Rehber Viper4AndroidFX Kullanımı ve Özel Ses Modları (Viper Codec)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir. Veya orta kalite bir kulaklığı üst seviye bir Bose AE2 ye dönüştürebilirsiniz.

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir

Keyifli dinlemeler

Yardımcı konular
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]

Ekli dosyalar

• ViPER4Android.zip
    8,1 MB · Görüntüleme: 2.160
Son düzenleme:

FaserDarth

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
MI 10T PRO
Konular
4
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir
Viper4Android

Keyifli dinlemeler
Hocam kesinlikle elleriniz dert görmesin çok detaya girmeden yeterli olacak kadar (fazla detay olunca ses kalitesi düşüyor) anlatmışsınız. Viper4Android kullanmayanlar mutlaka denemeli çok iyi sonuçlar veriyor.

Djkjmer25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi8
Konular
19
Nasıl kurucaz bunu hocam

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
'Aranan kan bulundu.' temalı bu paylaşım benim için harikulade.
Haylou GT1 marka ve modelli yeni almış olduğum kablosuz kulaklığımın ses performansı birazcık beklentimin altında kalmıştı. Ama ClassiCTR sayenizde artık öyle bir şey yok ve kulaklığı çıkarmak dahi istemiyorum.
( :

Teşekkürler hocam, ellerinize sağlık.

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Xiaomi Type-C Anc kulaklık için hangi seçenekleri seçmem doğru olur?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
'Aranan kan bulundu.' temalı bu paylaşım benim için harikulade.
Haylou GT1 marka ve modelli yeni almış olduğum kablosuz kulaklığımın ses performansı birazcık beklentimin altında kalmıştı. Ama ClassiCTR sayenizde artık öyle bir şey yok ve kulaklığı çıkarmak dahi istemiyorum.
( :

Teşekkürler hocam, ellerinize sağlık.
Rica ederim hocamflower~~

Xiaomi Type-C Anc kulaklık için hangi seçenekleri seçmem doğru olur?
Hocam bu tamamen size bağlı. Ben burdan bir tavsiye veremem. Çünkü her kulaklıkta farklı ses özelleştirmesi mevcut

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Rica ederim hocamflower~~

Hocam bu tamamen size bağlı. Ben burdan bir tavsiye veremem. Çünkü her kulaklıkta farklı ses özelleştirmesi mevcut
Hocam peki sizde türkçe ama ben yükleyince İngilizce kuruluyor onu nasıl yaptınız.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam peki sizde türkçe ama ben yükleyince İngilizce kuruluyor onu nasıl yaptınız.
Telefonun ayarlarına göre otomatik dil seçimi yapıyor. Türkçe ise Türkçe kurulması gerekir

Üst Alt