Soru VoWifi modem ayarları

Seyirciyok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyirci
Cihazım
mi9tpro
Konular
3
QuickShortcutMaker kullanarak modem ayarlarını yaptım programın arama kısmına "modem config" yazınca vodafone türkiye "turkey" (yol uzantısı eu/vodafone/volte ) ayarları çıkıyor seçtim telefonun kendi ayarlarından volte vs etkin ve seçenek wifi üstünden olarak seçmiştim vowifi sembolü sanırım altta ahize üstünde sinyal wifi sinyal göstergesi geldi uçak moduna aldım wifi açıkken arama yapıyor ama volte vowifi falan yazmıyor diğer resimlerde gördüğüm gibi değil ceptelefonunu aradığımda konuşmada HD yazıyor kendi standart ayarları var ilk sırada en tepede geri o ayara çektim yine çalışıyor
bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim google playden indirip kullandığım program doğru düzgün ayarları yapıyormudur bikaç çeşit seçenek var onlardan asıl hangisini seçmem lazım bu konuda yardıma ihtiyacı olan biri varsa anlatımlı resimlerini müsait bi ara paylaşırım istek olursa

başka kaynaktan alıntı

1)VoWifi *#*#869434#*#*
2)VoLte *#*#86583#*#*

Bu iki kodu sırayla numara çevirme yerine yazın was disabled yazısı gelecek.
ben öncedende denemiştim fakat kapatıp tekrar açtım

Sonra ayarlarda hat seçeneklerinde volte ve wifi aramasını etkin hale getirin wifi araması altındaki ağ tercihleri seçeneğini wifi tercih et seçin.

Vowifi yi tam etkin hale getirmek için google playden quick shortcut maker indirin uygulamaya girdikten sonra arama yerine modem config yazın çıkan uygulamaya tıklayın alta açılacak ve TRY'ı tıklayın ve listenin gerikalanını yukarıda anlattım

güncelleme : bikaç resim ekledim

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

oyazici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür YAZICI
Cihazım
Poco F1
Konular
2
k20 pro da deneyen oldu mu beyler?
Aynen oluyor. Seç uygula, anında geliyor.
Bende sadece 4G seçiliyken vardı VoLTE. Şimdi 2G/3G/4G veya Tercihen 4.5G veya 4G/3G seçiliyken de eğer telefon 4G bağlıysa geliyor VoLTE.
VoWi-Fi ve VoLTE aynı anda aktif olmaz zaten ekranda, telefonda. VoWi-Fi bağlandığı zaman VoLTE yazısı gider.
VoWi-Fi sorununu da EFS Manager ile tulip dosyalarını kopyalayarak çözmüştüm.
Kullandığım rom MiRoom telefon K20Pro.

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Aynen oluyor. Seç uygula, anında geliyor.
Bende sadece 4G seçiliyken vardı VoLTE. Şimdi 2G/3G/4G veya Tercihen 4.5G veya 4G/3G seçiliyken de eğer telefon 4G bağlıysa geliyor VoLTE.
VoWi-Fi ve VoLTE aynı anda aktif olmaz zaten ekranda, telefonda. VoWi-Fi bağlandığı zaman VoLTE yazısı gider.
VoWi-Fi sorununu da EFS Manager ile tulip dosyalarını kopyalayarak çözmüştüm.
Kullandığım rom MiRoom telefon K20Pro.
Anlatırmısınız nasıl kopyaladınız modem dosyasını zaten miui settingde restore modem dediğinizde no modem config yazıyor dosyayı bulamıyor

Oyla:

zippocakmaktayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi8 lite
Konular
1
QuickShortcutMaker kullanarak modem ayarlarını yaptım programın arama kısmına "modem config" yazınca vodafone türkiye "turkey" (yol uzantısı eu/vodafone/volte ) ayarları çıkıyor seçtim telefonun kendi ayarlarından volte vs etkin ve seçenek wifi üstünden olarak seçmiştim vowifi sembolü sanırım altta ahize üstünde sinyal wifi sinyal göstergesi geldi uçak moduna aldım wifi açıkken arama yapıyor ama volte vowifi falan yazmıyor diğer resimlerde gördüğüm gibi değil ceptelefonunu aradığımda konuşmada HD yazıyor kendi standart ayarları var ilk sırada en tepede geri o ayara çektim yine çalışıyor
bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim google playden indirip kullandığım program doğru düzgün ayarları yapıyormudur bikaç çeşit seçenek var onlardan asıl hangisini seçmem lazım bu konuda yardıma ihtiyacı olan biri varsa anlatımlı resimlerini müsait bi ara paylaşırım istek olursa

başka kaynaktan alıntı

1)VoWifi *#*#869434#*#*
2)VoLte *#*#86583#*#*

Bu iki kodu sırayla numara çevirme yerine yazın was disabled yazısı gelecek.
ben öncedende denemiştim fakat kapatıp tekrar açtım

Sonra ayarlarda hat seçeneklerinde volte ve wifi aramasını etkin hale getirin wifi araması altındaki ağ tercihleri seçeneğini wifi tercih et seçin.

Vowifi yi tam etkin hale getirmek için google playden quick shortcut maker indirin uygulamaya girdikten sonra arama yerine modem config yazın çıkan uygulamaya tıklayın alta açılacak ve TRY'ı tıklayın ve listenin gerikalanını yukarıda anlattım

güncelleme : bikaç resim ekledim

hocam kaç zamandır bunu yapmak istiyordum çok teşekkür ederim.
menüde wofiyi etkinleştirdim fakat quick shortcut maker de arama yaptığımda menüde modem config menüsü bulunmuyor.
telefonum mi 8 lite konuyla ilgili destek verirmisiniz.

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
hocam kaç zamandır bunu yapmak istiyordum çok teşekkür ederim.
menüde wofiyi etkinleştirdim fakat quick shortcut maker de arama yaptığımda menüde modem config menüsü bulunmuyor.
telefonum mi 8 lite konuyla ilgili destek verirmisiniz.
Kardeşim modeminizde port açmanız lazım 500 nolu portu açınca destekleyen tüm cihazlarda wowifi aktif oluyor

Oyla:

zippocakmaktayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi8 lite
Konular
1
hocam samsung j8 telefonumda wowifi aktif, quick shortcut maker de modem coonfig bulamadım cihazım rootlu deil ne yapmam gerekli. root şartmı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeşim modeminizde port açmanız lazım 500 nolu portu açınca destekleyen tüm cihazlarda wowifi aktif oluyor

hocam samsung j8 telefonumda wowifi aktif, quick shortcut maker de modem coonfig bulamadım cihazım rootlu deil ne yapmam gerekli. root şartmı ?

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonunuzda modem ayarları yapmanıza gerek yok dediğimi yapın adsl modeminizde 500 nolu portu açın cihazınızı yeniden başlatın aktif olacaktır

Oyla:

zippocakmaktayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi8 lite
Konular
1
hocam adls yerine hava metro internet altyapısını kullanıyorum. modemide router olarak kullanıyorum. modemden nasıl bir ayar yapmam gerek bu durumda 500 port hakkında ekran görüntüsü verebilirmisin

Oyla:
Üst Alt