Yardım Volte Kodu Girdim Simge Yok(QSM ile olmuyor)

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Açmak için hangisini seçmem lazım (En aşağıdaki fotoğrafın olduğu yeri açmak için=Ayarlar/Telefon hakkında/Dahili depolama alanı 3 kez dokunun. Kart 1. slottaysa telefon bilgileri 1'i seçin,2. slottaysa 2'yi seçin.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Edit: 4.5G oldu, sıra voltedeburadan devam edelim.

Son düzenleme:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Hocam güzel güzel açıklamışsınız elinize sağlık, volte nin internet hızınıza katkısı olacağını sanmıyorum, volte kapalı iken test yaptım 180mbps hız aldım açıkken yaptım 178mbps hız aldım.
O zaman başka işlere yarıyordur.:) O kadar övülen bir özellik bir faydası olmalı. Belki kırsalda daha iyi çekiyordur.:) ben test etmedim göz kararı söylüyorum bana göre daha hızlı ama sürekli değişiyor hızı arada bir volte'siz halinin dahada aşağısına düşüyor ama bence iyi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hattını; Türsel'in tanıdığı bir telefona takarak, 4G aboneliğini aktif ederek Xiaomi telefona takıp kullanabilirsin. Ben bu sorunu bu şekilde aşmıştım.
Bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum hocam :) bilseydim bu kadar uğraşmazdım.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
O zaman başka işlere yarıyordur.:) O kadar övülen bir özellik bir faydası olmalı. Belki kırsalda daha iyi çekiyordur.:) ben test etmedim göz kararı söylüyorum bana göre daha hızlı ama sürekli değişiyor hızı arada bir volte'siz halinin dahada aşağısına düşüyor ama bence iyi.

Bende konu açmıştım iki yıl kadar önce... ;)

Yardım - Operatör, Telefonunuz 4 G Değil Diyor.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Sayın hocalarım Turkcell böyle diyor
Yani 4.5g gerekliymiş ve haliyle 4.5g olduğumu bilmiyor o sebeple volte olmadı herhalde benimde kafam karıştı:). Şu 4.5g'yi bir an önce açıyımda sonra volteyi tekrar kapatıp açarım. İlgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Edit: Başka telefondan 2200 a 4G yazıp attım abonelik başladı dedi. Tekrar telefonuma taktım telefon uyumsuz diyor.2-3 güne gelir inş. Gelmezse müşteri hizmetleri

Son düzenleme:
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100

VoLTE internet üzerinden ses iletimi teknolojisidir.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
10 gün geçti yine olmadı 4.5g abonesi değilsiniz diyor. Şimdede desinlerde görüyüm:).

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Ne yapayım şimdi? Otomatik ödemedeki hattım için turkcell şubesine mi gideyim yoksa turkcell müşteri hizmetlerini arayıp aynı kelimeleri tekrar mı duyayım? En mantıklısı vodafone. Cantara hocam biraz kızacak:)ama hizmeti görüyorsunuz.

Son düzenleme:
Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Merhabalar. Size konuda demişler ki. Başka bir telf'a takıp(4.5g destekleyen). Ardından aktifleştirip geri Xiaomi'ye takınız diye ama maalesef bu işlemi uygulamamakta diretmişsiniz. Maalesef bu sorunun çözümü yoktur. Türkiyede bulunan GSM operatörlerinin kısıtlayıcı ve engelleyici politikası yüzünden olmakta. Bildiğim kadarıyla Snapdragonlu S10 ve Note10 da Türkiye'de desteklenmiyor. Bunun yolu yoktur. Çevrenizde bulunan destekli telefona takınız 1-2dk bekleyin açtıktan sonra mümkünse bir arama yapın. Ardından VoLte ve 4.5gyi aktifleştirip Xiaomiye geri takın ardından forumda bulunan VoLte aktifleştirme adımlarını uygulayınız. (Arama kısmını kullanabilirsiniz.)

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Merhabalar. Size konuda demişler ki. Başka bir telf'a takıp(4.5g destekleyen). Ardından aktifleştirip geri Xiaomi'ye takınız diye ama maalesef bu işlemi uygulamamakta diretmişsiniz. Maalesef bu sorunun çözümü yoktur. Türkiyede bulunan GSM operatörlerinin kısıtlayıcı ve engelleyici politikası yüzünden olmakta. Bildiğim kadarıyla Snapdragonlu S10 ve Note10 da Türkiye'de desteklenmiyor. Bunun yolu yoktur. Çevrenizde bulunan destekli telefona takınız 1-2dk bekleyin açtıktan sonra mümkünse bir arama yapın. Ardından VoLte ve 4.5gyi aktifleştirip Xiaomiye geri takın ardından forumda bulunan VoLte aktifleştirme adımlarını uygulayınız. (Arama kısmını kullanabilirsiniz.)
Ben takar takmaz aktifleştirdim sonra tekrar telefonuma taktım. 2dk bekleyip arama yapmadım. Bu yüzden olmadı herhalde. Kesin oluyorsa deneyeyim :) ne zamandan beri uğraşıyorum. Bu sefer olur inşallah.

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Ben takar takmaz aktifleştirdim sonra tekrar telefonuma taktım. 2dk bekleyip arama yapmadım. Bu yüzden olmadı herhalde. Kesin oluyorsa deneyeyim :) ne zamandan beri uğraşıyorum. Bu sefer olur inşallah.
Öncelikle zaten 4.5g aboneliğiniz var. Yapmanız gereken destekli telefonda 2222=>HDSES yazıp göndermek sadece. Xiaomiye taktığınızda WiFi kapatıp, mobil veri açıp ana ekranın ssini atabilir misiniz? Yardımcı olmaya çalışayım. Çözelim sorununuzu.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Öncelikle zaten 4.5g aboneliğiniz var. Yapmanız gereken destekli telefonda 2222=>HDSES yazıp göndermek sadece. Xiaomiye taktığınızda WiFi kapatıp, mobil veri açıp ana ekranın ssini atabilir misiniz? Yardımcı olmaya çalışayım. Çözelim sorununuzu.
Taktığım telefonda 4.5G desteği var ama volte desteği yok. O yüzden volte olmadı galiba. Belki bu fotoğraf işinize yarayabilir. Üstte volte işareti yok ama ayarlarda açık. 4.5G işaretide var ama 4.5G yok:).

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt