Sohbet Windows 10 1903 Dağıtımı Hakkında

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Windows 10 her güncelleme ile kararsız hale geliyor tek bir güncelleme dahi sistem performansını olumsuz etkiliyor. Insider kullanıyordum uzun zamandır 1903 sürüm ile fps kayıpları anlık donmalar yaşamaya başladım. 1809 sürüme döndüm bir kaç gün önce tekrar güvenlik güncellemesi geldi o da performansı hiç etti. Windows 7 yi mumla aratıyorlar.

Eski donanımda bende Windows 7 kullanıyordum ama yeni donanımda mecbur bazı nimetlerinden yararlanabilmek için Windows 10 kullanıyorum dediğiniz doğru bir dikiş tutturamadılar. Umarım 1903 gerçekten olmuş diyebileceğimiz bir sürüm olur.

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
Eski donanımda bende Windows 7 kullanıyordum ama yeni donanımda mecbur bazı nimetlerinden yararlanabilmek için Windows 10 kullanıyorum dediğiniz doğru bir dikiş tutturamadılar. Umarım 1903 gerçekten olmuş diyebileceğimiz bir sürüm olur.
Forumlarda geziniyorum, bu Insider'lara verilen sürüm bu sürümden daha stabil çalışıyormuş. Umarım 1809 vakası gibi olmaz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
PaRSTürK hocam konu için teşekkürler. Güncellemelerden sık sık mağdur olan bir Windows kullanıcısı olarak LTSB sürümünden daha önce haberim olmamıştı. Bu ve benzeri bilgilerin paylaşılabilmesi için konuyu yeni cevaplara kapatmayalım siz de uygun görürseniz?

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
PaRSTürK hocam konu için teşekkürler. Güncellemelerden sık sık mağdur olan bir Windows kullanıcısı olarak LTSB sürümünden daha önce haberim olmamıştı. Bu ve benzeri bilgilerin paylaşılabilmesi için konuyu yeni cevaplara kapatmayalım siz de uygun görürseniz?

Siz nasıl isterseniz hocam açık durması daha uygun olacak gibi en azından güncelleme dağıtılmaya kademeli olarak başlanırsa (Resmi olarak) kullanan arkadaşlarında yorumlarınızı alırız yararlı olur.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Windows 10 her güncelleme ile kararsız hale geliyor tek bir güncelleme dahi sistem performansını olumsuz etkiliyor. Insider kullanıyordum uzun zamandır 1903 sürüm ile fps kayıpları anlık donmalar yaşamaya başladım. 1809 sürüme döndüm bir kaç gün önce tekrar güvenlik güncellemesi geldi o da performansı hiç etti. Windows 7 yi mumla aratıyorlar.
Windows 10 sistemlerinde 1607 sürümünden itibaren güncelleme üzerinden yapılan yükseltmelerde sürekli olarak sıkıntılar çıkabiliyordu. Bence bunu aşmanın yolu sıfırdan temiz kurulum yapmak. Ben bu şekilde problemli olduğu söylenen 1809 da bile sıkıntı yaşamadım.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bende şu an OS Build 17134.706 ve Version 1803 04 var ve sorunum yok...
Laptopu geceleri kapattığımda bazen ufak tefek güncellemeler oluyor, yapıyor ve kendiliğinden kapanıyor

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
benim bir sorum olacak nisan güncellemsi yaptım ama lite mod gelmedi eski cihazlara gelmemesi ile alaksı yoktur heralde

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Insıder olarakmı yaptınız siz güncellemeyi ?
terimlerden tam anlamıyorum o yüzden kusura bakma ben otadan geleni yüklüyorum sadece. ilk cıktıgında yüklemiştim pro olarak aktif duruyor o zamandan beri sadce otadan güncelledim

xargrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Kullanıcılar tarafından 1903 İS derlemesinin sıkıntılı olduğu söyleniyor.. Final sürümünün dağıtımının 10 mayısta yapılacağı konuşuluyor.. Format atmayı düşünenlerin biraz beklemelerini tavsiye ederim..

Yüklemek isteyenler için LTSB sürümü için kısa bir bilgi eklemek isterim. Windows isimlendirme konusunda değişikliğe giderek dağıtımlarını artık LTSC olarak gerçekleştirmektedir. iso dosyası arayanlar bu şekilde aratırsa daha kolay bulacaklarını düşünüyorum.

birde artık LTSC sürümünde windows store uygulaması sonradan yüklenebiliyor.

Üst Alt