Soru TWRP Wipe seçenekleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. Telefona twrp yükleyeceyim, ama okuduklarıma göre custom rom yüklerken dalvik,cache ve data seçib wipe yapmak gerekiyor. Ben diger markaları kullanirken system dahil her şeyi seçib wipe yapıyorduk. Persist kısmı felan olmuyordu. Xiaomilerde neden sistem persist gibi alanları da wipe yapamıyoruz ? Sistem malum system dosyasına kuruluyor, eğer silmezsek custom rom eski romun uzerine yazılmış olmuyor mu ? Bu 0 kurulummu sayılıyor yani ? :)

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Evet benim karşıma çıkan ekran da tamamen aynı.Aralarında Wipe Cache yok.
sizdeki cihazın orijinal recowery dosyası
Twrp ise stock dediğimiz orijinal rom harici custom (orijinal üretici tarafından hazirlanmayan) rom kurmak için gerekli olan recowery dosyasıdır
Twrp yüklemek için cihazın BootLoader kilidinin açılması gerekiyor

Oyla:

tucker2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
1
sizdeki cihazın orijinal recowery dosyası
Twrp ise stock dediğimiz orijinal rom harici custom (orijinal üretici tarafından hazirlanmayan) rom kurmak için gerekli olan recowery dosyasıdır
Twrp yüklemek için cihazın BootLoader kilidinin açılması gerekiyor

Yok ben twrp yüklemek istemiyorum, cihazın mevcut recovery'sinde wipe cache yapabiliyor muyuz, yapamıyoruz onu soruyorum.

Oyla:

onat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onat
Cihazım
POCO F2 Pro
Konular
4
Arkadaşlar merhaba. Telefona twrp yükleyeceyim, ama okuduklarıma göre custom rom yüklerken dalvik,cache ve data seçib wipe yapmak gerekiyor. Ben diger markaları kullanirken system dahil her şeyi seçib wipe yapıyorduk. Persist kısmı felan olmuyordu. Xiaomilerde neden sistem persist gibi alanları da wipe yapamıyoruz ? Sistem malum system dosyasına kuruluyor, eğer silmezsek custom rom eski romun uzerine yazılmış olmuyor mu ? Bu 0 kurulummu sayılıyor yani ? :)
Merhaba,
1) sıfırdan rom kuracaksın twrp den ilk önce data siliyorsun, romu flashlayip ardından 4 wipe yapıyorsun reboot temiz kurulum.

2) güncelleme yapacaksın yeni romu flashliyorsun ardından 4 wipe ardından reboot yapıyorsun.

Datayi sildiginde zaten temiz kurulum oluyor ve cihazın mi logosunda kalma durumu olmuyor, persist silersen cihazın kamerası sensörleri çalışmaz tekrar persist dosyasını flashlaman gerekir.

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Ben bi kaç kez hiç wipe yapmadan stock romun üstüne eu rom kurdum hiç bi sıkıntı olmadı aslında custom romlar güncelleme gibi bişey ve emin olmamakla birlikte tüm wipeleri seçersek işletim sistemi tamamen cihazdan kalkar, custom rom yüklediğimizde ise bootloop hatası verir.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ben bi kaç kez hiç wipe yapmadan stock romun üstüne eu rom kurdum hiç bi sıkıntı olmadı aslında custom romlar güncelleme gibi bişey ve emin olmamakla birlikte tüm wipeleri seçersek işletim sistemi tamamen cihazdan kalkar, custom rom yüklediğimizde ise bootloop hatası verir.
bende öyle biliyorum. konuyu açanında dediği gibi diğer cihazlardan sony kullandım heryere format wipe atıyoduk bi rom kurarken bootloop olmuyordu.

Oyla:

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Stock miui dan Miui tabanlı romda wipe şart değil ama istenildi kıvamda olmaz ama stock miui dan aosp rom larda şart bootloop da kalır

Oyla:

northampten

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
6
Ben gelişmiş seçeneklerden telefonun dahili depolaması hariç hepsini seçiyorum.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt