Rehber WhatsApp Yedeğini Geri Yükleme

Bashirr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehdixan
Cihazım
Redni Note 7
Konular
46
Hocam ben orjinalden aeroya geçmek istiyorum. Şimdi ben google drive yedeklemesini kapatıb sadece yerel yedekleme yapıb, orjinali silip aeroyu yüklesem mesajlar geri yüklenecek mi?

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Hocam ben orjinalden aeroya geçmek istiyorum. Şimdi ben google drive yedeklemesini kapatıb sadece yerel yedekleme yapıb, orjinali silip aeroyu yüklesem mesajlar geri yüklenecek mi?
Yerel ve drive yedeğini her ihtimale karşı alın. Zaten drive sistemi çalışmıyor, yerel yedeği görecektir. Dikkat etmeniz gereken tek şey orijinalin yerine kuracağınız dosya.

Bashirr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehdixan
Cihazım
Redni Note 7
Konular
46
Yerel ve drive yedeğini her ihtimale karşı alın. Zaten drive sistemi çalışmıyor, yerel yedeği görecektir. Dikkat etmeniz gereken tek şey orijinalin yerine kuracağınız dosya.
1 aydır her 2 yedeği alıp orjinalden aeroya geçmek istiyorum. Yerel yedeği buluyor ama geri yüklenmiyor. Bu yedekten geri yüklenemedi gibi bir hata veriyor

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
1 aydır her 2 yedeği alıp orjinalden aeroya geçmek istiyorum. Yerel yedeği buluyor ama geri yüklenmiyor.
Aero ile önce bir kurulum yapın sohbet yedeğini alın uzantıyı öğrenin. Şöyle birşey var sohbet yedeklerinde crypt.12 ve crypt14 olduğu zaman sorun çıkarabilir.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Mesela crypt.14-ü 12 yapsam düzelir mi acaba?
Hocam hiç öyle uğraşma orijinal in yanına kur klasörü de kurduğun klasörün içine uygun olarak kopyalayarak dene. Orijinal dosyayı hiç bozma her ihtimale karşı durması için, hatta fake numara alıp deneyin

Coolcool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
İp7
Konular
1
Valla yakın olsan yanina gelecem İlker hocam. Bakırköy taraflarına işin düşerse yaz bana lütfen

Bashirr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehdixan
Cihazım
Redni Note 7
Konular
46
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

- Whatsapp Yedeğini Geri Yükleme -

Yerel yedekleme geri yükleme:

Yerel yedeklemede dosyalarınız bilgisayarınıza, SD kartınıza ya da dosya gezgininize yüklenmiş durumda olur. Burada saklanan veriler son 7 günü kapsar. Her gece saat 02.00’de otomatik olarak kaydedilir verileriniz. Dahili depolama > Whatsapp > Databases kısmıından geçmiş sohbetinize ulaşabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Klasöre girmişken tarihlerine ve boyutlarına da bakın. Belki 1 hafta öncesinin, belki daha eskilerin yedekleri olabilir orada.

En yeni yedek 2 Şubat 2018 02:00 tarihli idi. Korumaya almak için msgstore.db.crypt12 isimli dosyanın adını 1212-msgstore.db.crypt12 olarak değiştirdim.

Geri yüklemek istediğim yedek ise 31 Ocak 2018 02:00 tarihli idi. Adı msgstore-2018-01-31-1.db.crypt12. Bu yedeğin yüklenebilmesi için dosyanın adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirdim. Yedeklemeleri ayarladık, şimdi sırada Whatsapp uygulamasını silmek var. Yedeğin bulunup geri yüklenebilmesi için buna mecburuz.
O sebeple telefonumuzda Whatsapp uygulamasını bulup telefondan kaldırıyor yada kaldırılmıyorsa devre dışı bırakıyoruz.

Uygulamayı sildiyseniz yada devre dışı bıraktıysanız şimdi Google Play‘den bulup tekrar yüklüyor yada etkinleştiriyoruz. Eğer güncellemeler varsa onları da yapalım..

Bu işlemler sırasında Databases klasörüne bir şey olmaz. Korkmayın. Uygulamayı yüklediyseniz yada aktif ettiyseniz şimdi açın ve normal bir şekilde telefon numaranızı girerek hesabınızı online hale getirin. Sms ile onay tamamlandıktan sonra karşınıza Whatsapp’ın bulacağı dahili yedeğin bildirimi çıkacak.

Bildirimde zaten yedeğin tarihini göreceksiniz. Eğer istediğiniz tarihi görüyorsanız (bende 31 Ocak yazıyordu), Geri Yükle butonuna dokunun.

• Dosya yöneticinizi açın,​
  • Burada sdcard/WhatsApp/Databases klasörünü bulun,​
  • Eğer klasörü bulamazsanız, dahili depolama bölümünde WhatsApp/Databases olarak arayın,​
  • Karşınıza çıkan yedek dosyalardan hangisini geri yüklemek istediğinizi seçin,​
  • Seçtiğiniz dosyanın msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin,​
  • Dosyayı bu isimle kaydedin. Asla uzantı isminde verilenden başka değişiklik yapmayın,​
  • WhatsApp uygulamasını silin ve yeniden yükleyin,​
  • Uygulamayı açtığınız zaman geri yükleme ile ilgili soru ekranında “Geri Yükle” seçeneğine dokunun,​
  • Birkaç dakika içinde sohbet geçmişiniz yüklenecektir,​
  • İşlem tamam.​

Bu başka bir alternatifdir, isteyen deneyebilir. Ayrıca kardeşimize de teşekkür ederim bu bilgiyi bizim ile paylaşım yaptığı için.

Başka bir diğer çözüm olanağı:

Diğer konuya buradan ulaşabilirsiniz;
Hocam, whatsapp klasöründeki tüm klasörıeri kopyalayıp fmwhatsapp klasörüne attım, hepsinin de önüne fm yazdım. Numaramı yazdım mesajlar geri yüklendi. Sonra bunların hepsini kopyalayıp orijinal whatsapp klasörüne attım. Tabi isimlerin önündeki fm yazısını sildim. Numaramı yazıp kayıt olmak istedikte bu yazı çıktı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210731-085415_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210731-085415_WhatsApp.jpg
    354,5 KB · Görüntüleme: 33

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Hocam, whatsapp klasöründeki tüm klasörıeri kopyalayıp fmwhatsapp klasörüne attım, hepsinin de önüne fm yazdım. Numaramı yazdım mesajlar geri yüklendi. Sonra bunların hepsini kopyalayıp orijinal whatsapp klasörüne attım. Tabi isimlerin önündeki fm yazısını sildim. Numaramı yazıp kayıt olmak istedikte bu yazı çıktı
Başk bir numara deneyin kullanmakta olduğunuz numaraya sms gönderemediklerini yazıyor

Üst Alt