Yardım twrp/orange fox şifrelenmiş veri hakkında.

Keep

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9
Konular
6
Başlıkta da da belirttiğim gibi, m 9 cihazım var. Telefonumdan twrp ile bağlandığım da bütün verilerin şifreli olduğunu görüyorum. telefon SIFIRLADIM YENİDEN ROM yükledim. Sıfır telefona tekrar twrp yükledim, ama yine şifreli görünüyor veriler.

Bu işlemlerin üzerine tekrar sıfırlayıp, güncel rom u flashladım. orange fox u kurdum, giriş yaptığım da veriler yine şifreliydi. Ne yaparsam yapayım aşamıyorum bunu. Bu sorunun sebebi, telefonu sıfırladıktan sonra mi aktive ekranının gelmesi olabilir mi? Bildiğim kadarıyla bunun telefon güvenliğiyle alakası var bununla ilgisi yok. Bu şifreli verileri nasıl normal hale getirebilirim ?

Telefon mi 9
android 11
global sürüm kullanıyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
100 defeda deneseniz aynı sonuç olacak. rom yükledikten sonra cihazı hiç başlatmadan alttaki dosyayı yükleyin twrp üzerinden.

Ekli dosyalar

• Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_03.04.2020.zip
    3,4 MB · Görüntüleme: 140
Son düzenleme:

Keep

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9
Konular
6
100 defeda deneseniz aynı sonuç olacak. rom yükledikten sonra cihazı hiç başlatmadan alttaki dosyayı yükleyin twrp üzerinden.
hocam cihazı açmadan twrp nasıl yükleyeceğim wasntme~~ geliştirici modu açmak için, cihazın açılması gerekmiyor mu ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Twrp yi tekrar tekrar yüklemenize gerek yok.

Rom kurun, Twrp yükleyin ardından twrp den tekrar rom yükleyin sonra cihazı açmadan verdiğim dosyayı yükleyin.

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
Twrp yi tekrar tekrar yüklemenize gerek yok.

Rom kurun, Twrp yükleyin ardından twrp den tekrar rom yükleyin sonra cihazı açmadan verdiğim dosyayı yükleyin.
Merhaba, twrp yuklu cihazımda ve root yapilmis, twrp uzerinden( usb otg ya da cache klasoru ile) rom u yuklesem (dirty flash) daha sonradan verdiginiz dosyayi kursam sifreleme problemi cozulur mu? Yardimci olabilir misiniz?
İyi geceler dilerim ...

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhaba, twrp yuklu cihazımda ve root yapilmis, twrp uzerinden( usb otg ya da cache klasoru ile) rom u yuklesem (dirty flash) daha sonradan verdiginiz dosyayi kursam sifreleme problemi cozulur mu? Yardimci olabilir misiniz?
İyi geceler dilerim ...
çözülür flash bellegi gösterip içinden yükleme yapacaksınız anladıgım kadarıyla ama otg li bir flash yoksa veya otg çalısmıyorsa twrp de sideload dan yükleme yapabilirsiniz dosyayı flash bellege hafıza kartına vb yere atmanız gerekmiyor direkt pc den twrp üzerine yüklüyor "
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
" dk 10 dan sonrasını izleseniz sizin için yeterli olur sorununuzu da çözcektir "

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
bu arada TWRP şifreli olsa da root erişimi varsa telefon kök dizinindeki Cache klasörü içini şifresiz görüyor. oradan yükleme yapılaiblir.
Bir diğer durum da TWRP'yi ilk yükledikten sonra telefonu başlatmadan TWRP'yi boot ederseniz. Yine dosyaları görebiliyorsunuz fakat kalıcı olmuyor.
USB OTG üzerinden yükleyip sonuçları yazarım buraya... iyi günler dilerim.

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
Ne yazikki basarili olamadim. Disable dm dosyasini yukleyince MIUI logosunda kaliyor, ilk ekrani geciyor. Tam acilacak kaliyor. Tahminim Disable dm dosyasinin yaptigi islem bozuyor, telefon acilmiyor. Bu arada 12.5.1 global versiyonda yaptim bunlari.
Alternatic cozumler varsa deneyebilirim :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Ne yazikki basarili olamadim. Disable dm dosyasini yukleyince MIUI logosunda kaliyor, ilk ekrani geciyor. Tam acilacak kaliyor. Tahminim Disable dm dosyasinin yaptigi islem bozuyor, telefon acilmiyor. Bu arada 12.5.1 global versiyonda yaptim bunlari.
Alternatic cozumler varsa deneyebilirim :)

Twrp sürümüyle ilgili bir uyumsuzluk olabilir. Yada bazı durumlarda önce magisk yükleyip arkasından bu dosyayı yüklemek sorunu çözebelir.

bu dosya standart android şifrelemesini kaldırmak içindir. Eğer twrp uyumsuzluğu nedeniyle dosyaların şifreli görünmesi gibi bir sorun yaşanıyorsa bu dosya sorunu çözmeyecektir. Farklı twrp sürümleri denemek lazım. Ancak miui 12.5 de bu sürümlerin sayısı şuan için kısıtlı gibi.

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
Rom magisk ve disable dm siralamasi yaptim neyazikki olmadi.
Xda dan orijinal basligi buldum orada format data diyor her turlu :( iyi geceler dilerim...

Üst Alt