Rehber Twrp Yüklü Note 8 Pro'yu Güncelleme Rehberi

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Tüm adımları sırasıyla yaptım. Sistem güncellendi; ama root gelmedi. Magisk Manager yüklü ama Magisk yüklü değil görünüyor.

Neden böyle olmuş olabilir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tüm adımları sırasıyla yaptım. Sistem güncellendi; ama root gelmedi. Magisk Manager yüklü ama Magisk yüklü değil görünüyor.

İşlemleri tekrar baştan yaptım. Bu sefer de açılış ekranında "Redmi" yazısında kaldı telefon.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşlemleri tekrar baştan yaptım. Bu sefer de açılış ekranında "Redmi" yazısında kaldı telefon.
Sıfır kurulum yapilmayinca böyle olabiliyor. Recovery.from.boot dosyasını sildiniz mi

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Sıfır kurulum yapilmayinca böyle olabiliyor. Recovery.from.boot dosyasını sildiniz mi

Evet Recovery.from.boot dosyasını sildim. Sanırım Root ile alakalı bir durum vardı. Root kaldırdım telefon açıldı. Sonra tekrar TWRP girdim ve Root işlemi yaptım. Reboot System yaptım. Telefon açıldı ama yine Root yok. Magisk Yüklü değil diyor yine.

Acaba root işleminden sonra Wipe Cache/Dalvik mi yapmalıyım? Yaparsam verilerim silinir mi?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Evet Recovery.from.boot dosyasını sildim. Sanırım Root ile alakalı bir durum vardı. Root kaldırdım telefon açıldı. Sonra tekrar TWRP girdim ve Root işlemi yaptım. Reboot System yaptım. Telefon açıldı ama yine Root yok. Magisk Yüklü değil diyor yine.

Acaba root işleminden sonra Wipe Cache/Dalvik mi yapmalıyım? Yaparsam verilerim silinir mi?
Silinmez ama bu işlemin root ile alakası yok. Bazı kişiler root yapamadı maalesef. Orijinal boot.img'yi yamalayıp twrp üzerinden yüklemeyi deneyin. Muhtemelen sıkıntı çıkmayacak ama telefon brick olabilir. Bunu da aklınızda bulundurun

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Silinmez ama bu işlemin root ile alakası yok. Bazı kişiler root yapamadı maalesef. Orijinal boot.img'yi yamalayıp twrp üzerinden yüklemeyi deneyin. Muhtemelen sıkıntı çıkmayacak ama telefon brick olabilir. Bunu da aklınızda bulundurun

MIUI 12'de mi Root ile ilgili sıkıntı var? Temiz kurulum yapıp öyle denerim bir de mecburen.

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Usta anlatımlarınız güzel ama temiz kurulum nasıl yapılır ve indirdiğimiz rom dosyasını telefonamı atacağız pc de mi kalacak onlardan bahsetmemişsiniz bende xiaomi mi tool ile mui 11 eu romdan dan global 12 e geçiş yaptım şimdi eu 12 çıktığı için ona geçmek istiyorum temiz kurulu nasıl yapmalıyım twrp yi sorunsuz kurdum indirdiğim recorvery rom dosyası cihazamı atacağım yardımcı olursanız sevinirim

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Usta anlatımlarınız güzel ama temiz kurulum nasıl yapılır ve indirdiğimiz rom dosyasını telefonamı atacağız pc de mi kalacak onlardan bahsetmemişsiniz bende xiaomi mi tool ile mui 11 eu romdan dan global 12 e geçiş yaptım şimdi eu 12 çıktığı için ona geçmek istiyorum temiz kurulu nasıl yapmalıyım twrp yi sorunsuz kurdum indirdiğim recorvery rom dosyası cihazamı atacağım yardımcı olursanız sevinirim
1- Temiz kurulum konuları zaten mevcut
2- Telefona sıfırlama yapmayacagimiz için telefona yükleyin dedim.

Bu rehber size yardımcı olur

Mühendüstri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Meslek
Endüstri Mühendisi
Konular
4
IMEI repair (ENG Rom) işleminin ardından fastboottan mi flash tool ile direk Android 10 Mıuı 12.0.3(Global) yazılımı yüklesem herhangi bir sorun olur mu ?

Üst Alt