Sohbet Xiaomi almalıyım?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Ben kullandığım halde tavsiye etmiyorum güncelleme sıkıntılı MIUI 10 bir sürü sıkıntı ve bug var çift bild.tema mail vs sözde yapay zeka ağırlıklı bir gunc. İdi MIUI 10 ama bana göre yapayin y di yok üstelik kendi uygulamalarinda reklam gösteren tek firma tavsiye kapatıldığı halde reklam çıkıyor sanırım yeosy zeka bunun için yapmışlar internet. Şehir merk. Biraz çıkınca 4g de düşüyor 3 gy zaten 20 bandı destklemiyor camera ois var icraat yok gece çekimleri kötü yazılımi vasat ve gelistirilmedi tel hızlı akıcı ama çabuk ısınıyor amoled harici diğer LCD panellerde ghost screen olma durumu var dayanıklılık servis göreceli ben bu markayı tavsiye etmiyorum

Rica ediyorum bana bir tane şikayet gelmeyen, tamamen kusursuz bir firma ve yazılım söyleyin? Çok samimi soruyorum, yalnızca Xiaomi mi kötü? Yoksa diğer hepsi dört dörtlük mü? Kullandığımız cihazlar "akıllı" diye bizim "akılsız" davranma gibi bir lüksümüz yok. İlla ki olacak ufak tefek yazılım hataları, sonuçta sayısız koddan oluşan sistemler bunlar. Bir yazılımcı bir yerde muhakkak hata yapacak ve bug oluşacak. Bu sadece Xiaomi'ye özgü değil, tüm firmalara ait bir durum. Tüketici doyumsuz olmamalı, her ürünü sıfır hata ile beklerseniz büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. Ne yazık ki kişiye özel olarak üretilmiyor hiçbir ürün. Bu tarz küçük sorunları bize sunulan aklı kullanarak, yalnızca bir kaç kelime ile internette arattırmamız gerekiyor ki çözebilelim, her şeyde firmalara yüklenmeyelim. Büyük hataları yok mu? Elbette var... Bugün 17.000TL'ye satılan iPhone modellerinde bile onlarca şikayet görebilirsiniz ki bu çok doğal. 17.000TL verildi diye yüzde yüz kusursuz bir "elektronik" alet sunulamaz kimseye. Kaldı ki @Skorpi hocama kesinlikle katılıyorum, yıllarca iOS kullanıp, Miui'a geçen bir çok insanla tanışmamıza vesile oldu bu platform. Hataları firmalarda aradığımız kadar kendimizde de aramalıyız. Bir hata gördüğümüzde markayı yerin dibine sokmak yerine "feedback" göndererek düzeltilmesini beklemeli, ufak tefek sorunları biraz zahmette bulunup internette araştırarak çözmeliyiz.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Valla kafaya koydum ya Xiaomi alacağım tek korkum mahcup olmak cunku maddi olark sikintili bir donemden geciyorum elimde kalir diye korkuyorum genel yorumlar umut verici insallah bir sıkıntı yasamam sefa hocadan haber bekliyorim
Hocam son olarak altta vereceğim linke tıklayıp sayfanın altına inip kullanıcı yorumlarını okumanı tavsiye ederim.herkes kendi düşüncesini yazmış tel için.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Rica ediyorum bana bir tane şikayet gelmeyen, tamamen kusursuz bir firma ve yazılım söyleyin? Çok samimi soruyorum, yalnızca Xiaomi mi kötü? Yoksa diğer hepsi dört dörtlük mü? Kullandığımız cihazlar "akıllı" diye bizim "akılsız" davranma gibi bir lüksümüz yok. İlla ki olacak ufak tefek yazılım hataları, sonuçta sayısız koddan oluşan sistemler bunlar. Bir yazılımcı bir yerde muhakkak hata yapacak ve bug oluşacak. Bu sadece Xiaomi'ye özgü değil, tüm firmalara ait bir durum. Tüketici doyumsuz olmamalı, her ürünü sıfır hata ile beklerseniz büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. Ne yazık ki kişiye özel olarak üretilmiyor hiçbir ürün. Bu tarz küçük sorunları bize sunulan aklı kullanarak, yalnızca bir kaç kelime ile internette arattırmamız gerekiyor ki çözebilelim, her şeyde firmalara yüklenmeyelim. Büyük hataları yok mu? Elbette var... Bugün 17.000TL'ye satılan iPhone modellerinde bile onlarca şikayet görebilirsiniz ki bu çok doğal. 17.000TL verildi diye yüzde yüz kusursuz bir "elektronik" alet sunulamaz kimseye. Kaldı ki @Skorpi hocama kesinlikle katılıyorum, yıllarca iOS kullanıp, Miui'a geçen bir çok insanla tanışmamıza vesile oldu bu platform. Hataları firmalarda aradığımız kadar kendimizde de aramalıyız. Bir hata gördüğümüzde markayı yerin dibine sokmak yerine "feedback" göndererek düzeltilmesini beklemeli, ufak tefek sorunları biraz zahmette bulunup internette araştırarak çözmeliyiz.
Çok sevdiğim değerli hocam, ağzınıza sağlık, bu yazdığınız yorum bir başyapıt niteliğinde, benim kısa yorumlarımın geniş bir özeti, teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Müsaadenizle naçizane bir ekleme yapayım sevgili hocam. Apple 8500 TL ye sattığı ve çentikli ekranıyla trend olan iphone x modelini yeterli satış rakamına ulaşamadığı gerekçesiyle üretimini durdurma kararı almıştı biliyorsunuz.

Üst Alt