İnceleme Xiaomi 13 Pro (Nuwa) Bütün Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi 13 Pro Özellikleri

İşlemci : Snapdragon Gen 2
Grafik işlemcisi : Adreno SD Gen 2
Ekran : 6.73 İnç Amoled, 1440X3200 (QHD+), 521 PPİ, 120 Hrz, HDR 10+, Dolby Vision, Maksimum 1900 nit parlaklık
Antutu Puanı ( V9 ) : 1.281.700 Puan
Geekbench 6 (Single-core) : 1.980 Puan
Geekbench 6 (Multi-core) : 5.325 Puan

Kamera Özellikleri

Ana Kemera:
1/1 inç sensör ( Odak uzaklığı 23 mm ) F1.9 Diyafram açıklığı, 50 MP 4320 p ( Ultra HD ) 8K
Geniş Açı : 1/2 inç sensör ( 115 derece Extra geniş açı) . Diyafram Açıklığı F2.2, 50 MP
3. Kamera ( TelePhoto) : Diyafram açıklığı 2.2, TelePhoto 3.2x Optik, 70x Digital zoom
Ön Kamera : 1/3.14 inç sensör, Diyafram açıklığı F2.0, 32MP ( Full HD) 1080 MP 30 fps
Dxomark Puanı : 136

Hoparlör Özellikleri : Dolby Atmos destekli Çift hoparlör
Batarya : 4820 Mah, 120 W hızlı şarj ( 19 dakikada Tam dolum) 50 W kablosuz şarj, 10 W ters şarj
Depolama : 512 GB UFS 4.0 ( Türkiye’ de satılan modellerde )
Bellek : 12+7 GB
Boy : 162.9 mm, En : 74.6 mm, Kalınlık : 8.38 mm, Ağırlık : 229 Gram
Renk Seçenekleri : Siyah, Beyaz ( Türkiye’de satılan modeller )
Gövde malzemesi : Seramik arka kapak, Aliminyum çerçeve
Suya Dayanıklılık : IPX8
Toza Dayanıklılık : IPX6

Bağlantılar : Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.3, USB type c 2.0, E-SİM, Nano-SIM (4FF)

İşletim Sistemi : Android 13 (T) MİUİ 14
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazla ilgili şahsi düşüncelerim….

Şık ve göz alıcı tasarımı, muazzam ekran deneyimi ve üst düzey kamera özellikleri SD Gen 2 Yonga seti ile bütünleşince ortaya mükemmel bir cihaz çıkmış. Belki de şimdiye kadar ki en iyi Xiaomi diyebilirim.

Tasarım : 1 inçlik devasa sensöre sahip kamera çıkıntısı biraz fazla olsa da insanı rahatsız etmiyor. Çerçeveler aluminyum, arka kapak ise parlak seramik. Bende ki siyah renk ve aşırı parmak izi tutuyor. Kamera sensörü ve pilden dolayı ağır bir telefon sayılır ama insan çabuk alışıyor. Yüzde 89.74 ekran kasa oranı ve edge yapısıyla mükemmel de bir Premium hissiyatı veriyor.
Ekran : Cihazın en iyi yönlerinden biri…Dolby Vision ve HDR+ özellikli 6.73 inç LTPO Amoled ekran ve maksimum 1900 nite kadar çıkan bir ekran parlaklığına sahip. Ayrıca Gorilla glass Victus ile korunuyor. Bu ekranda Film ve video izlemek inanılmaz keyifli..
Ses ve Mikrofon : Cihazda biri altta diğeri üstte iki stereo hoparlör var ve Dolby Atmos destekli. Xiaomi nedendir bilinmez burada Mi 11 Ultrada olduğu gibi Harman Kardon hoparlör kullanmamış ama Dolby Atmoslu çift stereo hoparlörler çok iyi iş çıkarıyor. Netlix te izlediğim 5.1 sesli filmler inanılmaz tatmin ediciydi.
Gelelim cihazın alameti farikası kamerasına : Alman fotoğraf devi Leica ile yapılan işbirliğiyle ana ve geniş açılı kameralarda muazzam işlere imza atılabilir. İşin gerçeği bu telefonun kamerasını tam manasıyla kullanabilmek için profesyonel fotoğrafçı olmak gerekir. Mesela ben 75 mm portre moduna hasta oldum. Videolara gelince… 8K desteği var ama 4K 60 fps modunda Hyper Ois modu ile çekilen videolar inanılmaz stabil ve neredeyse bir profesyonel kamera işlevinde. En ufak bir sarsıntı yok. Ayrıca çekilen videolarda arkadan gelen sesleri filtreleyip gayet net ses kaydı yapabilmesi de muazzam bir olay.Telefoto kameraya gelince Mİ 11 ultra ve 12S ultra da olduğu gibi uzakları yakın eden bir zoom olayı yok. 3.2x optik, 70 x dijital zoomu var. 3.2x e kadar kayıpsız, 10 x e kadar nisbeten idare eder ama sonrasında görüntü bozulmaya başlıyor. Zoom olayı kimileri için önemli olabilir ama benim için gereksiz…
Batarya : Cihazın tek eleştirilecek yanı olabilir. 4820 mah bir kapasiteye sahip. (5000 olsaymış iyiymiş) Normal kullanımda bir günü rahat çıkarabiliyorsunuz ve ben bu kullanımda hiçbir özelliğini kısmadan 8 saate yakın ekran süresi aldım. Fakat işin iyi yanı 120 w hızlı şarj adaptörüne sahip olması. Firma sıfırdan yüze 19 dakikada tam dolum diyor. Ben yüzde 10 un altına hiç düşürmedim ama yüzde yüze on yedi dakikada tam dolum oluyor.

