Rehber Viper4AndroidFX Kullanımı ve Özel Ses Modları (Viper Codec)

galata7788

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Savsır
Cihazım
Mi 9
Meslek
Öğretmen
Konular
1
Çok güzel bir rehber olmuş hocam. Bir senedir kullandığım kulaklığımın hiç bu kadar iyi performans vereceğini düşünmemiştim. Sayenizde artık daha fazla ses vermesine rağmen en ufak bir cızırtı bile yapmıyor. Gereken meğerse o codeclermiş. clap~~

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir. Veya orta kalite bir kulaklığı üst seviye bir Bose AE2 ye dönüştürebilirsiniz.

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir

Keyifli dinlemeler

Yardımcı konular
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]
Hocam sizin ViPER4Android inizin benimkinden farklı neden olabilir?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam sizin ViPER4Android inizin benimkinden farklı neden olabilir?

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu sürümü kurun hocam

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Hocalarim James DSP kurulumu sirasinda ekranda sorular cikiyo onlarin hangilerini secmeliyim vol=? Up yada down hangisi olmali

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-13-02-49-37-407_com.vanced.android.youtube.jpg
    Screenshot_2019-09-13-02-49-37-407_com.vanced.android.youtube.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 77

miyawc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Eline sağlık. James DSP kurulduktan sonra içinde bir sürü seçenek var. Bir işlem yapacakmıyız?

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir. Veya orta kalite bir kulaklığı üst seviye bir Bose AE2 ye dönüştürebilirsiniz.

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir

Keyifli dinlemeler

Yardımcı konular
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]
Haporlor ve Bluetooth ayarları nasıl olacak acaba

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Ayarları yaptım. süper oldu fakat arka plan uygulamalarını kapatınca viper de kapanıyor. Ses eski haline dönüyor. Viper uygulaması açık olmadan çalışmıyor mu bende mi sorun var?
Not: Sonradan fark ettim miui 11 eu 9.9.26 da viper yükleyince kamera uygulaması çok geç açılıyor ön ve arka kamera geçişleri 8-10 sn sürüyor. Viperi kaldırınca düzeliyor. Bende kaldırdım :(

Son düzenleme:
Üst Alt