Çözüldü Turkcell sim kart etkinlestirme sorunu...

blackandblackeye

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
BilgeHan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Telekom hattımı Turkcell e taşıdım, 3 gündür denemediğim yöntem kalmadı, bir türlü sim kartımı etkinestiremedim. Önce Turkcell hattım yurtdışı SMS kapaliymis onu açtırdım olmadı. Forumlarda yazan tüm yöntemleri (cihaz bul ac/kapa , mi hesabına gir, kayıtlı telefonu sil yeniden yaz v.s) 30 tane mesaj attı , belkide yurtdışına hale etkinlesemedi. Sim kartı takinca Telekom otomatik numarayı yaziyordu, Turkcell de numara kısmı boş. ( Ayarlar-Sim kartlar mobil ağlar) oraya elle yazdım numarayı ama yine olmadı. Çağrı kayıtları ve mesajların yedeklenmesi benim için çok önemli, bu soruna bir çözüm bulabilen varsa, gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

İsmailer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
K20pro
Meslek
Bankacı
Konular
5
Telekom hattımı Turkcell e taşıdım, 3 gündür denemediğim yöntem kalmadı, bir türlü sim kartımı etkinestiremedim. Önce Turkcell hattım yurtdışı SMS kapaliymis onu açtırdım olmadı. Forumlarda yazan tüm yöntemleri (cihaz bul ac/kapa , mi hesabına gir, kayıtlı telefonu sil yeniden yaz v.s) 30 tane mesaj attı , belkide yurtdışına hale etkinlesemedi. Sim kartı takinca Telekom otomatik numarayı yaziyordu, Turkcell de numara kısmı boş. ( Ayarlar-Sim kartlar mobil ağlar) oraya elle yazdım numarayı ama yine olmadı. Çağrı kayıtları ve mesajların yedeklenmesi benim için çok önemli, bu soruna bir çözüm bulabilen varsa, gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Aynı sorunu yaşıyorum. Mi bulut hesabında msj ve arama kayıtlarının eşitlemeyi kapatıp Google Drive da yedekleme eşitleme yapabilirsin.

Oyla:

blackandblackeye

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
BilgeHan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Google eşitlemede mesaj ve arama kaydı esitlemesi yok bende.. Yani geçici kullanılabilir belki ama bu sorunun da bir çözümü olmalı.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Telefonunun dilini İngilizce yapalım. Ardından Mi Hesabınızdan çıkış yapın ve telefonu yeniden başlatın. Tekrar hesabınıza giriş yaparak deneyelim hocam. Bazı kullanıcılarımız bu şekilde çözüme ulaştı.

Oyla:

blackandblackeye

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
BilgeHan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Telefonunun dilini İngilizce yapalım. Ardından Mi Hesabınızdan çıkış yapın ve telefonu yeniden başlatın. Tekrar hesabınıza giriş yaparak deneyelim hocam. Bazı kullanıcılarımız bu şekilde çözüme ulaştı.
Çok tesekkur ederim. Sorun bu yontemle cozuldu.

Oyla:

canerbal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Caner
Cihazım
MI 8
Konular
1
Merhaba hocam, tam olarak ne yaptığınızı anlatır mısınız lütfen. Aylardır aynı sorun ile cebelleşiyorum

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhaba hocam, tam olarak ne yaptığınızı anlatır mısınız lütfen. Aylardır aynı sorun ile cebelleşiyorum
Bu işlemlerin aynısını yapabilirsiniz hocam.

Oyla:

recep.ozmennn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Surveyor
Konular
1
Bende aynı bu yöntemle çözüme ulaştım başka bir yerde okumuştum bu çözümün işe yaradığını yazmak için yazıyorum 25 TL gibi fazla geldi faturam tekrar tekrar denemekten ama bir daha başıma gelirse böyle yapacağım ders olmuş oldu.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Bende aynı bu yöntemle çözüme ulaştım başka bir yerde okumuştum bu çözümün işe yaradığını yazmak için yazıyorum 25 TL gibi fazla geldi faturam tekrar tekrar denemekten ama bir daha başıma gelirse böyle yapacağım ders olmuş oldu.
Geçmiş olsun, ders değilde tecrübe oldu diyelim. :)

Oyla:
Üst Alt