Biraz uzun bir anlatım oldu ama üç haftalık kullanıcı deneyimlerim bunlar. Almayı düşünen dostlara belki bir fikir verebilir….

Ekli dosyalar

• Xiaomi-13-Pro-2.jpg
    Xiaomi-13-Pro-2.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah
Bende Tektaş dan 21900 e alsam mı diye düşünüyorum da, param eksik
Bulursam, alacağım gibi, 8 ay kullanır sonra da direnç ile plaka çakarız diye düşünüyorum, o zamana kadar belki de başka bir yöntem çıkar, kimbilir

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah
Bende Tektaş dan 21900 e alsam mı diye düşünüyorum da, param eksik
Bulursam, alacağım gibi, 8 ay kullanır sonra da direnç ile plaka çakarız diye düşünüyorum, o zamana kadar belki de başka bir yöntem çıkar, kimbilir

Teşekkürler hocam. Aslında bizim de alacağımız falan yoktu ama çocuklar sağolsun. Bankanın verdiği promosyonun üstünü onlar tamamladı öyle aldık. Dediğiniz gibi 8 ay kullanalım gerisine sonra bakarız.
Bu arada bende tektaş Telekom dan aldım. Lakin üç hafta önce biraz daha hesaplıydı ve takipçilerine özel indirim yapıyordu. Bugün dediğiniz rakamlarda ama piyasaya göre yine de makul fiyat sayılır.
İnşallah size de nasip olur. Zira elinize alıp test etmeden bir baskasının anlatımı ile kıymeti anlaşılacak bir cihaz değil.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
bence telefonun iki handikapı 210 gram ağırlığı ve Türkiye fiyatı.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
239 diye hatırlıyorum ben, ne güzel işte, takoz vazifesi de görür gerektiğinde, video izledim biraz önce, bayağı kalın gibi geldi bana ama hocamın da dediği gibi, yakından görmek lazım

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Telefonun ağırlığı 210 değil 229 gram hocam. Fakat bu bir handikap değil. S23 ultra 233, iPhone 24 promax 240 gram. Yani bütün amiral gemileri aynı degerde.
Ama fiyatı konusunda haklısınız. Türkiye garantili cihaza o para verilmez.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
abi "gsmarenada" 210 yazıyor, ben onların yalancısıyım. epey'de ise 229 yazıyor.

Telefonun ağırlığı 210 değil 229 gram hocam. Fakat bu bir handikap degil
hocam ağır telefon cepte taşınmaz, tek elle kullanımı insanı yorar. ergonomik değil.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
abi "gsmarenada" 210 yazıyor, ben onların yalancısıyım. epey'de ise 229 yazıyor.

hocam ağır telefon cepte taşınmaz, tek elle kullanımı insanı yorar. ergonomik değil.
Ne yapalım hocam. Gülü seven dikenine katlanıyor.giggle~~

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu arada, sevgili HiddeNKinG hocam da sanırım yine Tektaş'dan Mi13 siparişi verdi, şimdiden hayırlı olsun hocam

Üst Alt