Rehber Twrp Data Yedeğini Geri Yükleme Hatası Çözümü (createTarFork() process ended with ERROR=255)

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
31
İki alan kullananlar önce 2. alana şifresini sonra da ilk alan (ana ekran) şifresini kaldırırlarsa iki alanı da yedekleyebilirler, ancak geri yüklemede de aynı şekilde şifreyi kaldırmalı, bu mümkün olmazsa /data/system içerisindeki locksettings.db ve benzeri (her telefonda değişebilir, önceden bakmanızı tavsiye ederim) dosyaları silmek gerekiyor yoksa bu sefer geri yüklemede sorun yaşayabilirsiniz.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Biliyorum, eski bir konu ama Redmi Note 8 Pro da yedekleme (twrp) esnasında 255 hatasını şöyle çözdüm: MiXplorer (root destekleyen explorer) ile hangi kullanıcılar bulunduğuna baktım cihaz açık iken (0 ve 10 vardı) üstteki yöntemi kullandım:
Terminal Emulatoru açtım:
-su
-#pm remove-user 10
sonra recoveryye girdim yedekledim ancak, 2. alandaki herşeyi silmişti, ikisinin yedeğini birden alabilirsem yazarım yine.
İkinci alan her türlü siliniyor zaten ona yapacak bir şey yok

hasanpirinc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
note 10 pro
Konular
0
Merhaba
Ben de aynı sorun oldu.
Cihaz redmi note 10 pro
Terminal den data/fonts/files sildim.
Sonuç ta Back-Up alabildim.
Teşekkürler.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Biliyorum, eski bir konu ama Redmi Note 8 Pro da yedekleme (twrp) esnasında 255 hatasını şöyle çözdüm: MiXplorer (root destekleyen explorer) ile hangi kullanıcılar bulunduğuna baktım cihaz açık iken (0 ve 10 vardı) üstteki yöntemi kullandım:
Terminal Emulatoru açtım:
-su
-#pm remove-user 10
sonra recoveryye girdim yedekledim ancak, 2. alandaki herşeyi silmişti, ikisinin yedeğini birden alabilirsem yazarım yine.
curtana arkadaşım benimde telefonum redmi not 8 pro telefonum rot lu twrp yükledim olaki bir sorunla karşılaşmamak adına 12.5.8 stock romu yedeklemek istediğimde 255 sorunu ile karşılaşıyorum, sadece data backup ta 255 sorunu olmadı bu yeterli olurmu geri dönmede. ayrıca dediğiniz mixplorer kurdum orda nereden öğrenicez kullanıcıyı ve terminale sizin yaptığınız gibi yaptım yine olmadı bu konuda yardımcı olurmusunuz bana
terminale
-su
-#pm remove-user 10
bunları yaptığımda Error couln t remove user id 10 hatası veriyor.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
bu çözüm bende çalışmadı. benim gibi hata alan arkadaşlar, twrp den herhangi bir romu kuruyorsunuz, açılıyor telefon, sonra tekrar twrp ye girip dilediğiniz yedeği geri yüklüyorsunuz. işin püf noktası kurduğunuz romun boot olması ve telefonun açılması.
Evet bunu bende yapmıştım işe yaramıştı

Üst Alt