Rehber Twrp Data Yedeğini Geri Yükleme Hatası Çözümü (createTarFork() process ended with ERROR=255)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar son zamanlar TWRP ile DATA yedeği alırken ya da DATA yedeğini geri yüklerken createTarFork() process ended with ERROR=255 hatasının çözümünü yazıyorum tarafımca Android 10 (Q) test edildi sorun yaşamadım.
Gerekenler :
Magisk (Root)
Terminal uygulaması ;

İşlemler :
  1. Cihazınızdan Ekran kilidi, yüz tanıma vs. varsa kaldırın, cihazı yeniden başlatın.​
  2. Terminal uygulamasını açın ve aşağıdaki kodu girin.​
  3. su yazıp enterlayın root yetkisini verin.​
  4. pm remove-user 999 yazın ve onaylayın.​
  5. Şimdi TWRP yedeğini alıp geri yükleyebilirsiniz.​

Sonuç :
DATA yedeği başarılı bir şekilde yedek alındı. Rom değiştirip başarılı bir şekilde DATA yedeğini geri yükledim.

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
bu çözüm bende çalışmadı. benim gibi hata alan arkadaşlar, twrp den herhangi bir romu kuruyorsunuz, açılıyor telefon, sonra tekrar twrp ye girip dilediğiniz yedeği geri yüklüyorsunuz. işin püf noktası kurduğunuz romun boot olması ve telefonun açılması.

cokutan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cokutan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Note 8 kullanıcısının bl kilit açıp twrp kurdum vendor efs system data herşeyin yedeğini aldım sonrasında miroom kurdum
Şimdi ise yedek almış olduğum global roma döndürmek istedim twrp den recovery menüsünden backup dosyasını gösterip efs vendor dahil herşeyi yükle dedim error 255 hatası verdi bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olur musunuz

cokutan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cokutan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
0
Yada global roma imei silinmeden nasıl dönerim aldığım yedeği kullanmadan

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
uygulamayı yüklemek yerine TWRP içindeki terminal kısmından da yapsak olur herhalde hocam doğru mudur? çünkü bazı durumlarda yedekleri geri yükleyemediğimiz için cihaz açılmıyor ve ilgili applikasyonuda indirip kuramıyoruz

cokutan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cokutan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Note 8 kullanıcısının bl kilit açıp twrp kurdum vendor efs system data herşeyin yedeğini aldım sonrasında miroom kurdum
Şimdi ise yedek almış olduğum global roma döndürmek istedim twrp den recovery menüsünden backup dosyasını gösterip efs vendor dahil herşeyi yükle dedim error 255 hatası verdi bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olur musunuz
Arkadaşlar bilgisi olan yokmu yardımcı olucak

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
data, internal ve dalviki eleyip restore yapın. recovery veya fastbootta kalırsa vendor mod flaşlayın.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
uygulamayı yüklemek yerine TWRP içindeki terminal kısmından da yapsak olur herhalde hocam doğru mudur? çünkü bazı durumlarda yedekleri geri yükleyemediğimiz için cihaz açılmıyor ve ilgili applikasyonuda indirip kuramıyoruz
Ben de merak ediyorum çoğu zaman başıma geliyor

Üst Alt