Yardım Turkcell G Yazıyor Sadece! Bu Ne Demek?

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Arkadaşlar bugün Turkcell hatta geçtim. Geçmez olaydım da neyse.

Veri bağlantısında G yazıyor, ekranı aşağı çektiğimde veri bağlantısı altında GPRS yazıyor. Bu ne demek?

Turkcell bu işi çözemedi. Mesaj attım cihaz 4,5G desteklemiyor diyor.

Turkcell teknoloji desteği aradım bir şeyler yaptırdılar oldu dediler yine olmadı.

Buna nasıl çözüm bulabilirim? 2 saattir stresten ölücem ya

Lütfen yardım edin

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Cihazım Mi A1 tabiki başka cihaz olsa buraya konu açacak kadar dikkatsiz değilim. Turkcell e yeni geçtiğimi belirterek böyle sorunla karşılaştığımı Turkcell iletişim merkezi ve Turkcell çağrı merkezinin çözüme Xiaomi olduğu için kavuşturamadığını yazdım. Belli ayarlar yaptıklarını ama sonuç alamadıklarını belirttim.

Başka ne açıklayabilirdim ki?
Bir kişi de, durumu olduğu gibi kabullense ne olur acaba? :(

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Sorun tek G yazması ise sorun yok. Ama 2G bağlantısı olup da yazıyorsa o sıkıntı. Sanırım G yazması sıkıntı sadece :) o açıdan problem yok.

Oyla:

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Bende Turkcell kullanıcısıyım. Mi8 lite global stabil rom kullanıyorum. Böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Sorunsuz kullananlardanım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Anladım. Demek ki Mi A1 cihazımızla ilgili problem var ya da Turkcell çözmek istemiyor Xiaomi satmasına rağmen.

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Artık ara ara 4,5G yazmaya başladı. Ama 4,5G yazınca internetim aşırı yavaşlıyor GPRS yani G yazınca uçuyor. Bu ne demek bilginiz var mı? Turkcell hat aldığımda çok pişmanım. 10 kere talebime döndüler çözemediler. Xiaomi Mi A1 de 4,5G yok diyorlar. Türk Telekom ve Vodafone da 4,5G yazıyor sadece. Hattımı iptal etmek istiyorum etmiyorlar da.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Artık ara ara 4,5G yazmaya başladı. Ama 4,5G yazınca internetim aşırı yavaşlıyor GPRS yani G yazınca uçuyor. Bu ne demek bilginiz var mı? Turkcell hat aldığımda çok pişmanım. 10 kere talebime döndüler çözemediler. Xiaomi Mi A1 de 4,5G yok diyorlar. Türk Telekom ve Vodafone da 4,5G yazıyor sadece. Hattımı iptal etmek istiyorum etmiyorlar da.
Merhaba öncelikle geçmiş olsun hocam. Turkcell bayi çalışanı olarak şunu söylemek istiyorum. O verilen fiziksel sim kartların %10 u arızalı çıkıyor. Hepsi farklı farklı problemler veriyor. Müşteri hizmetleri çözemedi ise kesinlikle hata vardır kartta. Herhangi bir (ana) turkcell bayi ye giderseniz hattınızı ücretsiz değişim yapacaklardır.
Bazı bayiler uyanık olup yine sizden 25 tl ücret isteyebilir. Hatalı çıkan kartlarda eskisini vererek ücretsiz değişim hakkınız mevcut. Eğer itiraz ederlerse orda müşteri hizmetlerini arayıp ücret talep ediyorlar diyebilirsiniz. İyi forumlar

Oyla:

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
G yani 2G diğer adı Edge oluyor, Türkcell zaten sakat bir operatör çok pahalı eski avantajı kalmadı bana göre. Geçen Nisan'ın 30'unda Bim'den BİMcell almıştım bugünde Türk Telekom bayisinde Türk Telekom'a geçiş yaptım Faturalı ama önümüzdeki ay Faturasız yapacağım Türk Telekom'u tavsiye ederim.
hocam türkcellin kullandığı makineler diğer hatların makinelerinden daha iyiydir babamdan biliyorum

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Merhaba öncelikle geçmiş olsun hocam. Turkcell bayi çalışanı olarak şunu söylemek istiyorum. O verilen fiziksel sim kartların %10 u arızalı çıkıyor. Hepsi farklı farklı problemler veriyor. Müşteri hizmetleri çözemedi ise kesinlikle hata vardır kartta. Herhangi bir (ana) turkcell bayi ye giderseniz hattınızı ücretsiz değişim yapacaklardır.
Bazı bayiler uyanık olup yine sizden 25 tl ücret isteyebilir. Hatalı çıkan kartlarda eskisini vererek ücretsiz değişim hakkınız mevcut. Eğer itiraz ederlerse orda müşteri hizmetlerini arayıp ücret talep ediyorlar diyebilirsiniz. İyi forumlar

Benimde aklıma bu geldi ama daha 3 gün önce aldığım hat arızalı çıkabilir mi yok çıkmaz diye düşünmüştüm. Eğer öyleyse yarın ilk işim sim değişimi olacak. Teşekkürler.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Benimde aklıma bu geldi ama daha 3 gün önce aldığım hat arızalı çıkabilir mi yok çıkmaz diye düşünmüştüm. Eğer öyleyse yarın ilk işim sim değişimi olacak. Teşekkürler.
Hocam şöyle açıklama yapmak istiyorum. Müşteri hat değişimi yaptığı zaman 22 tl ücret alınır. Bu ücreti bayi de turkcell e öder. Bayi burdan kazanmaz.
Ama hat değişimi yaparken hatalı arızalı sim kart gibi bir seçenek var. Yani direk imalat hatası olabiliyor. Bu durumda bayidende müşteridende ücret alınmaz.

Yani sıfır hat arızalı çıkma durumu olduğu için öyle bir seçenek var orda ve ben bir senede 20 kez den fazla denk geldim bu duruma. 1000 tane de 20 tane filan çıktı bizde.

Son olarak herkes turkcell in alt yapıya laf etmiş üst mesajlarda fakat altyapı konusunda daha iyisi yok malesef. Kullandığı band da en pahalı band.

Oyla:
Üst Alt