İnceleme Xiaomi 13 Pro (Nuwa) Bütün Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
ShanSheyyy
Bir telefonun ön kamerasından nasıl beklentiniz var bilmiyorum ama selfi çekmek gibi yaşıma uygun olmayan bir alışkanlığım olmadığı için beni rahatsız etmediği gibi gayet te güzel fotoğraflar çekiyor.Arkada bulunan üç kamera zaten DSLR kalitesinde ve şahsi görüşüm o kameraların hakkını ancak profesyonel bir fotoğrafçı verebilir.
Bence siz Dxomark' a da fazla takılmayın. Onlara göre 2.sırada olan Find X6 pro bile ön kamerada 1080 pixel 30 FPS video çekiyor. Sanırım Huawei dışındaki bütün Çinli telefon üreticilerinin ortak sorunu bu. Adamlar nedense ön kamerayı önemsemiyor. Yoksa Leica gibi bir fotoğraf deviyle anlaşan Xiaomi ön kamerayı neden geliştirmesin?
Velhasıl kelâm, herkesin ihtiyacı farklıdır. Xiaomi 13 pro her ne kadar Dxomark' ın gözüne giremese de benim ihtiyacımı görüyor ve ödediğim paranın hakkını fazlasıyla veriyor.
Hocam, xiaomi de ön kamera işine el attı sonunda. Civi 3 ile önde 4k kayıt alabileceğimize dair bir yerde okudum.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Güzel telefon gerçekten, almak istiyorum ama bir yandan Galaxy S23 Ultra aklımı karıştırıyor :D

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Güzel telefon gerçekten, almak istiyorum ama bir yandan Galaxy S23 Ultra aklımı karıştırıyor :D
Hiç kafanız karışmasın, alın S23 ü, kafanız rahat olsun

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Hocam, xiaomi de ön kamera işine el attı sonunda. Civi 3 ile önde 4k kayıt alabileceğimize dair bir yerde okudum.
Genç olmadığımız için olsa gerek selfie kamerasının marifetleri bizi pek etkilemiyor hocam.
Fakat arkadaki üçlüye diyecek laf yok doğrusu.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Genç olmadığımız için olsa gerek selfie kamerasının marifetleri bizi pek etkilemiyor hocam.
Fakat arkadaki üçlüye diyecek laf yok doğrusu.
Arka üçlüsü klasik üçlü. 50+8+2. Ana sensörü bilemem ama geniş sensör eğer redmi notlar ile aynıysa berbat. Keza makro için de benzerini söyleyebiliriz bence.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Xiaomi 13 alacak olan yada almayı düşünenlere kötü bir haberim var...
Cihazın hem online hem de mağaza olarak Mistore' larda satışı artık yapılmıyor. Bir ara internet üzerinden ve kısa süreli olarak PTT AVM de satış vardı ( ki o da 42 bin TL civarıydı) Şimdi o da sona erdi. Yani garantili Türkiye cihazı bulmak pek mümkün değil.
Yurt dışı fiyatlara gelince... İstanbul merkezli satış yerlerinde 12/ 256 GB kapalı kutu versiyon 22-23 bin TL civarı satılıyor. 512 GB olanlar ise 25 bin TL nin üstünde. Irak tan cihaz getirerek Facebook ve benzeri siteler üzerinden satış yapanlar, 256 lık modeli 21-22 bin TL, 512 lik modeli ise 24 bin üstünde fiyatlandırıyor.
İşin enteresan tarafı ise artık TL üzerinden satış yapan da pek kalmadı. Fiyatlar artık dolar üzerinden.
Döviz kurunun seçim sonrası seyrini göz önüne alacak olursak galiba bundan sonrası artık tufan...

Üst Alt