Rehber Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
arkdaşlar andorid 10 dan tekrar android 9 a nasıl geri dönüyoruz. anti 1 çıktı değerler. yazılanları okudum ama hiç bir şey anlamadım inanın:)
Net bir bilgim yok yalnız konudan anladığım kadarıyla geri dönebilirsin
Eğer 4 olmuş olsaydı dönemezdin
Bunu anladım

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Custom romlarda da bu geçerli mi? Ben MIUI 11'den MIUI9'a dönmek istiyorum Android sürümü düşeceğim custom romdan yine başka bi' custom roma geçeceğim benim için de geçerli mi?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
arkdaşlar andorid 10 dan tekrar android 9 a nasıl geri dönüyoruz. anti 1 çıktı değerler. yazılanları okudum ama hiç bir şey anlamadım inanın:)
Şu konuyu bir inceleyin. Bazı uyarılar ve açıklamalar var onları iyi okuyuzunuz

Amarica

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Kimse paylaşmamış değerlerin anlamlarını aşağıya yazdım.
1: Anti-rollback etkin değil.
3: Anti-rollback etkin ama zorlanabilir.
4: Anti-rollback etkin. Eski sürüme geçmek isterseniz telefonunuz çalışamaz hale gelir.
5 ve üstü: Yaptığınız sorgunun teknik olarak sonuçsuz kalması.

serhangok

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10
Konular
0
Arkadaşlar Xiominin sitesinde yaptığı
Kod:
ROM'u güncellemeden veya güncellemeden önce, ÇOK önemli bir şey var .

1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.

Resmi veya yetkili satış kanalları aracılığıyla Xiaomi Telefonları satın almanızı ve yanıp sönmeden veya güncellemeden önce sistem bilgisini iki kez kontrol etmenizi öneririz.

Anlayışın için teşekkürler.
Bu duyurudan sonra bazı geliştiricilerde Anti-Rollback cihazlarının artacağı konusunda kuşkular başlamış ve sürekli güncelleme yapan kullanıcılar(Özellikle Resmi sürüm kullanıcıları) Anti-Rollback a düşmeden önce alınabilecek önlemleri ve cihaza güncelleme yapmadan önce mutlaka aşağıdaki işlemleri yapmayı tavsite etmişler.

1. İlk olarak bu işlemi yapıyoruz.

• Bilgisayarda ADB sürücüleri yüklü olmalı
  • Telefonu fastboot moduna alıyoruz(Cihazı kapalıyken ses kısma+güç tuşu).
  • Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Usb girişlerinden mümkünse usb 2.0 yani siyah olana bağlayalım
  • Bilgisayarımızdan komut sistemini çalıştırıyoruz(shift+sol klick veya başlat çalıştıra "cmd" komutunu yazıyoruz)
  • Açılan pencereye "fastboot devices" yazıyoruz. Sürücülerimizin yüklü olup olmadığını anlamak için
    • Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sonra "fastboot getvar anti" komutunu giriyoruz.
  • Eğer böyle bir ekran gelirse ve "anti: 4" görürseniz cihazınız malesef Anti rollback.
  • "anti: 3" görürseniz cihazınız normal
  • "anti: 2" de birkaç forumda normal olarak görülmüş
  • Eğer herhangi bir sayı göremezseniz cihazımız yine normaldir
2. işleme devam ediyoruz
1. Cihaz modelinize uygun yeni güncellemeyi indirin. Örneğin 8.9.6 sürümündesiniz ve 8.9.13 sürümüne geçeceksiniz. 8.8.9 sürümünde iken yukarıdaki 1. numaralı işlemi yapıyorsunuz. Sonra resmi siteden 8.9.13 ü ( kararlı yüklicekseniz stabil versiyonu, beta ise developer versiyonu) indirip aşağıdaki işlemlere devam edeceksiniz

2. İndirdiğiniz Romu zipten çıkarıp flash all.bat dosyasını Notepad++ gibi bir metin düzenleyicisi ile açın.(Sadece flash all.bat dosyasını da çıkarabilirsiniz)

3. Açtığınız dosya içinde bu kodu aratın
Kod:
set CURRENT_ANTI_VER=#

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

4. Bu numara (#), cihazınızda flaş yapmak istediğiniz MIUI ROM geri alma (Anti) işaretleyicidir.
Bu numara, 1'inci işlemde cihazınızda "fastboot getvar anti" kodu ile bulduğunuzdan daha büyük veya ona eşitse, Romu cihazınıza Twrp veya MiFlash ile sorunsuz kurabilirsiniz.
Eğer bu sayı cihazınızda bulduğunuzdan daha azsa, ROM'u TWRP Recovery'den flaş yapmayın. Çünkü sadece cihazınızda Brick ile sonlanacaksınız.

ben rom u bilmiyordum kendi güncellemesini yaptım telefondan beni twrp ekranına attı bnde orda indirillen güncellemeyi buldum kurdum ve telefon acılınca sadece faseboot modunda kalıyor döndüremiyorum öneriniz warmı ?

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Hatunun note 5 prosuda arb 4 her türlü custom rom kuruyorum ama şimdi başka bir durumdan dolayı elinde patlar bana yıkma sakın....
Miui10'dan miui9'a , Android 9'dan android 8'e twrpden 4 wipe format data yaparak geçebilir miyim ? Custom romdan başka bi' custom roma geçeceğim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Miui10'dan miui9'a , Android 9'dan android 8'e twrpden 4 wipe format data yaparak geçebilir miyim ? Custom romdan başka bi' custom roma geçeceğim.

Geçebilirsin ama çok eski bir sürüme geçmek risk oluşturabilir (Android 8) yine dikkat edin...

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek