/64)
Konular
0
Evet antirollback aktif olabilecek cihazlardan sizin ki ama henüz aktif olmamış. Sıkıntı yok yani.

Yani her aldığım güncelleme dosyasını kurmadan önce gönderideki gibi içerik kısmında antirollback bölümüne müdahale edebilir isek bundan kaçma şansım var şuan öyle mi?

ugur.k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur KISA
Cihazım
MI 6X (4/64)
Konular
0

Hocam XDA daki açıklamaya baktığımda cihazınız Antirollback indeksi boş olarak gözüküyor ise aktif değil. Eğer bir indeks var ise (1-2-3-4 gibi) yeniden kuracağınız rom aynı yada daha yüksek indeks değerine sahip olmalıdır diyor. Şuan kendi cihazimda indeks değeri 2 olarak gözüküyor. Anladığım kadarı ile şuan antirollbacke yakalandık. İndeks değeri 1 olan yada değer boş olan bir rom kuramayız. Sadece 2-3-4 değerlerindeki romlar kurulabilir anlamına geliyor sanırım.

Bu arada cihaz kimlik noları kayıtlı değil değişim ise alt sürümlere düşürülerek yapılıyormuş sanırsam bu durum beni biraz zora sokacak gibi anladığım kadarıyla.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam XDA daki açıklamaya baktığımda cihazınız Antirollback indeksi boş olarak gözüküyor ise aktif değil. Eğer bir indeks var ise (1-2-3-4 gibi) yeniden kuracağınız rom aynı yada daha yüksek indeks değerine sahip olmalıdır diyor. Şuan kendi cihazimda indeks değeri 2 olarak gözüküyor. Anladığım kadarı ile şuan antirollbacke yakalandık. İndeks değeri 1 olan yada değer boş olan bir rom kuramayız. Sadece 2-3-4 değerlerindeki romlar kurulabilir anlamına geliyor sanırım.

Bu arada cihaz kimlik noları kayıtlı değil değişim ise alt sürümlere düşürülerek yapılıyormuş sanırsam bu durum beni biraz zora sokacak gibi anladığım kadarıyla.
Hocam şuan da yapılan uygulamalardan sadece anti:4 olanlar Antirollback(ARB) cihaz olarak görünüyor. Sizin ki aktif değil. Benim telefonda da şuan boş görünüyor ama ben her hafta başka Romdayim. Versiyon düşürmeyin yeterli. Yani android P yükleyip tekrar 8 e donmeyin veya 7 ye dönmeyin. İlla olacak diye bir kaide yok. Antisi 2 olan m8 in Anroid 9 dan 8 e düşürdüğünü biliyorum ve ARB tetiklenmedi. O xda da okuduğunuz bölümü ben burda da paylaştım zaten

Üst Alt