Yardım Turkcell G Yazıyor Sadece! Bu Ne Demek?

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Arkadaşlar bugün Turkcell hatta geçtim. Geçmez olaydım da neyse.

Veri bağlantısında G yazıyor, ekranı aşağı çektiğimde veri bağlantısı altında GPRS yazıyor. Bu ne demek?

Turkcell bu işi çözemedi. Mesaj attım cihaz 4,5G desteklemiyor diyor.

Turkcell teknoloji desteği aradım bir şeyler yaptırdılar oldu dediler yine olmadı.

Buna nasıl çözüm bulabilirim? 2 saattir stresten ölücem ya

Lütfen yardım edin

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
bu olay son güncellemeden sonra oldu önceden böyle bir sorun yoktu

Oyla:

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
O zaman sorunu cihazda yada yazılımda aramak lazım değil mi? Turkcellin suçu nedir burda
aynen mesela eski sürümlerde sadece 4G yada 4G+ yazardı o zamanlar sorun yoktu ne zamanki 4.5G ibaresi geldi ondan sonra sorun oldu

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
aynen mesela eski sürümlerde sadece 4G yada 4G+ yazardı o zamanlar sorun yoktu ne zamanki 4.5G ibaresi geldi ondan sonra sorun oldu
Xiaomi'de güncelleme demek, sorun çıkma ihtimalinin yüksekliği demektir. Teknik bilgisi yeterli olmayanlar için tavsiye etmiyorum.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Xiaomi'de güncelleme demek, sorun çıkma ihtimalinin yüksekliği demektir. Teknik bilgisi yeterli olmayanlar için tavsiye etmiyorum.
İşte buna tamamen katılıyorum...daha az veya hiç tecrübesi olmayanlara tavsiye pek etmiyoruz diyelim...ama öbür taraftanda, yapacaklar ki, öğrenecekler...önce okusunlar, sonra yine okusunlar ve okuyup, anladıklarına kanaat getirdikten sonra, yavaş yavaş vites yükseltsinler

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
İşte buna tamamen katılıyorum...daha az veya hiç tecrübesi olmayanlara tavsiye pek etmiyoruz diyelim...ama öbür taraftanda, yapacaklar ki, öğrenecekler...önce okusunlar, sonra yine okusunlar ve okuyup, anladıklarına kanaat getirdikten sonra, yavaş yavaş vites yükseltsinler

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Ben de buna tamamen katılıyorum sayın hocam. veliazak hocamın tavsiyeden sakındığı o teknik bilgisi yetersiz insanlardan biri olarak, bu yaştan sonra bile hala bir şeyleri öğrenme gayreti içindeyim.
Bir xiaomi kullanıcısı olarak bir buçuk senelik tecrübem bana şunu öğretti.. Donanımsal olarak üstün özelliklere sahip xiaomi cihazları yazılım ve güncelleme bazında bir hayli yetersiz kalıyorlar ve bu durum biz kullanıcılar için can sıkıcı problemlere yol açıyor.
Eğer ben eu beta romun zenginliğini yaşamaktan mahrum global kararlı bir kullanıcı olarak kalmaya devam etseydim herhalde bugün başka bir marka kullanıyor olurdum.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Ben de buna tamamen katılıyorum sayın hocam. veliazak hocamın tavsiyeden sakındığı o teknik bilgisi yetersiz insanlardan biri olarak, bu yaştan sonra bile hala bir şeyleri öğrenme gayreti içindeyim.
Bir xiaomi kullanıcısı olarak bir buçuk senelik tecrübem bana şunu öğretti.. Donanımsal olarak üstün özelliklere sahip xiaomi cihazları yazılım ve güncelleme bazında bir hayli yetersiz kalıyorlar ve bu durum biz kullanıcılar için can sıkıcı problemlere yol açıyor.
Eğer ben eu beta romun zenginliğini yaşamaktan mahrum global kararlı bir kullanıcı olarak kalmaya devam etseydim herhalde bugün başka bir marka kullanıyor olurdum.
Ben bu işlerde cok tecrübeli olduğum halde, mi 8 cihazımi hiç bir zaman hatasız yapamadım. Ya bataryadan sorun çıktı, yada bildirim sorunu oldu. Orjinal yazılımı nasıl bu kadar berbat olabilir anlam veremiyorum. Cihaz resmen donanım canavarı. Ama koskoca xiaomi firması bu zamana bildirim konusunu çözemedi.

Oyla:

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Ben bu işlerde cok tecrübeli olduğum halde, mi 8 cihazımi hiç bir zaman hatasız yapamadım. Ya bataryadan sorun çıktı, yada bildirim sorunu oldu. Orjinal yazılımı nasıl bu kadar berbat olabilir anlam veremiyorum. Cihaz resmen donanım canavarı. Ama koskoca xiaomi firması bu zamana bildirim konusunu çözemedi.
Pardon hocam. Bildirim sorunu dediğiniz nedir? :?

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Pardon hocam. Bildirim sorunu dediğiniz nedir? :?
Hocam mi 8 de bildirimler sabit kalmıyordu daha bir kaç hafta önce düzeldi. 1 senedir aynı problem.
Birde bildirimler geç gelebiliyor bazı sürümlerde. Senkronizasyon sorunu var ciddi şekilde

Oyla:

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam mi 8 de bildirimler sabit kalmıyordu daha bir kaç hafta önce düzeldi. 1 senedir aynı problem.
Birde bildirimler geç gelebiliyor bazı sürümlerde. Senkronizasyon sorunu var ciddi şekilde
Ben Mi6 cihazımla ne eu stabilde ne de betada bildirim diye bir problem yaşamadığım için herhangi bir yorum yapamayacağım...

Oyla:
Üst Alt