Rehber Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

alitoprax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
5
Rollback kelimesi geri alma, yazılım düşürme anlamına gelir.

Anti-Rollback, söz konusu yazılım düşürme işlemine getirilen bir kilit, bir güvenlik önlemi.

Detaylar şurada:

Şimdi sizler böyle bir kilidin olmadığını veya çalışmadığını iddia ediyorsunuz. (Dolaylı bir şekilde.)
Bu ciddi bir iddia. Siz gerçekten "yazılım düşürme" işlemi yaptınız mı? ROM değiştirmeyi kastetmiyorum. Yazılım düşürme yaptınız mı arkadaşlar?
Lütfen bizleri aydınlatınız. Yoksa beyanınızı yanlış anlayıp telefonunu "brick" edenler olabilir. Vebal almayınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anti-Rollback değeri "4" çıkanlar, "Custom ROM" yani üçüncü kişilerce hazırlanan ROM'ları yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmazlar. Lakin eski bir orijinal yazılım yüklemeye kalkarlarsa telefon brick (tuğla) olur.

Kaynak:

Yanlış bilgiyse lütfen düzeltin arkadaşlar. Hassas konu.
fastbootdan miui 11 den miui 10 downgrade yaptim ve sorun yaşamadım . Sanirim bu iki arayuzde android 9 tabanli oldugu icin sorun yasamadim . Yakinda gelecek olan global stable android 10 sürümünden sonra artik antirollback sorunları cikabilir note 7 de

methlayf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Rollback kelimesi geri alma, yazılım düşürme anlamına gelir.

Anti-Rollback, söz konusu yazılım düşürme işlemine getirilen bir kilit, bir güvenlik önlemi.

Detaylar şurada:

Şimdi sizler böyle bir kilidin olmadığını veya çalışmadığını iddia ediyorsunuz. (Dolaylı bir şekilde.)
Bu ciddi bir iddia. Siz gerçekten "yazılım düşürme" işlemi yaptınız mı? ROM değiştirmeyi kastetmiyorum. Yazılım düşürme yaptınız mı arkadaşlar?
Lütfen bizleri aydınlatınız. Yoksa beyanınızı yanlış anlayıp telefonunu "brick" edenler olabilir. Vebal almayınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anti-Rollback değeri "4" çıkanlar, "Custom ROM" yani üçüncü kişilerce hazırlanan ROM'ları yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmazlar. Lakin eski bir orijinal yazılım yüklemeye kalkarlarsa telefon brick (tuğla) olur.

Kaynak:

Yanlış bilgiyse lütfen düzeltin arkadaşlar. Hassas konu.

Hocam geçiş yaptığığım romlar custom romlardı yazarken gözümden kaçmış kusuruma bakmayın. Ama mi flash ile MIUI 11-10 arası geçişler yaptığımdada sorun olmamıştı. Sadece bir keresinde mi flash ile yazılım flashlarken cihaz tamamen kapanmıştı ne yaptıysam açamamıştım. Buradaki bir telefoncu nasıl yaptığını bilmiyorum ama sorunumu çözmüştü. Haricinde dediğim gibi MIUI 11 ilk çıktığında beğenmeyip MIUI 10 a dönüş yapmıştım. Android sürümleri fark ediyormuydu tam hatırlamıyorum ama.

Edit: Custom android 10 romdan android 9 romlara döndüğüm zamanlarda da sorun yaşamadım.

kahrejgd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 6A/N8
Konular
8
redmi 6a cihazımda kontrol etmede 5 ay önce andr9dan 8.1 olan miui pro rom yükledim telefon açıldı acayip kasıyordu telefonu yeni rom yüklüyüm diye kapattım birdaha açılmadı :(

pathem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehtap
Cihazım
note 9
Konular
0
not found da ne yapmam lazım peki?
Anti nin kenarında rakam yazmıyor.
Sürüm 12 den 11 e düşürmek istiyorum.

serdarbaysu77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
4
Cihazım mi 9 se eu beta sürümünü kullanıyorum. Twrp den global miui 10 kurabilir miyim ?

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
böyle bir hata aldım kilit kapalı

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
bilgi için teşekkürler. redmi note 8de hindistan 11.05 yüklü iken hindistan 11.02yi fastboottan yüklemeye çalışmıştım cihaz birck oldu anti rollback kontrolü de yaptım cihazda da romda da anti değeri 1 görünüyor . Sıkıntı ne olabilir acaba.

minotaurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
mi 9t
Konular
1
mi 9t'de 1 cikti, miui 10.3 android 9'lu rom indirdim. Flash all.bat dosyasinda set CURRENT_ANTI_VER degeri 0 olarak gozukuyor. Yuklesem sorun yasar miyim acaba ? Not kisminde buldugunuz degerden kucukse yuklemeyin denilmis ama bazi arkadaslar yuklemis sorun yasamamis vs. Emin olamadim.

emrahk06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T, MiBand 4
Konular
1
Merhaba. İlk mesajda ADB sürücüleri yüklü olmalı diyor. Fakat bu sürücüleri nereden yükleyeceğimiz yazmıyor

Üst Alt