Soru TWRP Wipe seçenekleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. Telefona twrp yükleyeceyim, ama okuduklarıma göre custom rom yüklerken dalvik,cache ve data seçib wipe yapmak gerekiyor. Ben diger markaları kullanirken system dahil her şeyi seçib wipe yapıyorduk. Persist kısmı felan olmuyordu. Xiaomilerde neden sistem persist gibi alanları da wipe yapamıyoruz ? Sistem malum system dosyasına kuruluyor, eğer silmezsek custom rom eski romun uzerine yazılmış olmuyor mu ? Bu 0 kurulummu sayılıyor yani ? :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar merhaba. Telefona twrp yükleyeceyim, ama okuduklarıma göre custom rom yüklerken dalvik,cache ve data seçib wipe yapmak gerekiyor. Ben diger markaları kullanirken system dahil her şeyi seçib wipe yapıyorduk. Persist kısmı felan olmuyordu. Xiaomilerde neden sistem persist gibi alanları da wipe yapamıyoruz ? Sistem malum system dosyasına kuruluyor, eğer silmezsek custom rom eski romun uzerine yazılmış olmuyor mu ? Bu 0 kurulummu sayılıyor yani ? :)
Tüm sorularınızın cevabını arama butonunu kullanarak forumumuzda detaylı bulabilirsiniz

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Tüm sorularınızın cevabını arama butonunu kullanarak forumumuzda detaylı bulabilirsiniz

Hocam konulari eski yorumlara kadar okuyacak vaktim yok o yuzden yeni konu actim

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam konulari eski yorumlara kadar okuyacak vaktim yok o yuzden yeni konu actim

O zaman size vakit ayırabilecek birilerini bekleyeceksiniz, zira benim de vaktim en az sizin ki kadar değerli

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
O zaman size vakit ayırabilecek birilerini bekleyeceksiniz, zira benim de vaktim en az sizin ki kadar değerli

Hocam zaten sizden bir şey beklemedim ve ya sizin de yazma zorunlulugunuz yok. Mutlak birileri yardim edecektir

Oyla:

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Geçenlerde bende farklı bir konuda birşeyler anlatmaya çalıştım fakat eleman hem saygısız hemde değişik bir üslubu var o yüzden vazgeçtim ve yıllardır kullandığım tapatalk da engellediğim ilk kişi oldu :)

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Geçenlerde bende farklı bir konuda birşeyler anlatmaya çalıştım fakat eleman hem saygısız hemde değişik bir üslubu var o yüzden vazgeçtim ve yıllardır kullandığım tapatalk da engellediğim ilk kişi oldu :)

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam beni mi diyorsunuz ? Sanirim sohbetimiz biraz tatsiz olmussu aod konusunda

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hmm, Frohell kardeşim, sen bilmiyor musun ki; Skorpi Beyefendi, bu sitesinin kadim ihvanından/eşrafından? Yani, haklı görülmen zor olay. Öte yandan, “...arama butonunu kullanarak forumumuzda detaylı bulabilirsiniz” diye de kesinkes doğru söylüyor ama, o da bu sitede kendisine gösterilen yüksek saygıyı suistimal edercesine de size “O zaman size vakit ayırabilecek birilerini bekleyeceksiniz, zira benim de vaktim en az sizin ki kadar değerli” diye yazmamalıydı ya da madem böyle hiç dahil olmamalıydı konuya. (Hiçbirinizi, tek bir nöron tanenizi incitmek istemeden yazdım.)
Hocam Skorpi hocanin baya buyuk bir arkadas oldugunu biliyorum saygi da duyuyorum o yuzden ben de kendisine saygili bir sekilde cevap verdim. Forum adminleri biraz sert bana kalirsa. Cantara hocam haric. Her seye sabirla yanitlar. Olsun iyi insanlar hepsi biz yine biliruz sorumuzun cevabini. Anlayisli mesajina gore de sagolasin

Oyla:

tucker2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
1
Alakasız olacak biraz ama cihazım global beta 9.5.30 sürümünde ve stock recovery'ye giriyorum ancak wipe cache yapabileceğim bir yer yok.Stock recocery'de böyle bir imkan mı yok, yoksa benim atladığım bir nokta mı var ? (Android Sistemi 15% civarı pil tüketimi yaptığı için wipe cache yapmamın faydası olabileceğini düşünüyorum.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Alakasız olacak biraz ama cihazım global beta 9.5.30 sürümünde ve stock recovery'ye giriyorum ancak wipe cache yapabileceğim bir yer yok.Stock recocery'de böyle bir imkan mı yok, yoksa benim atladığım bir nokta mı var ? (Android Sistemi 15% civarı pil tüketimi yaptığı için wipe cache yapmamın faydası olabileceğini düşünüyorum.

Global romlarda wipe data var

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-07-23-49-51-579_com.sec.android.app.sbrowser.png
    Screenshot_2019-06-07-23-49-51-579_com.sec.android.app.sbrowser.png
    320,5 KB · Görüntüleme: 25
Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt