Rehber Twrp Yüklü Note 8 Pro'yu Güncelleme Rehberi

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Notlar
1- Android 9'dan 10'a geçişte çok önemli adımlar mavi renk ile belirtilmiştirç Bu adımları atlar iseniz cihaz bootloop olur
2- Bu konuyu rehber alarak Twrp ile sürüm düşürmeye çalışmayınız
3- Root istemiyor iseniz şu adımı atlayın

Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
4- Veriler SİLİNMEZ

Android 9'dan Android 9'a Güncelleme:
  1. Öncelikle full rom dosyası yani recovery dosyasını indiriyoruz.(Forum konularında recovery dosyası olarak geçiyor) Bölge aynı olması gerekiyor. Global sürüm ise global sürüm rom yüklemeniz gerekmekte. Farklı bölgenin romunu yüklemek için full wipe yapmanız gerekiyor.
  2. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  3. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  4. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u yüklüyoruz
  5. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  6. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  7. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  8. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  9. Telefonu yeniden başlatınız

Android 9'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme İçin Öncelikle Miui 11 Android 10'a Yükseltme Yapınız):
  1. Öncelikle full rom dosyası yani recovery dosyasını indiriyoruz.(Forum konularında recovery dosyası olarak geçiyor) Bölge aynı olması gerekiyor. Global sürüm ise global sürüm rom yüklemeniz gerekmekte. Farklı bölgenin romunu yüklemek için full wipe yapmanız gerekiyor.
  2. Android 10 Twrp dosyasını indirip cihaza atıyoruz. Konunun altında dosya var
  3. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  4. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  5. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u TWRP ana menüden install seçeneğine basıp dosyayı seçerek yüklüyoruz
  6. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  7. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  8. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  9. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  10. Daha sonra twrp ana ekrandan install seçeneğine basın. İnstall image tuşuna tıklayın(sağ altta). Android 10 Twrp'yi seçip çubuğu kaydırın
  11. Telefonu yeniden başlatınız

Android 10'dan Android 10'a Güncelleme (Miui 12 Yükseltme Dahil):
  2. Cihazı Twrp modunda açıyoruz
  3. Mount kısmından System ve Vendor seçeneklerinin işaretli olduğuna dikkat ediyoruz
  4. Daha sonra İndirmiş olduğumuz rom'u yüklüyoruz
  5. İşlem bittikten sonra yeniden başlatmayıp TWRP ana ekrana geliyoruz
  6. Advanced kısmından Close Avb 2.0 seçeneğine tıklayıp çubuğu yana kaydırıyoruz
  7. Tekrar advanced kısmına gelip install root tuşuna basıp çubuğu kaydırıyoruz.
  8. Twrp advanced menüsüne gelip file explorer seçeneğine basıyoruz. Buradan /system_root/system klasörüne geliniz.( Eğer bu klasör yerine dahili hafıza görünüyor ise en üstteki klasöre basıp bir üst klasöre ulaşın). Klasör içindeki "recovery-from-boot.p" dosyasını siliniz.
  9. Telefonu yeniden başlatınız

Android 10 Twrp:

Son düzenleme:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Güzel bir konu olmuş

nasre69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ersan
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
5
Eline emeğine sağlık kardeşim bu yöntem ile yapılan yüklemede veriler ve yüklü
uygulamalarda herhangi bir kayıp yaşanmıyormu yüklü olan herşey güncelleme sonrası
yerinde duruyormu

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Eline emeğine sağlık kardeşim bu yöntem ile yapılan yüklemede veriler ve yüklü
uygulamalarda herhangi bir kayıp yaşanmıyormu yüklü olan herşey güncelleme sonrası
yerinde duruyormu
Evet yerinde durur

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Sonunda kolay yolda uzlaştık.
Elinizi sağlık.

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Merhaba. Telefonumda TWRP yüklü ve Root var. Şu an Endonezya MIUI 11'deyim. MIUI 12 güncellemesini kurmak istiyorum. Bu yöntemle güncelleme yapıldığında sanırım yüklü uygulamalar ve ayarlar sıfırlanmıyor. Bu şekilde deneyeceğim.

Bir sorum olacak. Temiz kurulum yapmayı mı yoksa bu şekilde güncellemeyi mi tavsiye edersiniz. Telefonumda şu an hiçbir problem yok. Temiz kurulum ile de vakit kaybetmek istemiyorum. Bu yöntem ile güncelleme sonrası sorun olmaz değil mi?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Merhaba. Telefonumda TWRP yüklü ve Root var. Şu an Endonezya MIUI 11'deyim. MIUI 12 güncellemesini kurmak istiyorum. Bu yöntemle güncelleme yapıldığında sanırım yüklü uygulamalar ve ayarlar sıfırlanmıyor. Bu şekilde deneyeceğim.

Bir sorum olacak. Temiz kurulum yapmayı mı yoksa bu şekilde güncellemeyi mi tavsiye edersiniz. Telefonumda şu an hiçbir problem yok. Temiz kurulum ile de vakit kaybetmek istemiyorum. Bu yöntem ile güncelleme sonrası sorun olmaz değil mi?
Sorun olmaz fakat küçük hatalar olabilir. Büyük guncelleme olduğu için sıfır kurulum öneririm

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Sorun olmaz fakat küçük hatalar olabilir. Büyük guncelleme olduğu için sıfır kurulum öneririm

O zaman bu yöntemi deneyeyim öncelikle. Sorun yaşamazsam devam ederim. Sorun olursa temiz kurulum mecburen yapılacak gibi duruyor. Cevap için teşekkürler happy~~

Üst Alt