Rehber TWRP İle Unutulan Telefon Şifresini Kaldırma

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5
Bu sefer telefonumuza koyduğumunuz herhangi bir şifreyi kaldırmayı anlatmaya çalışacağım sizlere.

Bu şifre; Desen,Pin,Şifre olabilir hangisi olduğu fark etmez.

Gerekli olanlar...

Bootloader kilidi açık bir cihaz TWRP kurulu değilse sıkıntı değil çünkü bootloader açık olduğu için kurulabilir bunun için forumda rehberler mevcut.

Yada

TWRP kurulu bir cihaz eğer cihazınızda kuruluysa direk aşağıda ki "Nasıl Yapacağız" kısmına bakabilirsiniz.

Nasıl Yapacağız...

İlk olarak telefonumuzu TWRP moda alıyoruz ardından

"Mount" sekmesine girip "System ve Data" dosyalarını seçiyoruz geri TWRP ana ekranına dönüyoruz

Bu sefer "Advanced - File Manager" Yolunu izliyoruz ve

"Data - System" Yoluna gidiyoruz şu dosyaları siliyoruz.

(Silmek için dosyanın üstüne basın sol alttan "Delete" yapın ve çıkan ekranda "Swipe to Confirm" yapmanız yeterli)

locksettings.db - locksettings.db-shm - locksettings.db-wal - Gatekeeper.password.key - Gatekeeper.pattern.key

Dosyalarını tek tek siliyoruz ve yeniden başlatıyoruz sorun çözülmüş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam dediklerinizi aynen yaptım telefonu yeniden başlattım şifre kalktı ama uygulamaların hiçbirisine giremiyorum. Uygulamaları açmaya çalıştığımda app isnt installed on your device diyor. Ne yapmalıyım ?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam dediklerinizi aynen yaptım telefonu yeniden başlattım şifre kalktı ama uygulamaların hiçbirisine giremiyorum. Uygulamaları açmaya çalıştığımda app isnt installed on your device diyor. Ne yapmalıyım ?
Backup sonrası bu problemi yaşadıysanız backup ile ilgili bir problemdir ve aklıma gelen tek çözüm uygulamaları kaldırıp yeniden yüklemek.

Not: Mesajı emin olmadan yazmak istemedim ve web'den biraz bakındım şöyle çözüm yolu verilmiş: Play Store verisini temizleyip deneyin şeklinde bir yol sunulmuş.

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5
Backup sonrası bu problemi yaşadıysanız backup ile ilgili bir problemdir ve aklıma gelen tek çözüm uygulamaları kaldırıp yeniden yüklemek.

Not: Mesajı emin olmadan yazmak istemedim ve web'den biraz bakındım şöyle çözüm yolu verilmiş: Play Store verisini temizleyip deneyin şeklinde bir yol sunulmuş.
Hocam saat dışında hiçbir uygulamaya girilmiyor. Ayarlara giriliyor ama içindeki sekmelere girmeye çalışınca hiçbir tepki vermiyor. Play store verisine uygulamalar kısmından ulaşmayı denedim açılmıyor o yüzden temizleyemedim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam saat dışında hiçbir uygulamaya girilmiyor. Ayarlara giriliyor ama içindeki sekmelere girmeye çalışınca hiçbir tepki vermiyor. Play store verisine uygulamalar kısmından ulaşmayı denedim açılmıyor o yüzden temizleyemedim.
Yedekden kaynaklı görünüyor ya eksik alınmıştır yada yedek bir şekilde hasar görmüş olabilir. 4 Wipe yaparak yeniden rom kurmanızı öneririm.

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5
Temiz kurulum şart
Temiz kurulum tam olarak nedir ? Veri kaybı yaşar mıyım acaba
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yedekden kaynaklı görünüyor ya eskik alınmıştır yada yedek bir şekilde hasar görmüş olabilir. 4 Wipe yaparak yeniden rom kurmanızı öneririm.
Hocam yedek almadım konuda böyle bir şey yazmıyordu ondan ben de sadece twrpden dosyaları sildim yeniden başlattım.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Temiz kurulum tam olarak nedir ? Veri kaybı yaşar mıyım acaba

Hocam yedek almadım konuda böyle bir şey yazmıyordu ondan ben de sadece twrpden dosyaları sildim yeniden başlattım.
Hem yaşarsınız hemde yaşamazsınız şöyle açıklayım;

