Rehber Twrp Data Yedeğini Geri Yükleme Hatası Çözümü (createTarFork() process ended with ERROR=255)

Oğuz Karagöz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oguzkaragoz
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Hocam ben bir rom buldum kendi telefonum için ve yüklemek istiyorum. Ama olur da yüklenmez veya başka bir şey olur diye şuanki sistemin (Stock Rom'un) yedeğini almak istiyorum. Benim için sistemin açılması yeter açıkçası eğer Custom Rom'da başarısız olursam. Ben sadece system'i yedek alsam Data'yı yedek almasam sistemimi geri açılır hale getirebilir miyim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben bir rom buldum kendi telefonum için ve yüklemek istiyorum. Ama olur da yüklenmez veya başka bir şey olur diye şuanki sistemin (Stock Rom'un) yedeğini almak istiyorum. Benim için sistemin açılması yeter açıkçası eğer Custom Rom'da başarısız olursam. Ben sadece system'i yedek alsam Data'yı yedek almasam sistemimi geri açılır hale getirebilir miyim?
Çünkü Data'yı yedek alırken 255 hatası vermekte system'i başarıyla yedekeldi.

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çünkü Data'yı yedek alırken 255 hatası vermekte system'i başarıyla yedekeldi.
Twrp sürümün 3.4.0.0 ise sorun olmaması lazım

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
hocam ben denedim de "sh: pm: not found" diyor ne yapacağım.
Not: USB bellekten denediğimde işlem %3'te, telefon hafızasından yapınca %93'te hata (ERROR:255) veriyor.
(Yeni Gelişme): "Enable Digest Vertification of Backup Files" aktif olunca "Digest failed to match on 'data/media/TWRP/BACKUPS/14029ca9/backup/data.f2fs.win005'." hatası veriyor.

Son düzenleme:

hanci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
Mİ 8
Konular
0
In TWRP, go in "Advanced" menu => "Terminal" => Type: rm /data/extm -Rf

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
hocam ben denedim de "sh: pm: not found" diyor ne yapacağım.
Not: USB bellekten denediğimde işlem %3'te, telefon hafızasından yapınca %93'te hata (ERROR:255) veriyor.
(Yeni Gelişme): "Enable Digest Vertification of Backup Files" aktif olunca "Digest failed to match on 'data/media/TWRP/BACKUPS/14029ca9/backup/data.f2fs.win005'." hatası veriyor.
YARDIM: ↑???

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Biliyorum, eski bir konu ama Redmi Note 8 Pro da yedekleme (twrp) esnasında 255 hatasını şöyle çözdüm: MiXplorer (root destekleyen explorer) ile hangi kullanıcılar bulunduğuna baktım cihaz açık iken (0 ve 10 vardı) üstteki yöntemi kullandım:
Terminal Emulatoru açtım:
-su
-#pm remove-user 10
sonra recoveryye girdim yedekledim ancak, 2. alandaki herşeyi silmişti, ikisinin yedeğini birden alabilirsem yazarım yine.

Üst Alt