Rehber Twrp Yüklü Note 8 Pro'yu Güncelleme Rehberi

efe009911

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
2
Notlar
1- Android 9'dan 10'a geçişte çok önemli adımlar mavi renk ile belirtilmiştirç Bu adımları atlar iseniz cihaz bootloop olur
2- Bu konuyu rehber alarak Twrp ile sürüm düşürmeye çalışmayınız
3- Root istemiyor iseniz şu adımı atlayın

Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
4- Veriler SİLİNMEZ

Android 9'dan Android 9'a Güncelleme:
  1. Öncelikle full rom dosyası yani recovery dosyasını indiriyoruz.(Forum konularında recovery dosyası olarak geçiyor) Bölge aynı olması gerekiyor. Global sürüm ise global sürüm rom yüklemeniz gerekmekte. Farklı bölgenin romunu yüklemek için full wipe yapmanız gerekiyor.
  2. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  3. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  4. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u yüklüyoruz
  5. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  6. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  7. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  8. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  9. Telefonu yeniden başlatınız

Android 9'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme İçin Öncelikle Miui 11 Android 10'a Yükseltme Yapınız):
  1. Öncelikle full rom dosyası yani recovery dosyasını indiriyoruz.(Forum konularında recovery dosyası olarak geçiyor) Bölge aynı olması gerekiyor. Global sürüm ise global sürüm rom yüklemeniz gerekmekte. Farklı bölgenin romunu yüklemek için full wipe yapmanız gerekiyor.
  2. Android 10 Twrp dosyasını indirip cihaza atıyoruz. Konunun altında dosya var
  3. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  4. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  5. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u TWRP ana menüden install seçeneğine basıp dosyayı seçerek yüklüyoruz
  6. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  7. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  8. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  9. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  10. Daha sonra twrp ana ekrandan install seçeneğine basın. İnstall image tuşuna tıklayın(sağ altta). Android 10 Twrp'yi seçip çubuğu kaydırın
  11. Telefonu yeniden başlatınız

Android 10'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme Dahil):
  3. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  6. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  8. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.

Android 10 Twrp:
Çok işime yarıyacak sağ olun

BySafderun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
19
Miui 12 redmi note 8 pro ile 12.0.5 sürümüne temiz bir güncelleme yaptım, konu için ayrıca teşekkür ederim...

eucly79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel öz
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
6
Orjinal imeili telefonlarda Çin romunda sorun olmuyor fakat repairli telefonlarda sürekli Xiaomi service framework bildirimi açılıp duruyor. Sırf o yüzden kullanmıyorum . Var mı repairli telefonda bu cloud vs iptal edip framework uyarısını kaldırabilen?

Son düzenleme:

Kaputt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
17
Notlar
1- Android 9'dan 10'a geçişte çok önemli adımlar mavi renk ile belirtilmiştirç Bu adımları atlar iseniz cihaz bootloop olur
2- Bu konuyu rehber alarak Twrp ile sürüm düşürmeye çalışmayınız
3- Root istemiyor iseniz şu adımı atlayın

Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
4- Veriler SİLİNMEZ

Android 9'dan Android 9'a Güncelleme:

Android 9'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme İçin Öncelikle Miui 11 Android 10'a Yükseltme Yapınız):
  2. Android 10 Twrp dosyasını indirip cihaza atıyoruz. Konunun altında dosya var
  3. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  4. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  5. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u TWRP ana menüden install seçeneğine basıp dosyayı seçerek yüklüyoruz
  6. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  7. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  8. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  9. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  10. Daha sonra twrp ana ekrandan install seçeneğine basın. İnstall image tuşuna tıklayın(sağ altta). Android 10 Twrp'yi seçip çubuğu kaydırın
  11. Telefonu yeniden başlatınız

Android 10'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme Dahil):

Android 10 Twrp:
bende avb görünmüyor

*cihan*

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Bozkır
Konular
2
1- Temiz kurulum konuları zaten mevcut
2- Telefona sıfırlama yapmayacagimiz için telefona yükleyin dedim.

Bu rehber size yardımcı olur
Rehber için çok teşekkürler. Paylaştığınız sayfayı okudum, videoyu seyrettim. Ben android 10'dan android 10'a temiz kurulum yapacağım. Sizin ilk mesajınızdaki adımlardan 6. adım ve sonrasını yine yapmalı mıyım? Close avb 2.0 ve boot from recovery.p dosyasını silmeli miyim?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Rehber için çok teşekkürler. Paylaştığınız sayfayı okudum, videoyu seyrettim. Ben android 10'dan android 10'a temiz kurulum yapacağım. Sizin ilk mesajınızdaki adımlardan 6. adım ve sonrasını yine yapmalı mıyım? Close avb 2.0 ve boot from recovery.p dosyasını silmeli miyim?
Cihazınız resmi note 8 pro ise evet silmelisiniz. Root atmak istemiyorsanız 7 numarayı atlayın.

*cihan*

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Bozkır
Konular
2
Cihazınız resmi note 8 pro ise evet silmelisiniz. Root atmak istemiyorsanız 7 numarayı atlayın.
Çok teşekkür ederim. Close avb 2.0 adımını da temiz yüklemede yine yapmalı mıyım? Bir de konu dışı olacak ama sizin tecrübenizden yararlanmak adına sormak isterim. Durduk yerde bootloopa giren, recovery açılmayan, fastboota giren ama 20 saniye sonra kendini kapatan bir redmi note 4 var elimde. Buna yapılabilecek birşey var mı acaba? Android yazısı hiçbir şekilde çıkmıyor ekranda, sadece mi logosu görünüyor.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Çok teşekkür ederim. Close avb 2.0 adımını da temiz yüklemede yine yapmalı mıyım? Bir de konu dışı olacak ama sizin tecrübenizden yararlanmak adına sormak isterim. Durduk yerde bootloopa giren, recovery açılmayan, fastboota giren ama 20 saniye sonra kendini kapatan bir redmi note 4 var elimde. Buna yapılabilecek birşey var mı acaba? Android yazısı hiçbir şekilde çıkmıyor ekranda, sadece mi logosu görünüyor.
Foruma çok sık girmiyorum o yüzden geç cevaplıyorum kusura bakmayın. Temiz kurulumda da yapmanız lazım. Her ihtimale karşı yapın bir şey kaybetmezsiniz.

Üst Alt