Rehber Twrp Üzerinden Custom ve Global Rom Güncelleme

• Konbuyu başlatan Stoya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 258
  • Görüntüleme 47K

Fralakyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fefmi
Cihazım
Redmi note pro
Konular
1
Telefonum 9 pro imei atılmış durumda magisk maneger var, güncelleme yapmam miui 12 ye geçmem için burdaki adımları tek tek yapmam mı gerekiyor, yoksa kısa bir yolu var mı.

Hiç anlamıyorum bu işlerden telefonu çökertirmiyim, daha önce samsung telefonu mu çökertmiştim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Telefonum 9 pro imei atılmış durumda magisk maneger var, güncelleme yapmam miui 12 ye geçmem için burdaki adımları tek tek yapmam mı gerekiyor, yoksa kısa bir yolu var mı.

Hiç anlamıyorum bu işlerden telefonu çökertirmiyim, daha önce samsung telefonu mu çökertmiştim

Bu konunuz da cevap yazdım, adım adım uygulayın,linki iyice okuyun/inceleyin....

AdemBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
note 9s 128 gb
Meslek
Muhasebe Yönetici
Konular
42
emekleriniz için teşekkürler .

Fralakyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fefmi
Cihazım
Redmi note pro
Konular
1
Teşekür ederim, inşallah çökertmem. imei nasıl yedekleniyor, sanırım önce onu araştırmam gerekiyor.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Teşekür ederim, inşallah çökertmem. imei nasıl yedekleniyor, sanırım önce onu araştırmam gerekiyor.

Forumun bu bölümünü muhakkak okuyun/inceleyin...

KARAKALEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Mi band 3
Konular
30
Arkadaşlar hangi romda olursak olalım (Beta veya Stabil) o roma ait ZİP/RECOVERY rom dosyasını indiriyoruz ve hiç bir veri kaybı olmadan yeni güncel roma/sürüme geçiş yapıyoruz.

Her ihtimale karşı PC'ye,Flash diske , resim,müzik,video vs yedek alın ne olur ne olmaz...

Yapacağınız bu işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ.

Görsellerde hem Türkçe hem de İngilizce dil olarak verilmiştir. Anlatıma emeği geçen archesm hocama teşekkürler...

1- ROM u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonunuzda TWRP i başlatınız.... (Ses + arttırma ve Güç tuşuna aynı anda basılacak)
3 - Sırası ile bu adımları takip ediniz.
Wipe -> Advanced Wipe.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache / Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz )

Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırınız.

4- Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve Swipe to Confirm ok düğmesini sağa kaydırıyoruz.

5- Kurulum bittiğinde Reboot System düğmesini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.

NOT : Telefonda Magisk (ROOT),Kernel vs yüklü olanlar 5. adımda Reboot system demeden tekrar Twrp ana ekrana gelip Magisk,Kernel vs yükledikten sonra Reboot System düğmesine tıklasınlar.
Merhaba hocam ben 3 defa haftalık güncelleme yaptım aynen gösterdiğiniz şekilde yaptım ama hep uygulamaların tümü siliniyor.ama veriler kalıyor o kadar titanium backup kurdum yedek aldım ama onda da sıkıntı çıkıyor uygulamaların yarsını yüklemiyor hiç wipe yapmadan güncelersem sıkıntı olur mu

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba hocam ben 3 defa haftalık güncelleme yaptım aynen gösterdiğiniz şekilde yaptım ama hep uygulamaların tümü siliniyor.ama veriler kalıyor o kadar titanium backup kurdum yedek aldım ama onda da sıkıntı çıkıyor uygulamaların yarsını yüklemiyor hiç wipe yapmadan güncelersem sıkıntı olur mu

Olmaması lazım Yes~~

kaya2021

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
Arkadaşlar hangi romda olursak olalım (Beta veya Stabil) o roma ait ZİP/RECOVERY rom dosyasını indiriyoruz ve hiç bir veri kaybı olmadan yeni güncel roma/sürüme geçiş yapıyoruz.

Her ihtimale karşı PC'ye,Flash diske , resim,müzik,video vs yedek alın ne olur ne olmaz...

Yapacağınız bu işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ.

Görsellerde hem Türkçe hem de İngilizce dil olarak verilmiştir. Anlatıma emeği geçen archesm hocama teşekkürler...

1- ROM u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonunuzda TWRP i başlatınız.... (Ses + arttırma ve Güç tuşuna aynı anda basılacak)
3 - Sırası ile bu adımları takip ediniz.
Wipe -> Advanced Wipe.

Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache / Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz )

Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırınız.

4- Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve Swipe to Confirm ok düğmesini sağa kaydırıyoruz.

5- Kurulum bittiğinde Reboot System düğmesini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.

NOT : Telefonda Magisk (ROOT),Kernel vs yüklü olanlar 5. adımda Reboot system demeden tekrar Twrp ana ekrana gelip Magisk,Kernel vs yükledikten sonra Reboot System düğmesine tıklasınlar.

Bütün bunlar redmi note 8 için geçerli mi redmi note 8 in orijinal stock romunu indirip dediğin şekilde yaparsam olur mu

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

kaya2021

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
Olur, twrp varsa ilk sayfada not kısmını uygulayın

Peki benim cihaz bu redmi note 8 fotoya bak ben bunun orijinal romunu nereden nasıl bulabilirim birebir biliyorsanız bana yardımcı ol bide bir kısmındaki twrp root Kernek olup olmadığını nasıl anlarız

Üst Alt