Yardım Turkcell G Yazıyor Sadece! Bu Ne Demek?

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Arkadaşlar bugün Turkcell hatta geçtim. Geçmez olaydım da neyse.

Veri bağlantısında G yazıyor, ekranı aşağı çektiğimde veri bağlantısı altında GPRS yazıyor. Bu ne demek?

Turkcell bu işi çözemedi. Mesaj attım cihaz 4,5G desteklemiyor diyor.

Turkcell teknoloji desteği aradım bir şeyler yaptırdılar oldu dediler yine olmadı.

Buna nasıl çözüm bulabilirim? 2 saattir stresten ölücem ya

Lütfen yardım edin

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
indirme 9.16 mps yükleme 2.35mps 4,5G için iyi mi? Ben fazla anlamıyorum da. Uygulamayı da hızlı indirdi. Acaba arkadaşın dediği gibi güncellemeden dolayı hatalı mı G yazıyor :/?
Emin konuşmayım bence iyi gayet stabil ben yalancısıyım, evet olabilir ama düzelmeyecek bir hata'da değil tekrar deneyin telefonu filan kapatıp açın hala 4,5G, 4G veya LTE yazmıyor ise müşteri hizmetlerini aramayı boşverin direk herhangi bir bayiye gidin.

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Emin konuşmayım bence iyi gayet stabil ben yalancısıyım, evet olabilir ama düzelmeyecek bir hata'da değil tekrar deneyin telefonu filan kapatıp açın hala 4,5G, 4G veya LTE yazmıyor ise müşteri hizmetlerini aramayı boşverin direk herhangi bir bayiye gidin.

Bayiyede gittim. Xiaomi olduğu için kimse çözemedi. İnşallah arkadaşın dediği gibi 4,5 G yerine G yazıyordur.

Oyla:

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Bayiyede gittim. Xiaomi olduğu için kimse çözemedi. İnşallah arkadaşın dediği gibi 4,5 G yerine G yazıyordur.
İnşallah, benimde Xiaomi eskiden 4G yazıyordu güncelleme gelince 4,5G oldu.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Türk Telekom ve Vodafone da 4,5G yazıyor. Ama Turkcell de sadece G yazıyor. Ekranı tamamen aşağı çekince veri bağlantısının altında GPRS yazıyor.

Kesin bilen var mı acaba? Neden Türk Telekom ve Vodafone da yazarken Turkcell de G?

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Arkadaşlar bugün Turkcell hatta geçtim. Geçmez olaydım da neyse.

Veri bağlantısında G yazıyor, ekranı aşağı çektiğimde veri bağlantısı altında GPRS yazıyor. Bu ne demek?

Turkcell bu işi çözemedi. Mesaj attım cihaz 4,5G desteklemiyor diyor.

Turkcell teknoloji desteği aradım bir şeyler yaptırdılar oldu dediler yine olmadı.

Buna nasıl çözüm bulabilirim? 2 saattir stresten ölücem ya

Lütfen yardım edin
Nasıl yardım edelim hocam ne rom ne cihaz bilgisi var.yukarda mia1 yazıyor ama ne derece doğru bilmiyorum. Bazı kişiler konuyu nereye açacağını bilmedikleri için farklı yere açıyor,belki bu konu da öyledir.ben böyle bi problem yaşasaydım "numaramı turkcell e taşıdım,Turkcell den önce diğer operatörü kullanıyordum ama 4 g ye uyumluydu ve bi problem yaşamıyordum,turkcell e geçtim böyle bi problemim var,cihazım mia1 ve x romu yüklü.ayarlara baktım-bakmadım, tercih edilen ağ kısmında x öncelikli seçtim-seçmedim.hattım 4 g olsun diye operatöre msj attım atmadım.bu konuya yazılacak 500 cvp var,keşke daha açıklayıcı bi konu olsaydı da 3 cvpla iş bitseydi sorun çözülseydi

Oyla:

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Türk Telekom ve Vodafone da 4,5G yazıyor. Ama Turkcell de sadece G yazıyor. Ekranı tamamen aşağı çekince veri bağlantısının altında GPRS yazıyor.

Kesin bilen var mı acaba? Neden Türk Telekom ve Vodafone da yazarken Turkcell de G?
Bence dediğim gibi başka nedeni olacağını zannetmiyorum...

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Nasıl yardım edelim hocam ne rom ne cihaz bilgisi var.yukarda mia1 yazıyor ama ne derece doğru bilmiyorum. Bazı kişiler konuyu nereye açacağını bilmedikleri için farklı yere açıyor,belki bu konu da öyledir.ben böyle bi problem yaşasaydım "numaramı turkcell e taşıdım,Turkcell den önce diğer operatörü kullanıyordum ama 4 g ye uyumluydu ve bi problem yaşamıyordum,turkcell e geçtim böyle bi problemim var,cihazım mia1 ve x romu yüklü.ayarlara baktım-bakmadım, tercih edilen ağ kısmında x öncelikli seçtim-seçmedim.hattım 4 g olsun diye operatöre msj attım atmadım.bu konuya yazılacak 500 cvp var,keşke daha açıklayıcı bi konu olsaydı da 3 cvpla iş bitseydi sorun çözülseydi

Cihazım Mi A1 tabiki başka cihaz olsa buraya konu açacak kadar dikkatsiz değilim. Turkcell e yeni geçtiğimi belirterek böyle sorunla karşılaştığımı Turkcell iletişim merkezi ve Turkcell çağrı merkezinin çözüme Xiaomi olduğu için kavuşturamadığını yazdım. Belli ayarlar yaptıklarını ama sonuç alamadıklarını belirttim.

Başka ne açıklayabilirdim ki?

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Cihazım Mi A1 tabiki başka cihaz olsa buraya konu açacak kadar dikkatsiz değilim. Turkcell e yeni geçtiğimi belirterek böyle sorunla karşılaştığımı Turkcell iletişim merkezi ve Turkcell çağrı merkezinin çözüme Xiaomi olduğu için kavuşturamadığını yazdım. Belli ayarlar yaptıklarını ama sonuç alamadıklarını belirttim.

Başka ne açıklayabilirdim ki?
Bişey açıklamaya gerek yok hocam,msjım zaten adam gibi okunmamış bile.ben cihazda kendimizin yapacağı ayarlardan bahsetmiştim, hatta hangi ayarlar olduğunu da yazmıştım. 4g yi aktif etmek için operatöre sms gönderilmesi gerektiğini falan da yazmıştım neyse iyi forumlar

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Okudum foruma yakışan cevabı verdim. Size de iyi forumlar.

Konu hakkında başka bilgisi olan arkadaş var mıdır acaba?

Oyla:

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
kafaya takma dediğim gibi hızda sorun yok ben sabah saatlerinde denediğimde 100mbps yi aştığını gördüm yazılımsal hata sadece

Oyla:
Üst Alt