İpucu Turkcell'den yeni efsane paketler. (Faturalı-Faturasız)

• Konbuyu başlatan TeAmo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 44
  • Görüntüleme 6K

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bugün paket yaptırdım 34 TL'ye 5 GB internet diye sms de okuduğumda şaşırdım, doğruymuş, güzel olmuş, muazzam olmuş.....

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Genç paket 10+10 olanı kullanıyorum. Müşteri temsilcisi ile görüştüm 10 TL karşılığında tüm gün kullanımı için tanımlandırılacağını söyledi.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Genç paket 10+10 olanı kullanıyorum. Müşteri temsilcisi ile görüştüm 10 TL karşılığında tüm gün kullanımı için tanımlandırılacağını söyledi.
Hayır hocam ücretsiz olarak tanımlar. Bu konuda düşmeyin. Genç fırsat pro paketine geçebilirsiniz aslında.

S

Silinen üye 107783

Guest
Vodafone da eşime aldığım cihazın taahütü var biter bitmez Turkcell geçeceğim :)

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Bu faturalı 34 tl olan faturasız
Diğer arkadaşların dediği gibi paketten yararlanmak için başka bir operatör'den Turkcell'e geçmek gerekiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Diğer arkadaşların dediği gibi paketten yararlanmak için başka bir operatör'den Turkcell'e geçmek gerekiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam bende yakınımda hali hazırda faturalı olanları geçirdim sorun çıkmadı. Değişik kriterler var sanırım. İlk mesaja ekleyelim

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Efsane dediğimiz paketlerde 3-5 gb a 40 tl para ödüyoruz hocam içine sms bile koymaya zahmet etmemişler.. zaten 4g de 200mbps çalışan bir internette o paket taş çatlasın 15 günde biter.
Turkcellin fiyat politikası inanılmaz derecede kötü. Fiyatları düşürmüyor. düşürse bile yeni birşey çıkarıp hız kısıtlaması koyuyor. Kullanıcıları ''ti'' ye alıyor.
Bahanesi de altyapı bu kadar oluyor. e yanımdaki adam turkcellden a paketi ile 200mbps alırken ben b paketi ile 15mbps alıyorum.. Altyapıyı ben etkilediğim için hızım düşüyor. Turkcell için inanılmaz bir durum. son zamanlarda altyapı geliştirememeleri, Şebeke çekme sorunları derken Türk Telekom ve Vodafone nin arkasına düştü çekme konusunda. hızı konusunda diyeceğim yok, gerçekten hızlı ama Turkcell parayı veren Hızı alır politikasına devam ettiği sürece çok müşteri kaybeder.
Kendim Türk telekomda 15 gb 1000dk 1000sms e 38 tl ödüyorum ve bu pakete alım hala var. hızı da 100mbps civarında. Yetiyor..

İlk sayfada mesajınızı görünce üzerinden zaman geçmesine rağmen yazma ihtiyacı hissettim.

Şöyle bir durum var. Rekabet Kurumu, serbest piyasa şartlarının stabil kalabilmesi için bazı şartlar belirler. Bu şartların başında da sektörün lider firmasının fiyatlarını belli bir taban fiyatın altına indirmesine engel olmaktır. Yani Turkcell fiyatlarını istese de aşağı çekemez. Rekabet kurumu bunu yasakladı. Sebebi de şu. farzedelim ki turkcell 10gb interneti 30 tl fiyattan verdi. veremez mi? verir. zarar eder mi? hayır. Bu durumda uzun vadede hem Vodafone hem de Türk telekom çok büyük abone kaybı yaşayacaktır. ve kuvvetle muhtemel piyasadan çekilmek zorunda kalacaktır. Turkcell piyasada tekel haline gelecek ve tüketici için daha sıkıntılı bir dönem başlamış olacaktır. Buna engel olabilmek için rekabet kurumu lider firmaların fiyat politikalarını kısıtlar. Bu sadece telekom sektörü için değil tüm sektörler için geçerli bir kuraldır.

Üst Alt