İnceleme Xiaomi 13 Pro (Nuwa) Bütün Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

gekren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah... Pro cular böylece 2 oldu sanırım

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkürler.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Mardinlide bugün saat 18.45 itibarıyle Mi 13 pro 12/512
20.926.29 TL
Normal Mi 13 ise 16.253.43 TL
Skorpi giggle~~:D

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mardinlide bugün saat 18.45 itibarıyle Mi 13 pro 12/512
20.926.29 TL
Normal Mi 13 ise 16.253.43 TL
Skorpi giggle~~:D
Evet hocam, aynen...günde 2 defa bakıyorum bende...oldukça güzel fiyat

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Evet hocam, aynen...günde 2 defa bakıyorum bende...oldukça güzel fiyat

O zaman size ön bilgi vermek vacip oldu hocam.Bu arkadaştan cihaz alanların yaptıkları yorumlara göre...
Sattığı cihazlar fason kutulu ve kurulumu yapılmış geliyor ( Arapça menülü ) Türkiye de hat takılmamış belki ama Irak ta kullanılmış olma ihtimali var. Yani ikinci el olabilir. Cihazla birlikte gelen şarj aleti orijinal diyor. Lakin Türkiye ye uygun değil, çin pazarında satılan modellerden ve kullanabilmek için çevirici adaptör gerekiyor. Kaldı ki piyasada 12/512 global model bir cihazı 23 bin altında satan kimse de yok.
Sizi bilmem ama bu Mardinli bana pek güven vermedi. Haziran ayında global lansmanı planlanan ve şu an sadece çin pazarı için üretilmiş Xiaomi 13 Ultra' yı global cihaz diye kendi sitesinde pazarlayan birinin sözüne ne kadar itimat edilebilir gerisini artık siz düşünün.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
O zaman size ön bilgi vermek vacip oldu hocam.Bu arkadaştan cihaz alanların yaptıkları yorumlara göre...
Sattığı cihazlar fason kutulu ve kurulumu yapılmış geliyor ( Arapça menülü ) Türkiye de hat takılmamış belki ama Irak ta kullanılmış olma ihtimali var. Yani ikinci el olabilir. Cihazla birlikte gelen şarj aleti orijinal diyor. Lakin Türkiye ye uygun değil, çin pazarında satılan modellerden ve kullanabilmek için çevirici adaptör gerekiyor. Kaldı ki piyasada 12/512 global model bir cihazı 23 bin altında satan kimse de yok.
Sizi bilmem ama bu Mardinli bana pek güven vermedi. Haziran ayında global lansmanı planlanan ve şu an sadece çin pazarı için üretilmiş Xiaomi 13 Ultra' yı global cihaz diye kendi sitesinde pazarlayan birinin sözüne ne kadar itimat edilebilir gerisini artık siz düşünün.
Teşekkürler hocam, merak etmeyin, sadece fiyat olarak takip ediyorum, alacak durumları hasıl olursa eğer, mutlaka elden, görerek almayı tercih edeceğimi az çok bilirsiniz... Belki oğlana yurtdışından aldırırım yada BG de olan bir dostuma, Max3 henüz eskimedi, belki de kimbilir Mi14 almak nasip olur

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Cihazı kullananlara bir sorum olacak ön kamerada iyileştirme yapıldımı yoksa yine
ÇÖP MÜ

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Evet ben kullanıyorum kullanmasına da...
ÇÖP den kastınız nedir onu anlayamadım. wasntme~~
Anlatayım.Xiaomi en tepe modelleri dahil ön kamerada arka kameradaki gibi kaliteli lens kullanmaz kullanmadı da şuana kadar.kendisinden fersah fersah daha ucuza satılan telefonların ön kameraları dxomark gibi bir kalite kontrol sitesinde xiaominin tepe modellerini ön kamerada geçmiş durumda.Xiaominin ön kamerada herzaman pastelli,gerçek dışı,yapay zekası ile abartı renkler sunan garip bir resim çekme alışkanlığı var.yapay zekası çinlilerin yüz tipine göre tasarlanmış ve avrupalı insan yüzünün dudaklar gözler daha büyük olduğu için sanki makyajlıymış gibi 2 kat daha abartı çekiyor.He teoriyi bırak pratiğe gel diyosan 1080/60 fps videoyu bile ön kamerada çoğu tepe modelinde bile vermiyor ....Kendisinin yarı fiyatına sahip telefonlar bırak 1080 i 2k video çekiyor ön kamerada

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
ShanSheyyy
Bir telefonun ön kamerasından nasıl beklentiniz var bilmiyorum ama selfi çekmek gibi yaşıma uygun olmayan bir alışkanlığım olmadığı için beni rahatsız etmediği gibi gayet te güzel fotoğraflar çekiyor.Arkada bulunan üç kamera zaten DSLR kalitesinde ve şahsi görüşüm o kameraların hakkını ancak profesyonel bir fotoğrafçı verebilir.
Bence siz Dxomark' a da fazla takılmayın. Onlara göre 2.sırada olan Find X6 pro bile ön kamerada 1080 pixel 30 FPS video çekiyor. Sanırım Huawei dışındaki bütün Çinli telefon üreticilerinin ortak sorunu bu. Adamlar nedense ön kamerayı önemsemiyor. Yoksa Leica gibi bir fotoğraf deviyle anlaşan Xiaomi ön kamerayı neden geliştirmesin?
Velhasıl kelâm, herkesin ihtiyacı farklıdır. Xiaomi 13 pro her ne kadar Dxomark' ın gözüne giremese de benim ihtiyacımı görüyor ve ödediğim paranın hakkını fazlasıyla veriyor.

Son düzenleme:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
29.5.23 saat 16.45 itibariyle Mi13 Pro 12/512 23.231,74 TL...hayaller uzaklaşıyor8-|

Üst Alt