Soru VoWifi modem ayarları

Seyirciyok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyirci
Cihazım
mi9tpro
Konular
3
QuickShortcutMaker kullanarak modem ayarlarını yaptım programın arama kısmına "modem config" yazınca vodafone türkiye "turkey" (yol uzantısı eu/vodafone/volte ) ayarları çıkıyor seçtim telefonun kendi ayarlarından volte vs etkin ve seçenek wifi üstünden olarak seçmiştim vowifi sembolü sanırım altta ahize üstünde sinyal wifi sinyal göstergesi geldi uçak moduna aldım wifi açıkken arama yapıyor ama volte vowifi falan yazmıyor diğer resimlerde gördüğüm gibi değil ceptelefonunu aradığımda konuşmada HD yazıyor kendi standart ayarları var ilk sırada en tepede geri o ayara çektim yine çalışıyor
bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim google playden indirip kullandığım program doğru düzgün ayarları yapıyormudur bikaç çeşit seçenek var onlardan asıl hangisini seçmem lazım bu konuda yardıma ihtiyacı olan biri varsa anlatımlı resimlerini müsait bi ara paylaşırım istek olursa

başka kaynaktan alıntı

1)VoWifi *#*#869434#*#*
2)VoLte *#*#86583#*#*

Bu iki kodu sırayla numara çevirme yerine yazın was disabled yazısı gelecek.
ben öncedende denemiştim fakat kapatıp tekrar açtım

Sonra ayarlarda hat seçeneklerinde volte ve wifi aramasını etkin hale getirin wifi araması altındaki ağ tercihleri seçeneğini wifi tercih et seçin.

Vowifi yi tam etkin hale getirmek için google playden quick shortcut maker indirin uygulamaya girdikten sonra arama yerine modem config yazın çıkan uygulamaya tıklayın alta açılacak ve TRY'ı tıklayın ve listenin gerikalanını yukarıda anlattım

güncelleme : bikaç resim ekledim

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
hocam adls yerine hava metro internet altyapısını kullanıyorum. modemide router olarak kullanıyorum. modemden nasıl bir ayar yapmam gerek bu durumda 500 port hakkında ekran görüntüsü verebilirmisin
Kullandığınız ıss yi bilemem ama ana modemde port açma bölümünde yapılıyor yada routerdan bağlanıyorsanız routerden açın yani hangi modemden bağlantınız varsa

Ekli dosyalar

• qq.PNG
    qq.PNG
    47,7 KB · Görüntüleme: 106
  • qq1.PNG
    qq1.PNG
    51,5 KB · Görüntüleme: 101
Oyla:

zippocakmaktayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi8 lite
Konular
1
hocam modem d-link hiçbir sekmede nat başlığı yok

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 90
Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
hocam modem d-link hiçbir sekmede nat başlığı yok
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu tür vidolara bakarak açın arkadaşım sizde pot 500 açacaksınız ve modemin ıp sini vereceksiniz modem her açıp kapatmada ıp değişir buna dikkat edim modemi sürekli reset yapmayın

Oyla:

Airarmada

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi9tpro
Konular
0
verilen tarif sonrası imei işleminden sonra giden volte ve vowifi geldi. çok teşekkürler

Oyla:

devoker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mert
Cihazım
mi5splus
Konular
0
Vowifi çalışıyordu bugün birden gitti ne yaptıysam çalışmıyor. Tüm ayarlar aynı neden olabilir bilgisi olan var mı?

Oyla:

serco05

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
SERKAN
Cihazım
Mi Note 3
Konular
3
Vowifi çalışıyordu bugün birden gitti ne yaptıysam çalışmıyor. Tüm ayarlar aynı neden olabilir bilgisi olan var mı?
Bende de gündüz sorunsuz çalışıyor, akşam olunca gidiyor, akşam naptıysam çalışmıyor anlamadım.

Oyla:

devoker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mert
Cihazım
mi5splus
Konular
0
Eşimin telefonu samsungda sorunsuz çalışıyor anlayamadım. Onun Turkcell benim turk Telekom ondan olabilir mi acaba?

Oyla:

recep.ozmennn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Surveyor
Konular
1
Eşimde Redmi 7 var onda çalışıyor fakat ben ne yaptıysam çalıştıramadım modem configden aktif de ettim modemde portta açtım ama olumsuz. Mi 9T Pro EEA 11.0.6.0 yüklü

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Bende de gündüz sorunsuz çalışıyor, akşam olunca gidiyor, akşam naptıysam çalışmıyor anlamadım.
modemde port açtıysanız eğer modem her açılığ kapandığında ıp değişir her açıp kapatmada modemin ıp sini açtığınız porta tekrar tanımlamanız lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eşimin telefonu samsungda sorunsuz çalışıyor anlayamadım. Onun Turkcell benim turk Telekom ondan olabilir mi acaba?
Türkcell hatta port açamaya gerek yok ama sizin modemde port açmanız lazım üst sayfalarda anlatımlrımı yaparsnız sorun yaşamazsınız

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt