Rehber TÜRK TELEKOM volte ve vowifi açma tüm ayrıntılar

sedatsenol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
mi3
Konular
0
Birçok yerde bu sorunun çözümü var. Burada ise derli toplu, tamamı var.
Emeğin için teşekkürler hocam ama hepsini denedim, yine olmadı. (sadece volte geldi)

zngdev67

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
14
Redmi note 7 de vowifi sadece Vodafone'da çalışıyor. Telekom ve Turkcell liler boşuna vaktinizi harcamayın.

CroSSOveR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SrkN
Cihazım
Mi 9T 6/128
Konular
0
malidedeoglu,
Dostum özellikle teşekkür etmek için üye oldum siteye...
Telekomla saç baş dağıldı anlattık ettik teknolojisini bile anlattım ama annnn laaaa mıııı yoooolarrrrrr...
Volte yi geçmişte başka bir telefon üzerinden aktif etmiştim ama VoWifi aklıma gelmemişti.
Senin adımlar içerisinde yer aldığı üzere, kendi telimde tekrar iptal edip, sim kartı başka makinaya takıp SMS lerle (iphone 7 üzerinden - TürkTelekom web sayfasındaki onaylı cihazlardan biri olabilir çok ta önemi yok.) tekrar aktif ettim her ikisini de...
Kısaca Sonuç muazzam... Kralsın! 8=)beer~~

Öncelikle hiç başlamamış arkadaşlar senin adımlarını harfiyen takip etmeli ve sonucu gözlemlemeli.
Geçmişte Mi 9T için kafa sıyırdım resmen ama atladığımız birşeyler hep vardı...
Kısaca Bende VoLTE ve VoWifi telde aktifti ama ne Türk telekomda ne de Turkcell de VoWifi çalışmıyordu. (MBN Değişikliği sonrası Turkcell geldi Turk Telekom da gelmemişti.)

Sonuca giderken
1- Bu sebeple önce mevcut servislerin iptaliyle başladım yukarıda anlattığım gibi.

2- ilk denemem de VoWifi den arama yapmama rağmen TT hattımda çağrı alamıyordum. Sonra IMS yi ekstra APN olarak ekledim o da düzeldi.
Şimdi hem Türk Telekom hem Turkcell çift hat Mi 9T VoLTE, VoWİFİ, Uçak modu, Beraber vs farketmeksizin makinada çatır çatır çalşıyor. (çift Sim kullanıyorum). Wifi ve şebeke güç durumuna göre VoLTE ve VoWifi arasında geçiş yapıyor daha ne olsun.

Eline emeğine sağlık tekrar. Kurumsal geçinen şirketlere de örnek olsun bu devirde sene 2021 olmuşken.
kullanıcılar kendi argesini kendi yapıyor. :)
Aşağıdaki ekran görüntüleri hepsi kendi cihazımdan umarım bi faydası olur...

Sadece bir not eklemek isterim. Belki başka birilerine yardımcı olur. (başka bir forum dan (Donanımhaberden) not almıştım. Kendim de uyguladım)

Tüm ayarlar yapılmasına rağmen VoWifi gelmiyorsa (bendeki gibi)
modem üzerinde ufak bir ayar değişikliği gerekebilir. Operatör farketmeksizin.
Ben aşağıda alıntıladığım bu işlemi yaptığımda Turkcell de dahi gelmeyen VoWifi Turk Telekom hattından önce geldi.
Senin Mesaj ve abonelik yöntemlerini ve APN i yaptıktan sonra Turk Telekomda da geldi.

MBN DEĞİŞTİRME
@sirulas - Donanım Testine girin.(Ayarlar-cihazım-tüm özellikler-çekirdek sürümüne 4-5 kez basın) Sağ üstte 3 noktadan Additional Tools(ek araçlar) kısmında Modem Test başlığı var. Bu menüde en altta MBN config loading and activating tool(MBN yapılandırma yükleme ve etkinleştirme) kısmına girdim. Burada iki yeşil alanın ortasındaki beyaz kutuya basarak "not find search here..(yukarıda bulamadınız mı...?)" yazan kısma Turkey yazınca;

eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn adlı konfigrasyonu buldu ve seçtim. (vodafone-turkey config) Alttan Activate(aktif)'e basınca ŞAK diye Vowifi geldi. Bu ayarı yapmak için root falan gerekmiyor paylaşmak istedim.

