Rehber WhatsApp Yedeğini Geri Yükleme

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

- WhatsApp Yedeğini Geri Yükleme -

Öncelikle hiçbir modlu uygulamanın Google hesabınıza bağlanmayacağını bilmelisiniz. Bazı imza doğrulama sertifika değişiklikleri nedeniyle
hiçbir düzenlenmiş veya modlanmış uygulama Google hesabınızla bağlantı kuramaz.

⚠️ Anlatımlar "com.whatsapp" üzerinden anlatımı yapılmıiştır..! ⚠️

WhatsApp Plus'da mesajlar nasıl yedeklenir?

Öncelikle şu izinleri WhatsApp Plus'a sağladığınızdan emin olunuz:
  • Depolamaya erişim izni (zorunlu).
  • Harici/Bilinmeyen kaynaklardan yükleme izni (zorunlu değil lakin, tavsiye edilir).
Gerekli izinleri sağladığınızdan emin olduktan sonra:
  • WhatsApp Plus Ayarları ≫ Genel ≫ Yedekle ve Geri Yükle ≫ "WhatsApp Verilerini Yedekle" seçeneği ile yedekleme işlemini başlatınız.WhatsApp ≫ Kendi uzantısı adı altında klasörü içerisine aktarılır.
  • Ardından WhatsApp'ın kendi ayarları ≫ Sohbetler ≫ "Sohbet yedeği" seçeneği ile ikinci bir yedek daha alınız.
  • Documents ≫ FMBackups ve Android ≫ media ≫ com.whatsapp klasörünü yedeklemeyi unutmayın.

UYARI: Yedek alma işlemi sırasında lütfen uygulamayı kapatmayınız veya arkaplana almayınız, yedekleme işlemi sonlanana kadar bekleyiniz.

Orijinal WhatsApp'tan WhatsApp Plus'a mesajlarımı nasıl aktarabilirim?

1-) Orijinal WhatsApp uygulamasını açın ardından Ayarlar ≫ Sohbetler ≫ "Sohbet yedeği" düğmesini kullanarak bir yedek alın. Yedek alma işlemi tamamlanana dek bekleyin, tamamlandıktan sonra Orijinal WhatsApp uygulamasını kapatın.

2-) Dosya yöneticinizi kullanarak depolamanızdaki "WhatsApp" isimli klasörü bulun ve ismini başka herhangi bir isimle yeniden adlandırın, örneğin: "WhatsApt"

3-) WhatsApp Aero, FM WhatsApp veya WhatsApp Plus konularından size uygun olan uygulamayı cihazınıza indirin ve yükleyip açın.

📌 Açtıktan sonra uygulama sizden depolamaya erişim iznini isterse, depolamaya erişim iznini verin ve numara doğrulama ekranına kadar ilerleyin fakat, numaranızı yazmadan WhatsApp'ı kapatın. WhatsApp'ı açtıktan sonra eğer uygulama depolamaya erişim iznini istemezse cihazınızın ayarlarından WhatsApp uygulamasına depolamaya erişim iznini verin, ardından yeniden açın ve numara doğrulama ekranına kadar ilerleyin fakat, numaranızı yazmadan kapatın.

4-) 2. adımda değiştirmiş olduğunuz klasörünüzün adını dosya yöneticinizi kullanarak yeniden "WhatsApp" olarak adlandırınız.

Örneğin biz 2. adımda klasörümüzün ismini "WhatsApt" olarak değiştirmiştik, şimdi ise bu klasörümüzün adını yeniden "WhatsApp" olarak adlandıracağız.

⚠️ Adlandırma sırasında "Bu klasör zaten mevcut" ve benzeri bir uyarı ile karşılaşırsanız dosya yöneticinizi kullanarak "WhatsApp" klasörünü silin ve 2. adımda değiştirmiş olduğunuz klasörünüzün adını dosya yöneticinizi kullanarak yeniden "WhatsApp" yapmayı deneyin.

