Rehber TWRP İle Unutulan Telefon Şifresini Kaldırma

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Elinize sağlık 1231243 hocam :$
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3 ay rotarli yanıt olacak ama kullandığınız browser/tema/dark modedan kaynaklıdir hocam:))

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Konu böyle gözüküyor bilginize.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63

xenerieza

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
xenerieza
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
İyi günler konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama fakat yardımlarınızı bekliyorum. Dediğiniz gibi TWRP üzerinden gösterdiğiniz dosyaları sildim. Fakat bende sadece 1 tane tek vardı. O dosyayı sildim yeniden başlattım cihazı ekran kilidi yok. Fakat herhangi bir uygulama açamıyorum. Uygulamaları açmadan önce cihazınızın tamamen yeniden başlatılana kadar bekleyin tarzında bir uyarı alıyorum. Ayarlar dışında hiç bir şey açılmıyor. Bu konu da ne yapabilirim?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
İyi günler konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama fakat yardımlarınızı bekliyorum. Dediğiniz gibi TWRP üzerinden gösterdiğiniz dosyaları sildim. Fakat bende sadece 1 tane tek vardı. O dosyayı sildim yeniden başlattım cihazı ekran kilidi yok. Fakat herhangi bir uygulama açamıyorum. Uygulamaları açmadan önce cihazınızın tamamen yeniden başlatılana kadar bekleyin tarzında bir uyarı alıyorum. Ayarlar dışında hiç bir şey açılmıyor. Bu konu da ne yapabilirim?
Yedeği geri yükledikten sonra bu işlemi yaptıysanız yedekle alakalıdır. Aynı romu bir kere daha kurmayı deneyebilirsiniz herhangi bir wipe işlemi yapmanıza gerek yok.

xenerieza

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
xenerieza
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Yedeği geri yükledikten sonra bu işlemi yaptıysanız yedekle alakalıdır. Aynı romu bir kere daha kurmayı deneyebilirsiniz herhangi bir wipe işlemi yapmanıza gerek yok.
Dediğiniz gibi aynı romu mi flash üzerinden tekrardan kurdum şuan cihaz açıldı bir problem yok teşekkür ederim :)

BlacKBl00D

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BlacKBlooD
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Meslek
İT Developer
Konular
24
Hocam twrp de sifre isteyince sifreyi bilmeyip gecdigimizde dosyalar halinde geliyor o zaman nasil olucak

Vefa gerek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgi paylaş
Cihazım
Mi 10
Konular
4
Bu sefer telefonumuza koyduğumunuz herhangi bir şifreyi kaldırmayı anlatmaya çalışacağım sizlere.

Bu şifre; Desen,Pin,Şifre olabilir hangisi olduğu fark etmez.

Gerekli olanlar...

Bootloader kilidi açık bir cihaz TWRP kurulu değilse sıkıntı değil çünkü bootloader açık olduğu için kurulabilir bunun için forumda rehberler mevcut.

yada

TWRP kurulu bir cihaz eğer cihazınızda kuruluysa direk aşağıda ki "Nasıl Yapacağız" kısmına bakabilirsiniz.

Nasıl Yapacağız...

İlk olarak telefonumuzu TWRP moda alıyoruz ardından

"Mount" sekmesine girip "System ve Data" dosyalarını seçiyoruz geri TWRP ana ekranına dönüyoruz

Bu sefer "Advanced - File Manager" Yolunu izliyoruz ve

"Data - System" Yoluna gidiyoruz şu dosyaları siliyoruz.

(Silmek için dosyanın üstüne basın sol alttan "Delete" yapın ve çıkan ekranda "Swipe to Confirm" yapmanız yeterli)

locksettings.db - locksettings.db-shm - locksettings.db-wal - Gatekeeper.password.key - Gatekeeper.pattern.key

Dosyalarını tek tek siliyoruz ve yeniden başlatıyoruz sorun çözülmüş olacaktır.

Teşekkürler

hasan72nall

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
redmi note 8
Konular
4
Bu sefer telefonumuza koyduğumunuz herhangi bir şifreyi kaldırmayı anlatmaya çalışacağım sizlere.

Bu şifre; Desen,Pin,Şifre olabilir hangisi olduğu fark etmez.

Gerekli olanlar...

Bootloader kilidi açık bir cihaz TWRP kurulu değilse sıkıntı değil çünkü bootloader açık olduğu için kurulabilir bunun için forumda rehberler mevcut.

yada

TWRP kurulu bir cihaz eğer cihazınızda kuruluysa direk aşağıda ki "Nasıl Yapacağız" kısmına bakabilirsiniz.

Nasıl Yapacağız...

İlk olarak telefonumuzu TWRP moda alıyoruz ardından

"Mount" sekmesine girip "System ve Data" dosyalarını seçiyoruz geri TWRP ana ekranına dönüyoruz

Bu sefer "Advanced - File Manager" Yolunu izliyoruz ve

"Data - System" Yoluna gidiyoruz şu dosyaları siliyoruz.

(
Silmek için dosyanın üstüne basın sol alttan "Delete" yapın ve çıkan ekranda "Swipe to Confirm" yapmanız yeterli)

locksettings.db - locksettings.db-shm - locksettings.db-wal - Gatekeeper.password.key - Gatekeeper.pattern.key

Dosyalarını tek tek siliyoruz ve yeniden başlatıyoruz sorun çözülmüş olacaktır.

şuanda her şeyi yaptım ama belirtiğiniz siliniz dediğiniz sadece 1 tane dosya tek gözüküyor
güncel bir yolu varmı

Üst Alt