İpucu Xiaomi Cihazlar İçin Fastboot ROM Kurma.

• Konbuyu başlatan ByKatre
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 338
  • Görüntüleme 96K

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39

yukarıdaki işlemleri takıp ediyorum ama malesef yükleme yapmıyor. boot kiliti açık değil. sadece çin roma geçiş yapmak istedim. yükleme yaparken hata oluyor.

yukarıdaki fastboot rom ile yüklemeye çalışıyorum. 64bitlik bilgisayarında türkçe olan romu yüklemiştim. ama bu romu bir türlü yükleyemiyorum(64bit bilgisyardan yapmıştım).

hoca bootloader kiliti kapalı mı senin tel de?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
meneter
Arkadaşın cihazı Redmi 3, Redmi Note 3 değil.

muratdur Fastboot komutlarıyla kurmayı deneyebilirsiniz. Romun images klasöründe komut penceresi açıp fastboot flash xxx xxx.img vs şeklinde de kurulabilir. Bootloader kilidi kapalıysa edl de kurmanız gerekli.

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
Cevaplayan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim.

fastboot üzerinden ilk başta işlem yapabiliyordum daha sonra bir yükleme yaparken hafıza dolu uyarı yaptı ve daha sonra fastboot üzerinden işlem yaptırmadı. yükleme yaparken cihaz kilitli uyarı alıyordum. tek çare edl mod üzerinden yükeleme yapmak ama fastboot üzerinden ne yaptım ise edl moda geçiş yaptırmadı. cihaz artık bir açılıyor bir kapanıyordu. kapanıp açılış sırasında üst tuşa basılı tutup daha sonra "adb fastboot edl" komudu üst üste daima girerek edl moda geçiş sağladı. sonra fastboot güncel romu yükleme başladı 262sn sürdü daha sonra rahat 10-15 dk civarı açılış sürdü. ve çok şükür açıldı. google play ve diğer yazılımlarını kuruyorum.

mehmet20

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
mi4
Konular
58
hoacam ben şimdi mui 8 den mui 7.5.1 e dönmek istesem 7.5.1 romunu klasöre çıkartım dosya konumunu adres defterine yapıştırsam işlemi gerçekleştirmiş olurmuyum

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Bununla rom kurarken twrp den wipe yapmaya gerek var mı yoksa kendisi yapıyor mu ?

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
Arkadaşlar rahatlık mı batıyor anlamıyorumda. sanırım redmi 3 için global sürüm fastboot için, dün de telefon çin rom yüklü olduğundan miui 8 güncelemesi geldi OTA olarak yüklemiş kurulumu gerçektirdim. lakin global türkçe de gelmişken kurulum gerçekleştirmek istiyorum. miui 8 den 7 e geçiş sırasında aynı işlemi tekrarlasak "adb fastboot edl" üzerinden kurulum yapsam bir problemle karşılaşır mıyım?

yine aynı işlem sırası ile denedim ama söyle b ir sıkıntı ile karşılaştım lakin Allahtan telefonu açtığımda uçmamıştı.

Telefonu kapattım.
Güç + Ses Açma ile
gelen ekrandan fastboot diyorum lakin kapanıp açılır gibi olup aynı ekrana geliyor.
bende adb üzerinden "adb devices" dediğimde cihazı görüyor.
"adb reboot edl" dediğimde telefon kapanır gibi oluyor ve edl moda geçiş sağlıyor.
MiFlash 2016.08.30.0 sürümü açtığımda yenile dedikten sonra cihazı com10 görüyor.
daha sonra indirmiş olduğum rom"isimleri boşluksuz kısa c sürücünün içine attım" gösterdim.
"save user data" seçili olarak "flash" dediğimde yüklemeye başladı lakin belli bir süre sonra
"ping target via firehose" dedikten sonra "ping target failed" dedi ve "error" hatası ile karşılaştım. kapatmadan tekrar yüklemeye çalıştığımda ise hello diye başlayan komutu alamıyor kalıyor. sonrasından telefonu kapatığımda gitti dedim lakin telefon açıldı. Bu arada Hala Boot kilidim açmadım. kilitli.

nerede hata yaptım ve neden bu hata ile karşılaştım arkadaşlar

power + Ses kısma ile fastboot ile denemek istedim. flashta dedim bu seferde "error:"flash tz error" hatası aldım. ve telefonu tekrar açtım. açıldı.

aynı sorunu buradaki kişide yaşamış.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar rahatlık mı batıyor anlamıyorumda. sanırım redmi 3 için global sürüm fastboot için, dün de telefon çin rom yüklü olduğundan miui 8 güncelemesi geldi OTA olarak yüklemiş kurulumu gerçektirdim. lakin global türkçe de gelmişken kurulum gerçekleştirmek istiyorum. miui 8 den 7 e geçiş sırasında aynı işlemi tekrarlasak "adb fastboot edl" üzerinden kurulum yapsam bir problemle karşılaşır mıyım?

yine aynı işlem sırası ile denedim ama söyle b ir sıkıntı ile karşılaştım lakin Allahtan telefonu açtığımda uçmamıştı.

Telefonu kapattım.
Güç + Ses Açma ile
gelen ekrandan fastboot diyorum lakin kapanıp açılır gibi olup aynı ekrana geliyor.
bende adb üzerinden "adb devices" dediğimde cihazı görüyor.
"adb reboot edl" dediğimde telefon kapanır gibi oluyor ve edl moda geçiş sağlıyor.
MiFlash 2016.08.30.0 sürümü açtığımda yenile dedikten sonra cihazı com10 görüyor.
daha sonra indirmiş olduğum rom"isimleri boşluksuz kısa c sürücünün içine attım" gösterdim.
"save user data" seçili olarak "flash" dediğimde yüklemeye başladı lakin belli bir süre sonra
"ping target via firehose" dedikten sonra "ping target failed" dedi ve "error" hatası ile karşılaştım. kapatmadan tekrar yüklemeye çalıştığımda ise hello diye başlayan komutu alamıyor kalıyor. sonrasından telefonu kapatığımda gitti dedim lakin telefon açıldı. Bu arada Hala Boot kilidim açmadım. kilitli.

nerede hata yaptım ve neden bu hata ile karşılaştım arkadaşlar

power + Ses kısma ile fastboot ile denemek istedim. flashta dedim bu seferde "error:"flash tz error" hatası aldım. ve telefonu tekrar açtım. açıldı.

aynı sorunu buradaki kişide yaşamış.

mi flashı kullanın ve flash all seçili halde rom kurun.

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
mi flashı kullanın ve flash all seçili halde rom kurun.

Çok teşekkür ederim hocam, dediğiniz şekilde nisan ayının miflash ile yükleme yaptım. dediğiniz şekilde.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Bootloader kilidinin açık olup olmadığına nereden bakabiliriz benim telefonu dayımın bir arkadaşı yapmış adamada ulaşamıyorum telefon full Türkçe sizce kilit açık midir?

Üst Alt