Eğer çalışırsa kolayca herkez aktif edebilir. ROOTSUZ. Denemek zarar vermeyecektir. Restore Default MBN(yeşil alandaki "kurtarma varsayılan MBN") tıklanınca zaten ilk haline dönüyor.
"Ayarlar>Mobil ağ>operator ismi>WLAN kullanarak çağrı yapın" kısmını aktif edip Wifi tercih et kismini ayarlayıp, wifiyi bi kez kapatıp açmanız gerekli.

@furkanorta00
İlk seferinde vowifi etkinleştirmek için ayarlardan eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn seçtiğimde vowifi gelmişti ama daha sonra telefonumu sıfırladığımda aynı ayar işe yaramadı ben de karıştırırken (arama çubuğuna germany yazın) eu/vodafone/volte/germany/mcfg_sw.mbn seçtiğimde turkcell hattımda vowifi çalışmaya başladı. Bunu konuya ekleme şansınız varsa diğer üyeler de faydalanabilir diye düşündüm. İyi günler.
MBn değiştirdikten sonra vowifi gelmesi 1-2 dkyı bulabiliyor biraz bekleyin.

Ekli dosyalar

• 1-Sonuç Sadece Türkcell Geldi MBN Değişikliği Sonrası.jpg
    1-Sonuç Sadece Türkcell Geldi MBN Değişikliği Sonrası.jpg
    221,2 KB · Görüntüleme: 109
  • 1-Sonuç Sadece VoLTE.jpg
    1-Sonuç Sadece VoLTE.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 84
  • 1-Sonuç Uçak Modu Çift Hat.jpg
    1-Sonuç Uçak Modu Çift Hat.jpg
    131,8 KB · Görüntüleme: 86
  • 1-Sonuç VoLTE ve VoWİFİ.jpg
    1-Sonuç VoLTE ve VoWİFİ.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 86
  • 2 - Test Menüsüne Giriş.jpg
    2 - Test Menüsüne Giriş.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 88
  • 4- Test Menü Additional Tools.jpg
    4- Test Menü Additional Tools.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 81
  • 3- Test Menüsü.jpg
    3- Test Menüsü.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 80
  • 5- Modem Ayarları.jpg
    5- Modem Ayarları.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 85
  • 6- MBN Config.jpg
    6- MBN Config.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 90
  • 7- MBN Seçimi VODAFONE.jpg
    7- MBN Seçimi VODAFONE.jpg
    297,7 KB · Görüntüleme: 88
  • TeşekkürleR.jpg
    TeşekkürleR.jpg
    220,2 KB · Görüntüleme: 115

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
malidedeoglu,
Dostum özellikle teşekkür etmek için üye oldum siteye...
Telekomla saç baş dağıldı anlattık ettik teknolojisini bile anlattım ama annnn laaaa mıııı yoooolarrrrrr...
Volte yi geçmişte başka bir telefon üzerinden aktif etmiştim ama VoWifi aklıma gelmemişti.
Senin adımlar içerisinde yer aldığı üzere, kendi telimde tekrar iptal edip, sim kartı başka makinaya takıp SMS lerle (iphone 7 üzerinden - TürkTelekom web sayfasındaki onaylı cihazlardan biri olabilir çok ta önemi yok.) tekrar aktif ettim her ikisini de...
Kısaca Sonuç muazzam... Kralsın! 8=)beer~~

Öncelikle hiç başlamamış arkadaşlar senin adımlarını harfiyen takip etmeli ve sonucu gözlemlemeli.
Geçmişte Mi 9T için kafa sıyırdım resmen ama atladığımız birşeyler hep vardı...
Kısaca Bende VoLTE ve VoWifi telde aktifti ama ne Türk telekomda ne de Turkcell de VoWifi çalışmıyordu. (MBN Değişikliği sonrası Turkcell geldi Turk Telekom da gelmemişti.)

Sonuca giderken
1- Bu sebeple önce mevcut servislerin iptaliyle başladım yukarıda anlattığım gibi.

2- ilk denemem de VoWifi den arama yapmama rağmen TT hattımda çağrı alamıyordum. Sonra IMS yi ekstra APN olarak ekledim o da düzeldi.
Şimdi hem Türk Telekom hem Turkcell çift hat Mi 9T VoLTE, VoWİFİ, Uçak modu, Beraber vs farketmeksizin makinada çatır çatır çalşıyor. (çift Sim kullanıyorum). Wifi ve şebeke güç durumuna göre VoLTE ve VoWifi arasında geçiş yapıyor daha ne olsun.

