Yardım Vowifi ve volte açılmıyor.

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Türk telekom hattında vowifi ve volteyi açamıyorum online işlemlerden açmaya çalışırken telefonunuz desteklemiyor diyor.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hattınızı başka bir telefonda aktif edip sonra cihaza takınız sorun düzelecektir hocam. Bir de *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* yaptınız mı aktivasyon için cihaz üzerinden.

Oyla:

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Hattınızı başka bir telefonda aktif edip sonra cihaza takınız sorun düzelecektir hocam. Bir de *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* yaptınız mı aktivasyon için cihaz üzerinden.
Hattımı başka bir telefonda aktif kullanıyordum, buna geçtim dediğinizi yaptım önce disabled yazdı sonra tekrar enabled yaptım. Ama yinede olmadı.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hattımı başka bir telefonda aktif kullanıyordum, buna geçtim dediğinizi yaptım önce disabled yazdı sonra tekrar enabled yaptım. Ama yinede olmadı.
disabled yazması gerekiyor enabled yapmayın.

Oyla:

ercaneren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
REDMI NOTE 9PRO
Konular
1
dostum benimde aynı sorunum vardı . çözdüm yardımcı olmaya çalışayım. sen ne yaptın ne ettin okumadım ben yapılması gerekenleri adım adım yazayım. belki başkaları da kullanır

ilk önce 1 adet iphone 6 ve üstü telefon lazım. sim kartı o telefona takıp 5555 e VOLTE diye mesaj atıyorsun. ardından gelen mesaja KABUL VOLTE yazıp cevap veriyorsun. sistemi aktif edildiğine dair mesaj geliyor.
ardından yine 5555 e WIFI ARAMA yazarak mesaj atıyorsun. gelen mesaja KABUL WIFI ARAMA yazarak cevap veriyorsun. telekomla yapmamız gereken işlem bu kadar.

ardından sim kartı kendi telefonuna takıp arama ekranına *#*#86583#*#* yazıp arama tusuna basıyoruz. gelen uyarıda DISABLE olması lazım. ve sonrasında yine arama ekranında *#*#869434#*#* yazıp arama tusuna basıyoruz. yine gelen uyarıda disable yazması lazım.

ardından telefonda ayarlarda sırasıyla Simkartlar ve Mobil Ağlar - Sim Kart Ayarları menüsünden Volte Kullan ve WİFİ Kullanarak Arama Yap ı açıyoruz. WİFİ Kullanarak Arama Yap seçeneğinin altında Ağ Tercihleri seçeneğinden Wifi Tercih Et i seçiyoruz ve tüm menülerden çıkıyoruz.

Benim tavsiyem servislerin sorunsuz çalışabilmesi için bir defa telefonu kapatıp açmak. sonrasında telefonu uçak moduna alıp ve wifi yi açıp arama yapmayı denemek. volte için zaten normal hat aktifken volte ibaresi geliyor ve arama yaptıgında arama ekranında hd ibaresi beliriyor.

Oyla:

Namso07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
0
Sonunda açtım. Her türlü ayardan sonra açılmayınca turkcell müşteri hizmetlerini arayıp volte açmak istiyorum dedim. Açıldığına dair SMS geldi. Telefonu kapatıp açınca volte ve vowifi açıldı.

Oyla:

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
dostum benimde aynı sorunum vardı . çözdüm yardımcı olmaya çalışayım. sen ne yaptın ne ettin okumadım ben yapılması gerekenleri adım adım yazayım. belki başkaları da kullanır

ilk önce 1 adet iphone 6 ve üstü telefon lazım. sim kartı o telefona takıp 5555 e VOLTE diye mesaj atıyorsun. ardından gelen mesaja KABUL VOLTE yazıp cevap veriyorsun. sistemi aktif edildiğine dair mesaj geliyor.
ardından yine 5555 e WIFI ARAMA yazarak mesaj atıyorsun. gelen mesaja KABUL WIFI ARAMA yazarak cevap veriyorsun. telekomla yapmamız gereken işlem bu kadar.

ardından sim kartı kendi telefonuna takıp arama ekranına *#*#86583#*#* yazıp arama tusuna basıyoruz. gelen uyarıda DISABLE olması lazım. ve sonrasında yine arama ekranında *#*#869434#*#* yazıp arama tusuna basıyoruz. yine gelen uyarıda disable yazması lazım.

ardından telefonda ayarlarda sırasıyla Simkartlar ve Mobil Ağlar - Sim Kart Ayarları menüsünden Volte Kullan ve WİFİ Kullanarak Arama Yap ı açıyoruz. WİFİ Kullanarak Arama Yap seçeneğinin altında Ağ Tercihleri seçeneğinden Wifi Tercih Et i seçiyoruz ve tüm menülerden çıkıyoruz.

Benim tavsiyem servislerin sorunsuz çalışabilmesi için bir defa telefonu kapatıp açmak. sonrasında telefonu uçak moduna alıp ve wifi yi açıp arama yapmayı denemek. volte için zaten normal hat aktifken volte ibaresi geliyor ve arama yaptıgında arama ekranında hd ibaresi beliriyor.
Elimde öyle bir telefon yok malesef volte destekleyen tek telefon bu şuanda ve sms attığımda bile telefonunuz desteklemiyor diyor.

Oyla:

ercaneren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
REDMI NOTE 9PRO
Konular
1
Sonunda açtım. Her türlü ayardan sonra açılmayınca turkcell müşteri hizmetlerini arayıp volte açmak istiyorum dedim. Açıldığına dair SMS geldi. Telefonu kapatıp açınca volte ve vowifi açıldı.
Ben turkcell için birşey diyemem deneyimlemedim. türk telekomda bayağı sürüncemeli bir süreçten sonra (birçok müşeri hizmetleri görüşmesi ,arıza kaydı, şikayet kaydı vs) ben en basıt bu şekile yapabildim. eğer olduysa sevindim. iyi günlerde kullan hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elimde öyle bir telefon yok malesef volte destekleyen tek telefon bu şuanda ve sms attığımda bile telefonunuz desteklemiyor diyor.
Olmuyor hocam bir ıphone şart

Oyla:

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Bende enteresan bir durum var. Resmi global romlu n9 pro da türk telekom cihazı tanımıyor. Daha önce galaxy s7 de hd+ açarken s7 olarak görmüyordu, müşteri hizmetleri ile görüşerek hat resetleme yaparak aktive etmiştim.(yukarıda yazıldığı gibi başka cihaza takarak). Elimde smsung note 2 var ona taktım kartı note 2 olarak gözüktü n9pro yu geri taktım yine tanımadı ekran görüntüsündeki gibi. Wifi arama yazıp 5555 e atınc başvurunuz alındı diyor kabul mesjı gelmiyor. S7 de aktive ettiğim volte çalışmaya devam ediyor ancak vowifi alamıyorum. *# li işlemler ikiside disabled durumunda ve ayarlarda volte ve vowifi açık. Anlamadım gitti açıkçası.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt