Xiaomi ailesine katilmak..

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam hata yapıyorsun gece şarjda bırakmak bataryaya çok zarar veriyor
Tavsiyem zamanlamalı prizler kullanmak 2 saate ayarlıyorum saat sabah 4 ten 6 ya kadar çalışıyor o sürede şarj olmuş oluyor ve kendi kendine. Elektriği kesiyor priz çok faydalı birşey hepinize tavsiye ederim

ekran süresi konusunda birşey diyemiyorum hergün aksam şarj ettiğim için sabah full şekilde alıyorum telefonu yoğun kullanımda aksama kadar gittiniğini tahmin ediyorum hiç bitmedi bende sabah 8 den akşam 11 e kadar kullanıyorum genelde şarja takmadan önce %40 sarj kesinlikle oluyor gün içerisinde sarjım bitti derdim yok sürekli whatsapp ve diger mesajlasma programlarını instagram kullanıyorum

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam hata yapıyorsun gece şarjda bırakmak bataryaya çok zarar veriyor
Tavsiyem zamanlamalı prizler kullanmak 2 saate ayarlıyorum saat sabah 4 ten 6 ya kadar çalışıyor o sürede şarj olmuş oluyor ve kendi kendine. Elektriği kesiyor priz çok faydalı birşey hepinize tavsiye ederim
hocam valla telefon tamircisiyim bu gece telefonu sarjda bırakmak telefona niye zarar versin ki ? içerisindeki devre elemanı zaten sarj ı kesiyor zamanlı prizleri vs biliyorum babamda elektronikçi telefonu sarjda kullanmadığınız sürece sorun olmayacaktır batarya ya belki bu bilgi eskiden 3310 zamanlarından kalan bir bilgidir size o zamanlar dogru olabilir ama şimdi geçerliliği yok
[doublepost=1513356818,1513356580][/doublepost]belki benim dediğime güvenmeyebilirsiniz ama bir google de aratın söylediklerinizi bataryanızı seviyorsanız hızlı şarjda kullanmayın ben şu güne kadar 1-2 kez kullandım 5v.1000mah şarj aletini kullanıyorum kutudan çıkan sarj aletini de kullanmıyorum bunun nedeni hızlı sarjda telefonda batarya ısınacaktır az da olsa bu da ömrünü etkileyecektir

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
hocam valla telefon tamircisiyim bu gece telefonu sarjda bırakmak telefona niye zarar versin ki ? içerisindeki devre elemanı zaten sarj ı kesiyor zamanlı prizleri vs biliyorum babamda elektronikçi telefonu sarjda kullanmadığınız sürece sorun olmayacaktır batarya ya belki bu bilgi eskiden 3310 zamanlarından kalan bir bilgidir size o zamanlar dogru olabilir ama şimdi geçerliliği yok
[doublepost=1513356818,1513356580][/doublepost]belki benim dediğime güvenmeyebilirsiniz ama bir google de aratın söylediklerinizi bataryanızı seviyorsanız hızlı şarjda kullanmayın ben şu güne kadar 1-2 kez kullandım 5v.1000mah şarj aletini kullanıyorum kutudan çıkan sarj aletini de kullanmıyorum bunun nedeni hızlı sarjda telefonda batarya ısınacaktır az da olsa bu da ömrünü etkileyecektir
Hocam zamanında sizinle aynı fikirdeydim fakat sonradında hem cihazı şarja takarken gelen öneriler de (cihazınızda çoklu kısa şarj etmek gece şarjda bırakmanızdan daha iyi olabilir)
Anladığım kadarıyla cihazdaki şarj dolduktan sonra enerji almama olayı yazılım ile halledilmiş bir parça yok diye biliyorum ayrıca telefonu şarjda bıraktığımda ve şarj bağlantısını kesip laminente koyduğumdaki ısı farkına baktım gerçektrn fark ediliyor