Eline emeğine sağlık tekrar. Kurumsal geçinen şirketlere de örnek olsun bu devirde sene 2021 olmuşken.
kullanıcılar kendi argesini kendi yapıyor. :)
Aşağıdaki ekran görüntüleri hepsi kendi cihazımdan umarım bi faydası olur...

Sadece bir not eklemek isterim. Belki başka birilerine yardımcı olur. (başka bir forum dan (Donanımhaberden) not almıştım. Kendim de uyguladım)

Tüm ayarlar yapılmasına rağmen VoWifi gelmiyorsa (bendeki gibi)
modem üzerinde ufak bir ayar değişikliği gerekebilir. Operatör farketmeksizin.
Ben aşağıda alıntıladığım bu işlemi yaptığımda Turkcell de dahi gelmeyen VoWifi Turk Telekom hattından önce geldi.
Senin Mesaj ve abonelik yöntemlerini ve APN i yaptıktan sonra Turk Telekomda da geldi.

MBN DEĞİŞTİRME
Eyvallah kral seninde emeğine sağlık çok teşekkür ederim

Suleymanbey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
23
Benim TLF note 8 pro yurtdışı olduğu için hattın volte açamadım volte uyumlu tr cihaza taktım bu defa da sim kart eski TLF modelini görüyor uyumlu olan tr cihazı görmediği için volte aktif edemiyorum Türk Telekom bu konuda ne yapabilirim bir den fazla tr cihaza taktım hattimi ama hiç biri görmedi hepsi ilk taktiğim hattın cihazını goruyor

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Benim TLF note 8 pro yurtdışı olduğu için hattın volte açamadım volte uyumlu tr cihaza taktım bu defa da sim kart eski TLF modelini görüyor uyumlu olan tr cihazı görmediği için volte aktif edemiyorum Türk Telekom bu konuda ne yapabilirim bir den fazla tr cihaza taktım hattimi ama hiç biri görmedi hepsi ilk taktiğim hattın cihazını goruyor
Hattı tak 2-3 saat açık kalsın hat

Rgokcay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
19
Merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim daha önce global sürüm mi 10t pro cihazımda kullanabiliyordum dediklerini tek tek yaptım fakat olmadı suanki yüklü rom eu beta haftalık olan volte var aktif olarak cıkıyor ama ne yaptıysam bu romda wifi aramayı açamadım ve evimde şebeke çekmiyor adam akıllı başka bir yöntem var mı mesela cıt menü deki sizin girdiginiz ayarlar bende yok rom dan kaynaklı olabilir mi

Rgokcay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
19
Merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim daha önce global sürüm mi 10t pro cihazımda kullanabiliyordum dediklerini tek tek yaptım fakat olmadı suanki yüklü rom eu beta haftalık olan volte var aktif olarak cıkıyor ama ne yaptıysam bu romda wifi aramayı açamadım ve evimde şebeke çekmiyor adam akıllı başka bir yöntem var mı mesela cıt menü deki sizin girdiginiz ayarlar bende yok rom dan kaynaklı olabilir mi

Yorum yaptım ama yaptıktan sonra aklıma google playdeki activty launcher uygulaması geldi modem cıt menusune ordan girebildim ve ekran görüntüsündeki turk telekom ayarını sectim arama bölümünde altta bulanan act yabi activty tusuna bastım ve şaaaaaaaakkkkk tepede ne göriyim kocaman VoWifi yazıyor amanın dedim ama 4636 telefon bilgisindeki ayarlar bende böyle duruyorken çalısıyor uçak moduna aldım denedim aktif ayrıca mobil veriye geçince direk volteye dönüyor anlatımın ve bilgilendirmen için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-20-00-56-28-242_com.xiaomi.mtb.jpg
    Screenshot_2021-06-20-00-56-28-242_com.xiaomi.mtb.jpg
    493,1 KB · Görüntüleme: 103
  • Screenshot_2021-06-20-01-07-46-153_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2021-06-20-01-07-46-153_com.android.phone.jpg
    402,7 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleme:

zcustun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ziya
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
0
Burdaki adimlari yapmaya calistim ama yurtdisinda gemide operator baglantim yok ve ne yaptiysam gittigim ulkelerde de operator baglantimi saglayamadim. Hat cekmiyor ve haliyle karada da sms alamiyorum. Hat turk telekom, ne denediysem olmadi musteri hizmetleri ile...

Mi note 10 lite

Üst Alt