5-) WhatsApp'ı yeniden açın, numaranızı doğrulayarak devam edin. Numaranızı doğruladıktan sonra Google Drive yedeklemesine dair bir soru görürseniz "Devam" seçeneğini seçin. Ardından WhatsApp yedeklerinizi görecek ve geri yüklemeyi isteyip istemediğinizi soracaktır, sol alttaki "Geri Yükle" düğmesini kullanarak mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

NOT: WhatsApp uygulamasını direkt olarak sildiğinizde mevcut klasörüde silmiş oluyorsunuz dikkat edin.!! stop~~

"Aero sitesinden alıntılanmış olup tarafımda yeniden düzenlenmiştir.
- Videolu Anlatım -
|

Yerel yedekleme geri yükleme:

Yerel yedeklemede dosyalarınız bilgisayarınıza, SD kartınıza ya da dosya gezgininize yüklenmiş durumda olur. Burada saklanan veriler son 7 günü kapsar. Her gece saat 02.00’de otomatik olarak kaydedilir verileriniz. Dahili depolama > Whatsapp > Databases kısmıından geçmiş sohbetinize ulaşabilirsiniz.

Klasöre girmişken tarihlerine ve boyutlarına da bakın. Belki 1 hafta öncesinin, belki daha eskilerin yedekleri olabilir orada.

En yeni yedek 2 Şubat 2018 02:00 tarihli idi. Korumaya almak için msgstore.db.crypt12 isimli dosyanın adını 1212-msgstore.db.crypt12 olarak değiştirdim.

Geri yüklemek istediğim yedek ise 31 Ocak 2018 02:00 tarihli idi. Adı msgstore-2018-01-31-1.db.crypt12. Bu yedeğin yüklenebilmesi için dosyanın adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirdim. Yedeklemeleri ayarladık, şimdi sırada Whatsapp uygulamasını silmek var. Yedeğin bulunup geri yüklenebilmesi için buna mecburuz.
O sebeple telefonumuzda Whatsapp uygulamasını bulup telefondan kaldırıyor yada kaldırılmıyorsa devre dışı bırakıyoruz.

Uygulamayı sildiyseniz yada devre dışı bıraktıysanız şimdi Google Play‘den bulup tekrar yüklüyor yada etkinleştiriyoruz. Eğer güncellemeler varsa onları da yapalım..

Bu işlemler sırasında Databases klasörüne bir şey olmaz. Korkmayın. Uygulamayı yüklediyseniz yada aktif ettiyseniz şimdi açın ve normal bir şekilde telefon numaranızı girerek hesabınızı online hale getirin. Sms ile onay tamamlandıktan sonra karşınıza Whatsapp’ın bulacağı dahili yedeğin bildirimi çıkacak.

Bildirimde zaten yedeğin tarihini göreceksiniz. Eğer istediğiniz tarihi görüyorsanız (bende 31 Ocak yazıyordu), Geri Yükle butonuna dokunun.

Bir diğer kısa anlatım..

• Dosya yöneticinizi açın,​
  • Burada sdcard/WhatsApp/Databases klasörünü bulun,​
  • Eğer klasörü bulamazsanız, dahili depolama bölümünde WhatsApp/Databases olarak arayın,​
  • Karşınıza çıkan yedek dosyalardan hangisini geri yüklemek istediğinizi seçin,​
  • Seçtiğiniz dosyanın msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin,​
  • Dosyayı bu isimle kaydedin. Asla uzantı isminde verilenden başka değişiklik yapmayın,​
  • WhatsApp uygulamasını silin ve yeniden yükleyin,​
  • Uygulamayı açtığınız zaman geri yükleme ile ilgili soru ekranında “Geri Yükle” seçeneğine dokunun,​
  • Birkaç dakika içinde sohbet geçmişiniz yüklenecektir,​
  • İşlem tamam.​

ilyascakir arkadaşımızında başına gelen sorunu nasıl çözdüğünü not olarak yazıyorum

