Rehber Viper4AndroidFX Kullanımı ve Özel Ses Modları (Viper Codec)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Ayarları yaptım. süper oldu fakat arka plan uygulamalarını kapatınca viper de kapanıyor. Ses eski haline dönüyor. Viper uygulaması açık olmadan çalışmıyor mu bende mi sorun var?
Not: Sonradan fark ettim miui 11 eu 9.9.26 da viper yükleyince kamera uygulaması çok geç açılıyor ön ve arka kamera geçişleri 8-10 sn sürüyor. Viperi kaldırınca düzeliyor. Bende kaldırdım :(
MIUI 11 için daha farklı bir şekilde kurulum yapmak gerekebilir. Henüz MIUI 11 i test edemedim. Bilgilendirme için teşekkürler

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
MIUI 11 için daha farklı bir şekilde kurulum yapmak gerekebilir. Henüz MIUI 11 i test edemedim. Bilgilendirme için teşekkürler
Ben nasıl yükleyeceğim acaba indirdim magisten yükle diyorum hata veriyor

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

Keles1234

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
BELEDİYE İŞÇİSİ
Konular
7

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir. Veya orta kalite bir kulaklığı üst seviye bir Bose AE2 ye dönüştürebilirsiniz.

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir

Keyifli dinlemeler

Yardımcı konular
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]
çok faydalı Bir konu olmuş teşekkürler hocam;)

galata7788

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Savsır
Cihazım
Mi 9
Meslek
Öğretmen
Konular
1
Miui 11'e kurmak için busybox ve selinux changer (permissive'e ayarlayarak) modüllerini kurun magiskten sonra viper fx modülünü kurun. İki format sonrasında da tekte çalıştırdım bu şekilde.

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Miui 11'e kurmak için busybox ve selinux changer (permissive'e ayarlayarak) modüllerini kurun magiskten sonra viper fx modülünü kurun. İki format sonrasında da tekte çalıştırdım bu şekilde.
Aynen hocam xda da biri yazmış tam da ben yazacaktım android 10 için hayırlı olsun diye

dokucan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 8 Pro 8/128
Konular
1

Selinux changer modül linkini atabilir misiniz ?

mehmetali9393

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
3
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]

Arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu ALLAH aşkına 2 haftada 38 kez yeni rom yükledim ama halen viper4 işleniyor yazisi çıkıyor işleme olmuyor ne yapmam gerekir anlayan arkadaş sıfırdan detaylı bir antalim yaparsa çok dua ederim selinux busybox yaparsam olur mu ve nasıl yapılır cihazim magisk 20.0 miroom 10.3.2

Üst Alt