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam zamanında sizinle aynı fikirdeydim fakat sonradında hem cihazı şarja takarken gelen öneriler de (cihazınızda çoklu kısa şarj etmek gece şarjda bırakmanızdan daha iyi olabilir)
Anladığım kadarıyla cihazdaki şarj dolduktan sonra enerji almama olayı yazılım ile halledilmiş bir parça yok diye biliyorum ayrıca telefonu şarjda bıraktığımda ve şarj bağlantısını kesip laminente koyduğumdaki ısı farkına baktım gerçektrn fark ediliyor
bunada verecek bir cevabın var tabiki lityum pilleri isterseniz %99 dolu oldugu halde sarja baglayabilirsiniz bu pilleri komple bitirmemek gerekiyor zaten %15 in altına inilmediği sürece ve hızlı sarj kullanılmadıkça bataryanın ömrü 3-4 yıl cok rahat degiştirmeden kullanabilirsiniz hatta 5 yıl bile değiştirmeden kullanılabilir 2 yıl önce aldıgım redmi note 3 pro modelinin bataryası halen gayet yeterli 1 günü rahat çıkarabiliyor bu arada yukarıda sarj ı kesen bir parça var şu şekilde anlatabilirim sarj aletine neden sarj aleti dediğimizi birde adaptörler vardır sürekli voltaj verirler bu parça hem telefonda hemde telefonların sarj aletinde mevcuttur
[doublepost=1513357992,1513357820][/doublepost]" " link vermek yasak değildir diye düşünüyorum buradaki bilgiler ile benim bildiklerim birebir aynı tam olarak okuyun isterseniz
[doublepost=1513358287][/doublepost]3 yıldan fazla süredir telefon tamirciliği yapmıyorum sadece hobi olarak eş dost akrabanın telefonlarını yapıyorum uygun fiyata telefon sarj olunca sarjı kesen parçanın adını hatırlayamadım küçük bir entegre 6 bacaklı falan oluyor eski nokia telefonların bataryalarını sökerseniz içinden cıkacaktır nokia 5800 bataryası içinde var veya 2005 den sonra çıkan %99 tüm telefon bataryalarında var diye biliyorum 6 bacaklı bir entegre

Hakan1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi mix2
Konular
2
Arkadaşlar son durum şöyle...kutudan çıkan adaptörü farklı donusturuculerle denedim ama hızlı şarj almadı.Kardesimin Samsung hızlı şarj adaptörüne taktigimda ise hizli şarj simgesi çıkıyor ama sokette bı temassizlik varmış gibi 5 sn bir şarj gidip gidip geliyor.normal adaptorlere taktigimda ise bir problem gözükmüyor.yane şarj ediyor ama hızlı değil.Bi elektrikçi arkadaşıma sorduğumda bana söylediği;Samsung hızlı şarj adaptoru 5v-2a kullanıyor ondan hata verdiğini söyledi.5v-2,5 veya 3 a olan adaptörü almamı söyledi...

civanmertt14

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
0
merhaba arkadaşlar.bende yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu başta bağlantı sorunu yaşadım fakat şimdi sorunu çözdüm.şu anda çok memnunum.
bir sorum olacak: mi max 2 de nfc (yakın alan etkileşimi) uygulaması varmı ? varsa nereden açılıyor?

Hakan1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi mix2
Konular
2
Arkadaşlar sorunu şükür çözdüm.s-link marka hızlı şarj adaptörü aldım.5V-3.1A olanindan hızlı şarj ediyor.Sizinde aklınızda olsun mi mix 2 de 5V-2A olmuyor maalesef.tabi bu dediğim hızlı şarj için gecerli

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
merhaba arkadaşlar.bende yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu başta bağlantı sorunu yaşadım fakat şimdi sorunu çözdüm.şu anda çok memnunum.
bir sorum olacak: mi max 2 de nfc (yakın alan etkileşimi) uygulaması varmı ? varsa nereden açılıyor?
telefonda nfc yok bir uygulama ile de olacak birşey degil donanımsal bir parça

Gokay654

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökay
Cihazım
Samsung J7
Konular
0
bende telefonu yeni alacam J7 kullanıyorum sıkıldım MI çok duydum bakalım nasıl bir şey

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
xiaomi keşke telefonlara nfc ve kablosuz sarj koyabilse alüminyum kasa olacak bu özelliklerde olacak nfc ve kablosuz sarjın nasıl çalıstıgını biliyorum alüminyum kasa bunları engelleyecektir ama geçenlerde bir haber okumuştum kasası alüminyum olup bu işlemleri yapabilen bir model telefon vardı
Hocam nfc mi6 da mevcut.Farklı bir şey mi kastettiniz aceb :)

Üst Alt