Yaşama ihtimali: Titanium backup ile uygulamaları düzenli bir şekilde yedekliyorsanız yeni romda da en son ki hali ile kullanabilirsiniz (Whatsapp mesajları ve diğer uygulama ayarları vs gibi) yedek almadıysanız herşey sıfırlanmış olacak maalesef ki (WP düzenli bir şekilde yedek alıyor, en son yedeği uygulamayı yükleyince geri yükleyip devam edebilirsiniz)

Kayıp yaşamayacağınız ise; Telefon hafızasındaki dosyalar 4 Wipe yöntemi ile temizlik yapacağınız için cihazda durmaya devam edecektir (Müzikler, Fotoğraflar, SS'ler gibi)

Yaşama ihtimali: Titanium backup ile uygulamaları düzenli bir şekilde yedekliyorsanız yeni romda da en son ki hali ile kullanabilirsiniz (Whatsapp mesajları ve diğer uygulama ayarları vs gibi) yedek almadıysanız herşey sıfırlanmış olacak maalesef ki (WP düzenli bir şekilde yedek alıyor, en son yedeği uygulamayı yükleyince geri yükleyip devam edebilirsiniz)

Kayıp yaşamayacağınız ise; Telefon hafızasındaki dosyalar 4 Wipe yöntemi ile temizlik yapacağınız için cihazda durmaya devam edecektir (Müzikler, Fotoğraflar, SS'ler gibi)
Yinede "İçim rahat olsun" derseniz telefonu TWRP moduna alıp USB ile bilgisayara bağladıktan sonra önemli dosyaları telefondan PC'ye aktarmanızı öneririm.

Fotoğrafları "DCIM" klasörü içerisinde bulabilirsiniz, önemli SS'leriniz varsa da " Pictures/Screenshots " içerisinde bulabilirsiniz.

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5

Yinede "İçim rahat olsun" derseniz telefonu TWRP moduna alıp USB ile bilgisayara bağladıktan sonra önemli dosyaları telefondan PC'ye aktarmanızı öneririm.

Fotoğrafları "DCIM" klasörü içerisinde bulabilirsiniz, önemli SS'leriniz varsa da " Pictures/Screenshots " içerisinde bulabilirsiniz.
Hocam konuşma başlattım bakabilir misiniz ?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5
Hocam özelden yardım etmem etik olmaz, sorununuzu buradan yazın çözüm bulmaya çalışalım böylece başkalarınında işine yarayabilir.
Anladım hocam. Dediğiniz fotoğraf ss gibi dosyaları koruyarak temiz kurulumu,zahmet olmazsa sırası ile neler yapacağımı anlatabilir misiniz ? Titanium backup ile yedek almadım şu ana kadar onun için veri kaybı yaşayacağımı anladım. Fotoğraflar ss'ler gibi dosyaları koruyarak mümkünse yardım edebilir misiniz

Hocam özelden yardım etmem etik olmaz, sorununuzu buradan yazın çözüm bulmaya çalışalım böylece başkalarınında işine yarayabilir.
Bu arada şifreyi kaldırmış olmama rağmen twrp'ye girerken desen değil de karakterli şifre istiyor ve giriş yapamadığım için de dosyaları görüntüleyemiyorum bu yüzden bilgisayara yedekleyemiyorum

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Anladım hocam. Dediğiniz fotoğraf ss gibi dosyaları koruyarak temiz kurulumu,zahmet olmazsa sırası ile neler yapacağımı anlatabilir misiniz ? Titanium backup ile yedek almadım şu ana kadar onun için veri kaybı yaşayacağımı anladım. Fotoğraflar ss'ler gibi dosyaları koruyarak mümkünse yardım edebilir misiniz
Telefon hafızasındaki dosyalar anlatacağım yol ile kalacaktır.

"TWRP - Wipe - Advanced Wipe - Dalvik Cache/System/Data/Cache" kısımlarını Wipe yapın.

Uyarı:Internal Storage ve SD CARD kısmını sakin seçmeyin.

Wipe işleminden sonra ise kurmak istediğiniz romu indirin ve bilgisayardan telefona atıp "Install" kısmından flashlayın.

İşlem bu kadar

Ekli dosyalar

• EN4.png
    EN4.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 65
Üst Alt