Çözümü: Ana yedek dosyasının başına başka birşeyler yazdım. Tarihli olanı ana dosya yaptım. Whatsapı kaldırdım. Yeniden kurdum izinleri verdim ama çalıştırmadım. Hesaplardan google kaldırdım. Mi hesaptan çıkış yaptım. WhatsApp açtım kurulum esnasında yedeği gördü ve yükledi.​
Bu başka bir alternatifdir, isteyen deneyebilir. Ayrıca kardeşimize de teşekkür ederim bu bilgiyi bizim ile paylaşım yaptığı için.

Başka bir diğer çözüm olanağı:
  • İnterneti kapatıp sohbetinizi yedekleyin
  • Whatsapp klasörünü arşivleyin, yedek dosyasını kontrol edin
  • Uygulamayı silin ve Modlu uygulamayı kurun
  • Dosya yöneticisi yardımıyla yedek dosyasını kontrol edin (klasör silindiyse arşivden çıkartın)
  • Sonrasında yedeğiniz görecektir.
Çözüm2: (denemedim alternatif)
  • GBWhatsapp uygulamasını kurun.
  • Dosya yöneticisi yardımıyla " GBWhatsapp" klasör oluşturun
  • Whatsapp klasöründeki herşeyi buraya taşıyın
  • Media klasör içindeki klasör isimlerinin başına "GB" yazısını ekleyin. Örnek: "GBWhatsapp Audio "
  • Uygulamaya geri gelip kurulumu tamamlayın

- ÖNEMLİ BİR NOT! -
  • 1.Çözüm'de yedek almakta sorun yaşayanlar için kısa bir video bırakıyorum buradaki işlemleri yaparak sorununuzu çözmüş olacaksınız.​
  • 2.Çözüm ise video içeriği bana ait değildir herhangi bir youtube kanalından alıntı yaparak size sunuyorum bilginize.​

(com.whatsapp) | |
Uygulama giriş ekranındaki "Geri yükleme" plus versiyon kullanırken aldığınız yedeği geri yüklemede çalışmakta bu yüzden normal kurulum gerçekleştirmeniz lazım.​

Diğer konuya buradan ulaşabilirsiniz;

Son düzenleme:

ilyascakir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
redmi note 10
Konular
7
Çok teşekkürler...

Coolcool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
İp7
Konular
1
İlker bey lütfen bana yardımcı olur musunuz? WhatsApp yedeğini görmüyor artık 8.86 Sürümü. Gerekirse ücretini de vereyim yanınıza da gelebilirim. Lütfen bana.yardimci olun

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
İlker bey lütfen bana yardımcı olur musunuz? WhatsApp yedeğini görmüyor artık 8.86 Sürümü. Gerekirse ücretini de vereyim yanınıza da gelebilirim. Lütfen bana.yardimci olun
Hocam nasıl yaptığınızı bir videoya çekebilir misiniz ve birde diğer konuyu denediniz mi ?

Coolcool

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
İp7
Konular
1
Abi orjinal WhatsApp tan bu WhatsApp a geçerken yerel yedeği eskiden görüyordu lakin iki aydır olmuyor. Ya bir WhatsApp tan falan contaq kursak kardeşim çok önemli gerçekten

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31
1212- ne anlama geliyor

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Abi orjinal WhatsApp tan bu WhatsApp a geçerken yerel yedeği eskiden görüyordu lakin iki aydır olmuyor. Ya bir WhatsApp tan falan contaq kursak kardeşim çok önemli gerçek
Kardeşim bana özelden nasıl yaptığının videosunu çek, bir arkadaş da yanlış bir işlem yapıyordu sonradan düzeltti. bu sürümü dene birde
1212- ne anlama geliyor
Ne demek istediğini daha ayrıntılı açıklar mısınız ?

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31

Coolcool