Rehber Twrp Üzerinden Custom ve Global Rom Güncelleme

• Konbuyu başlatan Stoya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 258
  • Görüntüleme 47K

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Peki benim cihaz bu redmi note 8 fotoya bak ben bunun orijinal romunu nereden nasıl bulabilirim birebir biliyorsanız bana yardımcı ol bide bir kısmındaki twrp root Kernek olup olmadığını nasıl anlarız

Emrin başım üstüne hemen yardımcı olayım, sen sakın forumu okuyayım,araştırayım deme,ben senin yerine bu işleri yaparım merak etme Yes~~

Buyurun,linkte yer alan programa mi hesabı girerek fabrika romu yükleyebilirsin BL kilidin açıksa onun da hemen görselini ekleyeyim

BootLoader açıksa açılışta bu yazar

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihaz ana konusunu da buraya ekleyeyim belki okumak/incelemek istersin ;)

kaya2021

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
Peki benim cihaz bu redmi note 8 fotoya bak ben bunun orijinal romunu nereden nasıl bulabilirim birebir biliyorsanız bana yardımcı ol bide bir kısmındaki twrp root Kernek olup olmadığını nasıl anlarız
[/QUOTE]
Emrin başım üstüne hemen yardımcı olayım, sen sakın forumu okuyayım,araştırayım deme,ben senin yerine bu işleri yaparım merak etme Yes~~

Buyurun,linkte yer alan programa mi hesabı girerek fabrika romu yükleyebilirsin BL kilidin açıksa onun da hemen görselini ekleyeyim

BootLoader açıksa açılışta bu yazar

Cihaz ana konusunu da buraya ekleyeyim belki okumak/incelemek istersin ;)

yok vallah inceliyorum sadece bu konulardan yabancı olduğum için yeni yeni anlamaya çalışıyorum bide teredut ediyorum ALLAH razı olsun senden benim anladığım birşey olsa seve seve yardımcı olurum

Eren3472

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Arkadaşlar hangi romda olursak olalım (Beta veya Stabil) o roma ait ZİP/RECOVERY rom dosyasını indiriyoruz ve hiç bir veri kaybı olmadan yeni güncel roma/sürüme geçiş yapıyoruz.

Her ihtimale karşı PC'ye,Flash diske , resim,müzik,video vs yedek alın ne olur ne olmaz...

Yapacağınız bu işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ.

Görsellerde hem Türkçe hem de İngilizce dil olarak verilmiştir. Anlatıma emeği geçen archesm hocama teşekkürler...

1- ROM u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonunuzda TWRP i başlatınız.... (Ses + arttırma ve Güç tuşuna aynı anda basılacak)
3 - Sırası ile bu adımları takip ediniz.
Wipe -> Advanced Wipe.

Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache / Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz )

Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırınız.

4- Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve Swipe to Confirm ok düğmesini sağa kaydırıyoruz.

5- Kurulum bittiğinde Reboot System düğmesini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.

NOT : Telefonda Magisk (ROOT),Kernel vs yüklü olanlar 5. adımda Reboot system demeden tekrar Twrp ana ekrana gelip Magisk,Kernel vs yükledikten sonra Reboot System düğmesine tıklasınlar.
install da indirdiğim dosyayı göremiyorum. anlamsız dosya isimleriyle dolu sd card

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
install da indirdiğim dosyayı göremiyorum. anlamsız dosya isimleriyle dolu sd card

Farklı twrp sürümü deneyin düzelmez ise mecbur linkte ki gibi temiz kurulum yapacaksınız...

Eren3472

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Farklı twrp sürümü deneyin düzelmez ise mecbur linkte ki gibi temiz kurulum yapacaksınız...

telefonda kararlı yazıyor. güncellemeyi otomatik indirmesi gerekmiyor mu? başka bir program mı gerekiyor acaba? ya da telefonda mı sorun var?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
telefonda kararlı yazıyor. güncellemeyi otomatik indirmesi gerekmiyor mu? başka bir program mı gerekiyor acaba? ya da telefonda mı sorun var?

Twrp varsa bu yöntem ile yüklenecek başka alternatif yok maalesef...

nxnxnznx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
XNXNXN
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Güncellemeyi yaptıktan sonra Magisk yüklemeye çalışırken şu hatayı aldım. Şu anda telefon sorunsuz çalışıyor ancak TWRP silinmiş kendi recovery ekranı açılıyor. Bu şekilde kullansam sorun olur mu yeni güncellemeleri OTA üzerinden yükleyebilir miyim acaba yoksa tekrar TWRP ve Magisk kurmam mı gerekiyor ?

Cihaz Redmi Note 8 bootloader kilidi açık

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-27-16-22-54.png
    Screenshot_2020-09-27-16-22-54.png
    207,6 KB · Görüntüleme: 30

Alper27_46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 9 pro max
Konular
0
S.a arkadaşlar. Note 9 pro Max kullanıyorum yurtdışı. IMEI kaydı yapıldı daha yeni. MIUI 11 var şuan da üzerinde. Telefon icersindeki
Guncellemelerde MIUI 12 ye yükseltmek istedim. İndirmeyi yapti lakin cihaz kapanıp açıldı ve twrp ekranına düştü. Bende çok anlamadığım için sistem reboot seçeneğini seçerek telefonu reboot ettim. Telefon açıldığında MIUI 11 olduğu gibi duruyordu. Şimdi twrpden nasıl guncelleyecegimi anladım fakat telefona uygun rom u nereden download edicem o kısmı çözemedim. Pro Max kararlı MIUI 12 rom download linki verir misiniz rica etsem. Şimdiden çok teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
S.a arkadaşlar. Note 9 pro Max kullanıyorum yurtdışı. IMEI kaydı yapıldı daha yeni. MIUI 11 var şuan da üzerinde. Telefon icersindeki
Guncellemelerde MIUI 12 ye yükseltmek istedim. İndirmeyi yapti lakin cihaz kapanıp açıldı ve twrp ekranına düştü. Bende çok anlamadığım için sistem reboot seçeneğini seçerek telefonu reboot ettim. Telefon açıldığında MIUI 11 olduğu gibi duruyordu. Şimdi twrpden nasıl guncelleyecegimi anladım fakat telefona uygun rom u nereden download edicem o kısmı çözemedim. Pro Max kararlı MIUI 12 rom download linki verir misiniz rica etsem. Şimdiden çok teşekkürler.

Üst Alt