Rehber Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Konuyu farklı model ve marka kullanıcısı bir çok insan takip ediyor ve dolayısıyla farklı romlara sahipler. Romlarda volte desteği genelde var ama vowifi uygulaması ve kütüphaneleri olmayabiliyor. Sanki vowifi biraz daha zorlayacak gibi geliyor bana.

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
EFS Explorer konusunda yardımcı olabilecek varsa dosyaları alabilirim, daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim, Qualcomm'un üreticiler için sunduğu şu yazılımları kurdum ve cihazı Qualcomm'un download moduna alabildim, ama EFS explorer'ı çalıştıramadım.

exper26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Xiaomi note4
Konular
1
Arkadaşlar, bu volte işi ile neden kendimiz uğraşıyoruz? Forumda kaç kişiyiz, hep birlikte operatörlere baskı yapsak, onlar halletse olmaz mı?

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
EFS Explorer konusunda yardımcı olabilecek varsa dosyaları alabilirim, daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim, Qualcomm'un üreticiler için sunduğu şu yazılımları kurdum ve cihazı Qualcomm'un download moduna alabildim, ama EFS explorer'ı çalıştıramadım.
Sizdeki cihaz ne hocam?volte vowifi saglikli calisiyormu?
Edit;pardon hocam gm 5 plus vardi dimi?comportu gordunuzmu hocam cihaz yoneticisinden?nasil bi hata aliyosunuz?

Ecdatca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecdatca
Cihazım
Mi 5
Konular
3
arkadaşlar ekteki dosyaları qpst den efs explorer ile sağ tıklayıp copy item from pc seçerek hepsini klasörü klasörüne atın ims apnlerinizi oluşturun ve volteniz aktif olucaktır. Sim kartınızı volte desteği olan bir telefondan hdses özelliğini aktifleştirin operatörünüze göre, mobil ağlarda Volte etkin gözükmüyor ise *#*#86583#*#* arama ekranında tuşlayın. Turk telekom kullanan arkadaşlar vodafone ayarları ile deneyebilirler. ben miui de değilim turkcelli arkadaşlar miui de sıkıntı yaşamazlar ise burdan bize bilgi aktarsınlar. Bu ve vowifi yüzünden rehberi hazırlayamadım hala uğraşıyorum. Kolay gelsin iyi forumlar
Anlamadım ben TTelekom hattım vodayı indirip açtım dosyayı olduğu gibi telefon dosya adroid içine mi atıyoruz.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
ihtiyaç olursa apns-conf.xml dosyasını veriyorum. Tüm operatörler için ims apn si içinde mevcut. APN ayarlarından varsayılana sıfırla derseniz silip otomatik yenilerini ekliyor.

Ekli dosyalar

• apns-conf.xml
    755,1 KB · Görüntüleme: 48

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Arkadaşlar vowifi uzun bi uğraş sonrası caliştirabildim.Cihaz mi max 2 RR rom.Yanliz videodaki gibi ilk arama sim sinyalinden bâşliyor sonra karşi taraf cevaplayinca wifi a gecior.Boyle bi anlami kalmior tabi.Sim sinyali yokken wifidan arama başlatmiyor.Herhangi bir fikri olan varsa özellikle zuperm hocam çozume kavuşturabilirsek sağlikli olarak konuda paylaşicam işlemleri.Fikirlerinizi bekliyorumYes~~:)
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
Arkadaşlar vowifi uzun bi uğraş sonrası caliştirabildim.Cihaz mi max 2 RR rom.Yanliz videodaki gibi ilk arama sim sinyalinden bâşliyor sonra karşi taraf cevaplayinca wifi a gecior.Boyle bi anlami kalmior tabi.Sim sinyali yokken wifidan arama başlatmiyor.Herhangi bir fikri olan varsa özellikle zuperm hocam çozume kavuşturabilirsek sağlikli olarak konuda paylaşicam işlemleri.Fikirlerinizi bekliyorum

çok güzel, buda bir aşamadır, bir adımdır, ben o kadar uğraştım senin geldiğin kadarını yapamadım, romdan kaynaklı veya firmware kaynaklı bir sıkıntı olmadığından emin olmuş olduk, neyi değiştirdin yada ne yaptın ve bu sonucu aldın ? bu arada ims apn si ne kullanıyorsun ipv4 mi v6 mı yoksa ikisi mi olmadı ipv6 ile dene derim

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
çok güzel, buda bir aşamadır, bir adımdır, ben o kadar uğraştım senin geldiğin kadarını yapamadım, romdan kaynaklı veya firmware kaynaklı bir sıkıntı olmadığından emin olmuş olduk, neyi değiştirdin yada ne yaptın ve bu sonucu aldın ? bu arada ims apn si ne kullanıyorsun ipv4 mi v6 mı yoksa ikisi mi olmadı ipv6 ile dene derim
Hocam hem rom kaynakli hemde efs dosyalari kaynakliymiş.xda dan bulduğum iki konuyu uyarladim.Senin verdğin efs dosyalri ile volte açilmişti.xda da xperia xz dosyalri paylaşilmiş.Üstune onu yazdirdim.Sadece nv-item files içindekileri seçerek attim.Sonra buildprop düzenledim sečenek olarak menuye geldi.Sonra htcnin wificalling dosyalrini system-privapp içine system dosyasi olarak attim.Cihazi yeniden başlatinca çalişti.Dosyalari ekte atiyorum denemek istersen.apk dosyalri düzenli sadece systeme atilacak.Efs dosyalari cift hat için düzenlenecek.Bu arada ipv6 ile denedim olmadi.Sanirsam efs dosyalari ile alakali sende bakarsan sevinirizmm~~

Ekli dosyalar

• tmplvolte_vowifi.zip
    392,8 KB · Görüntüleme: 22
  • vowifi.rar
    3,1 MB · Görüntüleme: 24

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Xz için verilen efs dosyalarını daha önce telefona atmıştım sim kartı hiç görmedi bende. Benim çok umudum yoktu ama bravo bu büyük bir gelişme olmuş.

Daha önce epey araştırdım sizinde yaptığınız gibi wifi araması ve servis işlemleri için bir takım gerekli apk lar olması gerekebileceğini düşünmüştüm. Ben samsung ve sony den denemeye çalıştım ama kullandığım rom oreo 8.1 ve yüklenmemişti bazılarıda FC vermişti.

Bu testleri Nougat romda yapmak lazım ve RR bu işte güzel seçim olmuş.
[doublepost=1521605835,1521605418][/doublepost]Birde benim merak ettiğim wifi araması sürerken *#*#4636#*#* ile girip radyo gücünü kapattığınızda görüşme devam edecek mi? Uçak moduna aldığımızda wifi de kopuyor o yüzden radyo gücünü kesmeyi önerdim. Yada daha iyi bir seçenekte olabilir radyo gücünüde kesmek ne derece mantıklı gerçekten wifi araması olup olmadığını anlamak için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt