Gcam [Türkçe] Google Kamera - Burial v9.2

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Gcam 7 ile güneş ışığında bir fotoğraf çekildiğinde, insan kendinden soğuyabiliyor. Gündüz bu yeni kütüphaneyi deneyeceğim. Portre için çok kaliteli olacağını düşünüyorum. Bu doğallık ön kamera için geçerli olduğu gibi arka kamerada da aynı.
Siz RN7 forumunda Gcam 7.0.009 sürümünü paylaşırken hep bundan dert yanıyordum hatırlarsanız. Gcam 7.0.009'la çekilen selfie fotoğrafların aşırı keskin çıkması sebebiyle, öğle güneşi altında çektiğim selfie fotoğraflarımda alnımdaki mikro çizgileri bile görüyordum. Ayrıca yüzüme gelen güneş ışınları aşırı parlıyordu. :D

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Siz RN7 forumunda Gcam 7.0.009 sürümünü paylaşırken hep bundan dert yanıyordum hatırlarsanız. Gcam 7.0.009'la çekilen selfie fotoğrafların aşırı keskin çıkması sebebiyle, öğle güneşi altında çektiğim selfie fotoğraflarımda alnımdaki mikro çizgileri bile görüyordum. Ayrıca yüzüme gelen güneş ışınları aşırı parlıyordu. :D
Evet hocam insan fotoğraflarına karşı tepkinizi çok iyi hatırlıyorum. Fakat Gcam 7 keskin selfielere sizi alıştırmış gibi görünüyor :D

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Evet hocam insan fotoğraflarına karşı tepkinizi çok iyi hatırlıyorum. Fakat Gcam 7 keskin selfielere sizi alıştırmış gibi görünüyor :D
Gcam 7.0'da keskinliğin yanı sıra renk sorunları da vardı. O sürümde bir türlü istediğim renkleri elde edememiştim. Fotoğraflarda zombi gibi çıkıyordum. Arkadaşlarım da beğenmemişti. Fotoğrafını çektiğim kişiler "Yüzüm ne biçim çıkmış. Sil bunu!" diye tepki veriyordu. Gcam 7.3'te en azından insana benziyoruz. :D

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Gcam 7.0'da keskinliğin yanı sıra renk sorunları da vardı. O sürümde bir türlü istediğim renkleri elde edememiştim. Fotoğraflarda zombi gibi çıkıyordum. Arkadaşlarım da beğenmemişti. Fotoğrafını çektiğim kişiler "Yüzüm ne biçim çıkmış. Sil bunu!" diye tepki veriyordu. Gcam 7.3'te en azından insana benziyoruz. :D
Zamanla gcamler düzeliyor hocam.
Yeni TlnNeun 2505 kütüphanesi ile aynı denemeleri yaptınızda gelen tepki büyük ihtimal "Bidaha çek feysbukada profil yaparım." şeklinde olacaktır :D

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
mevcetin hocam son sürümü ilk yükleyip uygulamayı açtığımda bir kaç saniye sonra cihaz kitlendi, ancak uzun süre power tuşuna basarak açabildim bilginiz olsun sebebini anlayamadım. şu an problem yok
ayrıca varsayılan seçiliyken 2505 mi aktif oluyor?

Hamzaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Mi8
Konular
0
Ön kamera fotoğraf çektikten sonra yüzümü gereğinden fazla kırmızı kahverengi tona çekiyor. Bunun bir ayarı varmı

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
mevcetin hocam son sürümü ilk yükleyip uygulamayı açtığımda bir kaç saniye sonra cihaz kitlendi, ancak uzun süre power tuşuna basarak açabildim bilginiz olsun sebebini anlayamadım. şu an problem yok
ayrıca varsayılan seçiliyken 2505 mi aktif oluyor?
Ben böyle bir sorun yaşamamıştım hocam rom ile alakalı olabilir.
Tn 2505 varsayılan olarak seçili değil. O kütüphaneyi denemek için libpatcherı devre dışı bırakarak, custom lib kısmından TN-2505 i seçmeniz yeterli.

Ön kamera fotoğraf çektikten sonra yüzümü gereğinden fazla kırmızı kahverengi tona çekiyor. Bunun bir ayarı varmı
Awb yi etkinleştirirseniz sorun çözülür hocam.

Son düzenleme:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Tn 2505 varsayılan olarak seçili değil. O kütüphanesi denemek için libpatcherı devre dışı bırakarak, custom lib kısmından TN-2505 i seçmeniz yeterli.
denedim hocam teşekkürler. ama biraz keskinlik ve hdr katıyor gibi geldi bana ön kamerada gren veriyor pek kullanışlı gelmedi. arka kamerada belki daha iyidir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tam tersiymiş hocam pardon :) lib yaması kapalı ve 2505 seçiliyken daha güzel. yama açıkken grenli keskin oluyor

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
denedim hocam teşekkürler. ama biraz keskinlik ve hdr katıyor gibi geldi bana ön kamerada gren veriyor pek kullanışlı gelmedi. arka kamerada belki daha iyidir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tam tersiymiş hocam pardon :) lib yaması kapalı ve 2505 seçiliyken daha güzel. yama açıkken grenli keskin oluyor
Evet hocam, özel kütüphane kullanırken libpatcherın kapalı olması gerekir. Açılırsa sonuçlar dengesiz olur angel~~

Üst Alt