Yardım Volte Kodu Girdim Simge Yok(QSM ile olmuyor)

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Açmak için hangisini seçmem lazım (En aşağıdaki fotoğrafın olduğu yeri açmak için=Ayarlar/Telefon hakkında/Dahili depolama alanı 3 kez dokunun. Kart 1. slottaysa telefon bilgileri 1'i seçin,2. slottaysa 2'yi seçin.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Edit: 4.5G oldu, sıra voltedeburadan devam edelim.

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Taktığım telefonda 4.5G desteği var ama volte desteği yok. O yüzden volte olmadı galiba. Belki bu fotoğraf işinize yarayabilir.

Bu resime göre volte açık ve kullanımda zaten.
Ayrıca tütcell hattımda mi 9 ile volte otomatik açılmıştı ben özel bir şey yapmadım.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Bu resime göre volte açık ve kullanımda zaten.
Ayrıca tütcell hattımda mi 9 ile volte otomatik açılmıştı ben özel bir şey yapmadım.
Forumdan öğrendiğim kadarıyla 4.5G destekleyen telefonların bir listesi oluyormuş. Bu listede olan telefonlar 4.5G destekliyormuş. Olmayanlar desteklemiyormuş. Yani benim telefon büyük ihtimalle o listede yok. Bence listede olan bir telefona takıp etkinleştirdiğimizde bizi o telefon sanıyor ve 4.5G kullanabiliyoruz. Volte içinde 4.5G gerekli, dolayısıyla 4.5G olmadığı için voltede olmuyor. Yani volte ve 4.5G için tek eksik turkcellde onu halledersek kullanıma hazır.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Buçuğa falan gerek yok hocam LTE gerekiyor 4G de olur 4.5 da. Fakat bir önceki mesajda attığınız ss sizinse telefonunuzda volte aktif yani şuan kullanabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Forumdan öğrendiğim kadarıyla 4.5G destekleyen telefonların bir listesi oluyormuş. Bu listede olan telefonlar 4.5G destekliyormuş. Olmayanlar desteklemiyormuş. Yani benim telefon büyük ihtimalle o listede yok. Bence listede olan bir telefona takıp etkinleştirdiğimizde bizi o telefon sanıyor ve 4.5G kullanabiliyoruz. Volte içinde 4.5G gerekli, dolayısıyla 4.5G olmadığı için voltede olmuyor. Yani volte ve 4.5G için tek eksik turkcellde onu halledersek kullanıma hazır.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
4.5G interneti şuan kullanıyorsunuz zaten. Üstte 3G çekse 3G yazar. İnternet yönünden sıkıntı yok. Volte de listede olan güncel bir cihaz iphone serisi olabilir ona takip aktif ettikten sonra kendi cihazınız da karşı kişi de turkcell olmak koşuluyla volte kullanabilirsiniz. Ama 4.5G internetiniz var onun için boşuna uğraşıyorsunuz. Volte de çok önemli bir şey değil ona da uğraşmaya değmez bence.

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Tuş çevirici kısımına bunları yazar mısın?
*#*#86583#*#*
*#*#869434#*#*

Oyla:

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Pixel plus rom kullanıyorum (redmi note 4 mido) ne kodlar çalışıyor ne başka veisey :) elbet bende bir gün volte kullanırım :D

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Böyle bişey buldum. Ayarlar cihaz hakkında dahili depolama 3 tık telefon bilgileri 1 alttaki 3 nokta ıms durumu. Volteyi ve wowifiyi kapatmadım ama burada böyle yazıyor.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Gittim turkcell bayisine, adam raf diziyordu. Telefonum 4.5G destekli ama 4.5G'yi kullanamıyorum dedim. Sim kartınız uyumsuzdur dedi(arkası dönük bir şekilde). Sim kart uyumlu ama telefon uyumsuz olarak görünüyor dedim. Sonra bana dönüp, telefonu aldığınız yerle konuşun dedi. Tamam dedim çıktım.(Büyük ihtimalle telefonu imeili sandı. İmeisinin 2side kayıtlı redmi note 7)
2-3 ay oldu bu telefonu alalı nerden aldığımı unuttum, sadece sitesini hatırlıyorum. Satıcısını hatırlamıyorum. Zaten konuşupda ne diyecem. Onlarda turkcell'le konuşun diyecekler. Öyle ortada tenis topu gibi kalacam.

Oyla:
Üst Alt