Sohbet Xiaomi almalıyım?

Moguzhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Oguzhan
Cihazım
Gm8
Merhaba arkadaslar su an yeni bir cihaz almak istiyorum ayin 15 inde almış olacağımXiaomi almak istiyorum cok merak ediyorum ancak suphede kaldigim duumlar var.
1.telefonlar güncelleme aliyor mu? Android güncellemelerini.
2.sebeke sorunu var mi?
3.telefonlari dayanıklı mi?
4.teknik destek nasil
5.tr de mağazası açıldı bir getirisi var mi?
6.ram kullanımları nasil
7.1 yildan sonra cop olur mu?
8.rom felan ugrasmak istemiyorum arayuz stabil mi?
9.redmi 5 plus düşünüyorum
10.kronik sorunları var mi lütfen yönlendirici ve bilgilendirici yorumlar yapin ilk defa xiamio cihaz alacagim elimde kalsın istemiyorum 2 tane gm8 aldim annem ve kızkardeşime çok iyiler telefonlar kaymak gibi akıyor sarj sureleri cok iyi gm8 alirkende bu tip arastirmalar yaptim xiamio dede arastirma yapitorum genelde ram disiyor diyorlar yardimlarinizi bekliyorum

Son düzenleme:

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Xiamio diye bir marka hiç duymadım bugüne kadar, bence uzak durun...Size Xiaomi önerebilirim, düşünmeden alabilirsiniz

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

veliazak

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Xiamio diye bir marka hiç duymadım bugüne kadar, bence uzak durun...Size Xiaomi önerebilirim, düşünmeden alabilirsiniz

Başlığı görünce aynı minvalde bir şeyler yazayım demiştim ama hızlı davranmışsın hocam... sun~~ Bu çerçevede Karamio da tavsiye edilebilir, ama ben karamel sevmiyorum... :?

Şaka bir yana;

İki tane Gm aldıysan ve memnun kaldıysan, "Xiaomi" seni fazlasıyla memnun eder, daha detaylı yazmaya gerek yok... Kriter Gm ise son söz bu olur bence. Şimdiden hayırlı olsun, sorun sıkıntı çıkarsa da (zannetmiyorum 5 tane Xiaomi geçti elimden sorunsuz) forum burada... mm~~

veliazak

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Yazim hatasi yapmisim kusura bakmayin detaylı cevaplar verilirse memnun olurum teşekkürler
Yazım hatası işin esprisi fakat ciddi olan bir noktaya dikkat çektim... Gm'den memnun kaydıysan, Xiaomi seni üzmez, maddelerle sorduğun bütün soruların cevapları bende genel olarak olumlu... Çünkü; bu fiyatlardaki telefonlar ile kıyas edilirse fiyatını ikiye katlayan özellikleri sunuyor... Hangi telefon 1 yılda çöp oluyor bilmiyorum ama 2015 yılı çıkışlı Redmi Note 2 cihaz bile hali hazırda rahatlıkla kullanımda olduğuna göre telefon afaki işlerde kullanılmadığı sürece kısa vadede çöp olması mümkün görünmüyor... Redmi 5 Plus'u oğluma aldım ve hunharca oyun oynuyor 5 aydır sorun sıkıntı yok, güncelleme aldı, şarj süresi olarak da 2 günü rahatlıkla çıkartıyor.

Kadirli

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6X
Meslek
IT Professional

ozgrcvdr

Süper Üye
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Bütün bu madde madde sorular replika telefonlar için sorulan sorular hocam.bu soruları xiaomi için sorduysan,xiaomi ye hakaret etmiş olursun desem;herhalde bütün sorularına cvp almış olursun :)kadirli ve codered hocam zaten yazılması gerekeni yazmış,bende kendilerine katılıyorum.tabii Skorpi hocama da katılıyorum :)

DOBERDEN

MIUI ve Greeshan İle.......
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Ömer
Cihazım
M Redmi Not4
Yazim hatasi yapmisim kusura bakmayin detaylı cevaplar verilirse memnun olurum teşekkürler
Aynı cihazı bende kullanıyorum 4 aydır.Ve iPhone X den geçtim..Çok ta memnunum..Tavsiye ederim lakin takdir sizin...

Mervan

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Redmi 5 Plus var 3 aydır bende.

1.telefonlar güncelleme aliyor mu? Android güncellemelerini. 7 ile başladım şuan Android 8. Ayrıca Miui güncellemelerini de sürekli alıyor.
2.sebeke sorunu var mi? Şebeke sorunu ile hiç karşılaşmadım.
3.telefonlari dayanıklı mi? Sadece biri üstüne bastı. Onun dışında dayanıklılık konusunda yorumum yok.
4.teknik destek nasil? İşim olmadı ama önyargılı bir şekilde teknik desteğinin iyi olmadığını düşünüyorum. Umarım işim düşmez.
5.tr de mağazası açıldı bir getirisi var mi? Yorum yok.
6.ram kullanımları nasil? 4 GB ram var. Genelde 2 GB ram boşta kalıyor.
7.1 yildan sonra cop olur mu? 3 aydır çöp olmadı. Herhalde en az 3 sene götürür.
8.rom felan ugrasmak istemiyorum arayuz stabil mi? Arayüz genel itibariyle iyi. Ama çok bug oluyor. Şuan MIUI 10 sürümündeyim ve en az 4 tane bug gördüm.
9.redmi 5 plus düşünüyorum. Güzel tercih.
10.kronik sorunları var mi? Dokunmatik bazen algılamıyor. Nadiren de olsa böyle bir sorunu var.

hasan35

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Hasan
Cihazım
Xiomi mi6
Ben kullandığım halde tavsiye etmiyorum güncelleme sıkıntılı MIUI 10 bir sürü sıkıntı ve bug var çift bild.tema mail vs sözde yapay zeka ağırlıklı bir gunc. İdi MIUI 10 ama bana göre yapayin y di yok üstelik kendi uygulamalarinda reklam gösteren tek firma tavsiye kapatıldığı halde reklam çıkıyor sanırım yeosy zeka bunun için yapmışlar internet. Şehir merk. Biraz çıkınca 4g de düşüyor 3 gy zaten 20 bandı destklemiyor camera ois var icraat yok gece çekimleri kötü yazılımi vasat ve gelistirilmedi tel hızlı akıcı ama çabuk ısınıyor amoled harici diğer LCD panellerde ghost screen olma durumu var dayanıklılık servis göreceli ben bu markayı tavsiye etmiyorum

veliazak

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Ben kullandığım halde tavsiye etmiyorum güncelleme sıkıntılı MIUI 10 bir sürü sıkıntı ve bug var çift bild.tema mail vs sözde yapay zeka ağırlıklı bir gunc. İdi MIUI 10 ama bana göre yapayin y di yok üstelik kendi uygulamalarinda reklam gösteren tek firma tavsiye kapatıldığı halde reklam çıkıyor sanırım yeosy zeka bunun için yapmışlar internet. Şehir merk. Biraz çıkınca 4g de düşüyor 3 gy zaten 20 bandı destklemiyor camera ois var icraat yok gece çekimleri kötü yazılımi vasat ve gelistirilmedi tel hızlı akıcı ama çabuk ısınıyor amoled harici diğer LCD panellerde ghost screen olma durumu var dayanıklılık servis göreceli ben bu markayı tavsiye etmiyorum
Sadece karşı fikir olarak yazıyorum, görüşlerinize saygı duyarak... Tavsiye etmediğiniz ürünlerin fiyat skalası nedir? Bu fiyatlarda aynı özellik ve donanıma sahip telefonlar var mıdır? Birde; sandığınız bir şeyi düzelteyim, reklamlar kapatılınca çıkmıyor... smoking~~

Fayda fiyat eğrisi iyi olan bir telefon tavsiye edin, millet parasının hakkını alabilecek telefonlara yönelsin... wait~~

Kadirli

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı
teknoloji şans işidir hocam. size de demekki sıkıntılı olan gelmiş, ben Xiaomi aldım aldırdım hala da aldırıyorum.

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
teknoloji şans işidir hocam. size de demekki sıkıntılı olan gelmiş, ben Xiaomi aldım aldırdım hala da aldırıyorum.
Sıkıntılı insanların telefonu sıkıntılı olur demektense, teknoloji şans işi demek çok kibarca ifade edilmiş bir açıklama, kutluyorum sizi.... Bende Xiaomi konusunda hala emekleme devresindeyim ve buna rağmen bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım ve çok kişiye de Xiaomi aldırdım

hasan35

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Hasan
Cihazım
Xiomi mi6
Buyrun tavsiyeler kapalı olduğu halde reklamlar burada Xiaomi yıl yere göğe sigdiramayan ark.benim dile getirdigim sorunlar varmı yokmu onların çözümü bulularsa bizde memnun olur tesk ederiz ha keza Xiaomi nin F/P bir cihaz olmaktan çıktığını düşünüyorum halen mi 8 ile ilgili bir takım sıkıntılar varken ve fiyatı da ucmusken ben bu cihazi tavsiye etmem

Ekli dosyalar

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Buyrun tavsiyeler kapalı olduğu halde reklamlar burada Xiaomi yıl yere göğe sigdiramayan ark.benim dile getirdigim sorunlar varmı yokmu onların çözümü bulularsa bizde memnun olur tesk ederiz ha keza Xiaomi nin F/P bir cihaz olmaktan çıktığını düşünüyorum halen mi 8 ile ilgili bir takım sıkıntılar varken ve fiyatı da ucmusken ben bu cihazi tavsiye etmem
Arkadaş zaten Mİ8 sormamışki...Siz peki hangi telefonu tavsiye ediyorsunuz veya bundan sonraki cihazınız ne marka olacak?

hasan35

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Hasan
Cihazım
Xiomi mi6
Mi 8 i örnek verdim konuyu açan ark.bir model yada fiyat belirtmemiş ama ben GM 9 Huawei mate tavsiye ederim kendine gelince bu ay tel taksiti bitiyor kemdimde mate yada p serisi

FireLife71

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
992
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Reklamları engellemek için Root atıp çözüm bulabilirsiniz yada benim çözüm bulduğum yöntemi denersiniz.

Kendi şahsı olarak uyguladığım ve kesin çözüm aldığım
Reklamlardan kurtulma yöntemi.
Wifi-Mobil verinizi kapatıp.
Ayarlar/Yüklü Uygulamalar menüsünden reklam aldığınız uygulamayı öncelikle verileri temizle yapıp ardından veri kullanımını kısıtla seçeneğinde bulunan Mobil veri 1 ve 2 seçeneklerini aktiften çıkarınız.
Ardından Ayarlar/Ek Ayarlar/Gizlilik menüsünde en alt kısımda Kullanıcı deneyimi geliştirme programı- Tanı verilerini otomatik olarak gönder ve reklam servisleri seçeneklerini kapatınız.
Ve bu işlemler sonrası reklam aldığınız uygulamaya girerek Tavsiyeleri al seçeneğini kapatınız.
Şimdi reklam çıkmaması gerekir.

hasan35

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Hasan
Cihazım
Xiomi mi6
Reklamları engellemek için Root atıp çözüm bulabilirsiniz yada benim çözüm bulduğum yöntemi denersiniz.

Kendi şahsı olarak uyguladığım ve kesin çözüm aldığım
Reklamlardan kurtulma yöntemi.
Wifi-Mobil verinizi kapatıp.
Ayarlar/Yüklü Uygulamalar menüsünden reklam aldığınız uygulamayı öncelikle verileri temizle yapıp ardından veri kullanımını kısıtla seçeneğinde bulunan Mobil veri 1 ve 2 seçeneklerini aktiften çıkarınız.
Ardından Ayarlar/Ek Ayarlar/Gizlilik menüsünde en alt kısımda Kullanıcı deneyimi geliştirme programı- Tanı verilerini otomatik olarak gönder ve reklam servisleri seçeneklerini kapatınız.
Ve bu işlemler sonrası reklam aldığınız uygulamaya girerek Tavsiyeleri al seçeneğini kapatınız.
Şimdi reklam çıkmaması gerekir.
Tavsiyeniz için teskler ben bu telefon da 3 tane bank.uygulmsdi kullanıyorum ben bu nedenle root ve diğer romlari güvenlik acisindan kullanamam bahsettiğiniz diger yöntemi forum dan görüp uygulamidtim ama bir süre sonra yeniden çıkıyor teskler

Kadirli

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı
Xiaomi vermiş olduğu donanım ve uygun fiyat için bile yeterli alınmaya, çünkü baktın olmuyor custom rom yükle tertemiz kullan, ha ben custom rom felan uğraşmayı sevmiyorum dersen hocam 1000 tl daha fazla ver samsung al.

piriyatel

eksamin
Premium Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Ahmet fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Kamu
Bugün gg sitelerinde bi kaç iphone 7 satan satıcılar ile konuştum takas teklif ettim mi 8 le hemen kabul ettiler, ha bu bir örnek ama şu gerçek teknoloji gerçekten şans işi ama 5 bin liraya telefon alıp şans aramaktansa daha uygun fiyata aynı kalitede xiaomi alıp şans demek daha mantıklı

FireLife71

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
992
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Tavsiyeniz için teskler ben bu telefon da 3 tane bank.uygulmsdi kullanıyorum ben bu nedenle root ve diğer romlari güvenlik acisindan kullanamam bahsettiğiniz diger yöntemi forum dan görüp uygulamidtim ama bir süre sonra yeniden çıkıyor teskler
Rica ederim bu bahsettiğim kendi yöntemimle kullanıyorum bir tane bile reklam çıkmıyor açıkçası.
Bir çok kez de test ettim.

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!