Yardım TWRP Dahili Depolama 0 MB sorunu

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Mrblar.
Mi6 cihazıma TWRP yükledim ancak dahili depolamayı 0MB olarak görüyor, yani görmüyor. forumdaki birkaç konuda wipe yapılması gerektiğinden bahsediyodu onu yapmama rağmen görmediği şeyi nasıl silsin, haliyle kırımızı yazılarla hata kodları aldım.
Yardımcı olabilecek olan var mı?

vandervaart

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
samsun a7 2017
Konular
0
internal storage 0 idi . dediklerinizden wipe kısmından recovery moduna girmeden format attım şimdi isternal stogare kısmında mb olarak görünüyor ama twrp den recovry moduna almak istediğimde samsung a 7 ekranında donuyor . galiba twrp yi yeniden flashlamak gerekiyor. şimdi odinden tekrar stock romu deneyeceğim inşallah sonuç alırım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

no os installed are you sure to reboot yazdığına göre benim rom galiba görünmüyor bu aşamada ne önerirsiniz . stock romu yukledım ancak odinden atarken set partition yazıyor ve orda donup kalıyor.

Son düzenleme:
Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Recovery tekrar yükleyip data ve sistem bölümlerini ext2 olarak veya repair partition yaptıktan sonra deneyiniz.

Oyla:

vandervaart

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
samsun a7 2017
Konular
0
öncelikle sincerelym arkadaşın vermiş olduğu bilgilerden dolayı ve bu formda emeği geçenlere çok teşekkür ederim

dahili depolama sorunu wipe kısmında change file format var, ordan Data ve sistem kısmını ext4 yapıldı. Sonra recovery yeniden başlat. Sonra change file format kısmından data ve sistemi repair yap. Sonra tekrar başa dön ve wipeleri tekrarla.

yukarıdaki wipe kısmında sistem ve data ile ilgili hem dosya türünü değiştirme ve daha sonra onarma işlemlerini yaptıktan sonra integral yani dahili depolama 27000 mb olarak düzelti ancak bu sefer galiba roma da zarar vermiş olsam gerekki bir daha telefonu açamadım .

odin ile samsungun kendi sitesinden indirmiş olduğum orjinal modu denedim olmadı . bende resurrection remix mod diye bilinen bir rom buldum ve yükledim ancak telefon samsung yazısından sonra yuklediğim romun resmi çıkıyor ve 5-10 saniye sonra tekrardan reset atıyor yani anlayacağınız hiç başlamıyor telefon..

bütün bu anlattıklarımı bir tarafa bırakın...

tek yapmam gereken samsungun upto sitesinden başka ayda çıkan 8.0 oreo sürümü indirdim ve odin 3.13.1 versiyonu ile sorunsuz bir şekilde kurulumu yaptım...(indirme hızım çok yavaş olduğu için 7 saat sürdü)

şu anda telefon saat gibi çalışıyor...

odin çalışmıyorsa doğru romu bulamamış olabilirsiniz. boşuna farklı yöntemler denemeyin . ben 24 saattir telefonla uğraşıyorum :)

herkeze kolay gelsin....hoşcakalın...

Oyla:

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Arkadaşlar aynı sorun bende var dediklerinizi yaptım bilgisayar telefonu görmüyor nasıl yüklerim bu romu telefon mi 6

Oyla:

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
dediklerinizi yaptım, formatladı, sistemi baştan başlattım kurulumu tekrar yaptım, recovery moda girmek istediğimde stock recovery ile girdim. neyse twrp yi tekrar flashladım. twrp ye girdim ve durum yine aynı. 0MB görünüyor, supersu flashlayamıyorum.
No ecrpyt gibi bi dosya var onu sdcard ile flashla ama ondan önce format data yap sonra telefonu başlat kurulum yap telefonun sonra twrp modunda artık şifre istemez

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
No ecrpyt gibi bi dosya var onu sdcard ile flashla ama ondan önce format data yap sonra telefonu başlat kurulum yap telefonun sonra twrp modunda artık şifre istemez

Hocam alıntı yaptığını mesaj Ocak 2018 ?

Oyla:

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
Hocam alıntı yaptığını mesaj Ocak 2018 ?
Merhaba Rom indirdim ama zip şeklinde değil restore tarzı neyse ben rardan çıkarıp telefona attım ayriyeten sd varsa da attım twrp açtım geri yükleme kısmında sadece sd carddaki gözüküyor dahili depolamada ki yok dosyalara baktım rom orda basıyorum acildi ama geri yükle gibi bişey demedi ve restore kısmında sadece sdcarddaki gözüküyor

Oyla:
Üst Alt